throttle stick hareketi ile kuyruk pali açı alması

Bence pitch precomp değerini ayarlamak daha iyi olacaktır. Ama kuyruğun tek olayı bu değil ki, bunun p gain'i, I gain'i, D gaini var... Sapıtan kuyruk bi tek bundan sapıtıyordur demek yanlış olur. İlk etapta default ayarlarla başlayıp, her seferinde bir parametre değiştirerek heliyi gözlemlemek daha doğru olur. Ben öyle yapmaya çalışıyorum en azından, elimden gelebildiği kadar, aleti uçurabildiğim kadar :)

Emre Kaman' Alıntı:
Bence pitch precomp değerini ayarlamak daha iyi olacaktır. Ama kuyruğun tek olayı bu değil ki, bunun p gain'i, I gain'i, D gaini var... Sapıtan kuyruk bi tek bundan sapıtıyordur demek yanlış olur. İlk etapta default ayarlarla başlayıp, her seferinde bir parametre değiştirerek heliyi gözlemlemek daha doğru olur. Ben öyle yapmaya çalışıyorum en azından, elimden gelebildiği kadar, aleti uçurabildiğim kadar :)
bu pitch precomp nerden ayarlanıyor ?

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Sagol abi. Benim isim baya zor :)

Rasim, 450 için seçmemiz gereken ideal ayar parametresi varmı? Deneme yoluyla kendimizmi bulacağız?

Ben orda tavsiye edilenlere uyuyorum Tevfik abi,

style; 80-90 ayarlayabilirsin, biraz daha precise tarafta, ünitenin daha fazla müdahale ettiği
agility; 80 iyidir, sonraları 85-90 a çekebilirsin
gyro gain; 60

tail gyro gain; 60

tabii bu torque precomp olayını soruyorsan ben hiç değiştirmedim. Zaten böyle throttle ile kuyrukta bi açı alma olayı ile karşılaşmadım bariz dikkat çekecek tarzda... konuya yabancıyım yani biraz. zaten ünite de bende çok durmadı... ikona, ordan da bd3sx e geçiş oldu...

Selamlar

Bende ki kumanda da (JR XG:coolxf: mix açık görünüyor. Resimde görülen kısım sanırım. Ama nasıl kapatılıyor bulamadım.

Kumandanın kullanıcıları bilir bunu... Tahmin olarak ON yazan yerin üzerine gelebilme imkanı varsa, ordan değiştirilebilir.

Bir de kumandada mixleri devreye alan ve devreden çıkaran bi switch vardır muhtemelen. Ama bu mix ilk yazdığım gibi tamamen kaldırırsa daha iyi olur.

Ynt: throttle stick hareketi ile kuyruk pali açı alması

JR ve Spektrumda CLR tusuna uzun sure basilinca mix iptal olur. bi deneyip sonucu yazin buraya.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ynt: throttle stick hareketi ile kuyruk pali açı alması

Mesut AKIN' Alıntı:
JR ve Spektrumda CLR tusuna uzun sure basilinca mix iptal olur. bi deneyip sonucu yazin buraya.

Merhaba

2 dakika kadar basılı tuttum ama herhangi bir tepki olmadı.

Kumandanın kullanıcıları bilir bunu... Tahmin olarak ON yazan yerin üzerine gelebilme imkanı varsa, ordan değiştirilebilir.

On yazan yerlerin üzerine gelinmiyor maalesef. Orayı pas geçiyor.

Bunu da bir deneyin. :rolleyes:

Ekli dosyalar

• mýx.JPG
    mýx.JPG
    134 KB · Görülme: 10