Titan X50 Herşeyiyle Hazır

Vay be sıfır kilometre model olmuş, nazar değmesin... :bravo: :bravo:

İnşallah ip gibi uçacak, eline sağlık Evrim. :thumbup:

Evet Sonuç ;

Az once teste ciktim,
BeastX vibrasyondan kitliyor kendini %80 gaz ve sonrasi, otomatikman heli sağa yatiyor,
Kendini kitlemesi ile helinin sağa yatması bir oluyor,

Kesinlikle değişmesi gerek, vibrasyona gelmiyor, no nitro :mad: :mad: :mad: :mad:

Evrim tekrar hayırlı olsun :D . Kırımsız uçuşlar ...

Açıkçası hiç spirit kullanmadığım için ünite hakkında bir şey diyemeyeceğim ama, Demon 3SX'in bu konuda şu şekilde bir avantajı var. Üzerinde sadece açısal ivmelenmeyi(dönme eksenindeki hareketler) ölçen bir sensör var ve bu sebeple, titreşim nedeni ile oluşan yukarı aşağı hareketlerden çok etkilenmiyor. Dolayısı ile Nitro için biraz daha güvenli bir seçenek olabilir diye düşünüyorum.

Bana Nitro Helide olusan vibrasyondan etkilenmeyen bir unite lazim,
Alirken buna emin olmaliyim,

Nitro helisi olan arkadaslar ne kullaniyorsunuz ? Azinlikta olsakta birkac Nitrocuyuz,

BeastX su an %80 gaz seviyesine gelince kendini kitliyor ve heli 30 derece saga yatiyor, toplamak cok güç,
Kitapciginda vinrasyondan olur diyor,

Evrim SUTEL' Alıntı:
Bana Nitro Helide olusan vibrasyondan etkilenmeyen bir unite lazim,
Alirken buna emin olmaliyim,

Nitro helisi olan arkadaslar ne kullaniyorsunuz ? Azinlikta olsakta birkac Nitrocuyuz,

BeastX su an %80 gaz seviyesine gelince kendini kitliyor ve heli 30 derece saga yatiyor, toplamak cok güç,
Kitapciginda vinrasyondan olur diyor,

Abi bu konuda önce titreşimin sebebine odaklanmak lazım, sonra ünite değiştirmek mantıklı olabilir. Ünite altına koyduğun yapıştırıcı bantın fotosunu yandan çekerek gönderebilir misin?

Bir de ana palleri ve kuyruk pallerini çıkartıp 80% gaz verirken denemeni tavsiye ederim. Bu şekildeyken elinle modele dokunup ( ana paller olmasa bile blade holderlara dikkat etmek lazım tehlikeli bir kontrol şeklidir bu nedenle ) titreşim seviyesini ölçmekte fayda var.

Nitro fbl ünite konusunda biraz zorlar elektrikliye göre, iyi takılmamış governor mıknatısı bile yapar titreşim.

Yer olarak yine de alıcının olduğu yere almanı tavsiye ederim, helinin eksenel hareketlerini düzgün kompanse edebilmesi için düz olması lazım zeminin, diye düşünüyorum..

Benim de 3gx v5 ile böyle bir sıkıntım olmuştu, gyro pad ile düzelmişti.

Evrim abi hayirli olsun. :thumbup:

Turker abi ve ben nitro helilerimizde 3gx kullanıyoruz.İkimizde çok memnunuz.

Sagolasin Arda hocam, Sagolasin Celalettin abi,

Kağan dediğin yere aldiğimda direk kitleniyor,
Ben bu heliyi aldigimda sahibi buraya koymustu simdiki yerine, bizde garipsedik degistirdik,
Bu yer haricinde her yeri denedik olmadi sonra ilk yeri olan buraya geri aldik, burda sorunsuz calisiyordu aslinda,
Belki düştüğünde bir sikinti olmuştur belki,
Şu an heli neredeyse elektrikli bir heli kadar titreşimsiz olacak utanmasa,

Düşmeden önce bundan daha çok titreşimliydi, sifirdan herşeyi yenileyip kendim toplayinca neredeyse titreşim kalmadi,

Şu 3GX olayini Turker ile bir tartisayim beyin firtinasi yapalim bakalim,
Spirit Pro geliyormus, ben bi Spirit ede mail atayim durumu anlatayim bakalim ne diyecekler,

Evrim SUTEL' Alıntı:
Sagolasin Arda hocam, Sagolasin Celalettin abi,

Kağan dediğin yere aldiğimda direk kitleniyor,
Ben bu heliyi aldigimda sahibi buraya koymustu simdiki yerine, bizde garipsedik degistirdik,
Bu yer haricinde her yeri denedik olmadi sonra ilk yeri olan buraya geri aldik, burda sorunsuz calisiyordu aslinda,
Belki düştüğünde bir sikinti olmuştur belki,
Şu an heli neredeyse elektrikli bir heli kadar titreşimsiz olacak utanmasa,

Düşmeden önce bundan daha çok titreşimliydi, sifirdan herşeyi yenileyip kendim toplayinca neredeyse titreşim kalmadi,

Şu 3GX olayini Turker ile bir tartisayim beyin firtinasi yapalim bakalim,
Spirit Pro geliyormus, ben bi Spirit ede mail atayim durumu anlatayim bakalim ne diyecekler,

Anladım abi, o zaman ünite değiştirip denemekte fayda var. En kolayı gyro pad değiştirip denemek. Yakıtlı helide süngerimsi ve yüksek gyro padler iyi oluyor, eğer yakınlarında vbar yada kbar olan varsa , bluetooth ile bağlayıp bilgisayar açıkken uçurup vibrasyon analizine bakabilirsin,

Tekrar hayırlısı olsun :saygilar: