Tracking Code suz ürün için yardım

• Konbuyu başlatan murathanaksoz
  • Başlangıç tarihi
  • 3,303
M

murathanaksoz

Guest
Selamlar. HK den verdiğim siparişler genelde adrese değil ptt şubeye geliyor. Uzun süredir bekliyorum fakat gelen giden yok. Tracking code olmadığı için sorgulama yapamıyorum. Ptt yi aradığımda kod olmadığı için bakamayız diyorlar. Her hangi bir öneriniz var mı ?

İstihare olabilir...

Tek önerim bundan sonraki alışverişlerde tracking yapılabilen bir seçeneğin kullanılması olacak. Ne yazık ki başka bir çözüm yok.

bence de bir yöntem olabilir istihare :laugh:

2 gün sonra 2 sipariş daha verdim 2si için de tracking code verdi üstelik aynı "shipment" ı seçtiğimi hatırlıyorum =/ Hangi seçenekte vericek hangisinde vermicek nasıl anlarız peki , (kod vereceği) özel olarak yazmıyorsa ?

Bazen tracking no olmaması da iyi oluyor. Şu an bir siparişim 3 gündür İstanbul'da Bakırköy, üsküdar , Ataşehir , Üsküdar arasında dolanıp duruyor ve arada baktıkçada sinir oluyorum :mad: Takipsizde görmeyince gönül katlanıyor ;D

En azından muhattab bulabiliyorsun abi ama :)

Murathan Aksoz' Alıntı:
2 gün sonra 2 sipariş daha verdim 2si için de tracking code verdi üstelik aynı "shipment" ı seçtiğimi hatırlıyorum =/ Hangi seçenekte vericek hangisinde vermicek nasıl anlarız peki , (kod vereceği) özel olarak yazmıyorsa ?

"Registered" yani kayıtlı olan seçeneklerde takip mümkündür.

Ek olarak EMS ve DHL seçeneklerinde de takip numarası veriliyor. Ama ;

- EMS yurtiçine hızlı giriş yapsa da, saçma sapan bir şekilde normal kayıtlı postaya göre yurtiçinde çok daha uzun bekliyor.
- DHL, FEDEX gibi firmaların postaları da çok çabuk gelse de eskiden fazladan ücret ödettirmek için ellerinden geleni yapıyorlardı. Artık kişisel postalardan ekstra para "çarpmalarını" engelleyecek şekilde kanunun değiştiği söyleniyor ama gerçekten zorunda kalmadığım sürece bu bilgiyi test etmeyeceğim.

Ben test ettim abi, HK'den 5 günde elimde oldu DHL ile.

UPS ile ben de memnun kaldım, gümrüğe takıldı ama benim hatamdan dolayı. Ki o zaman bile çok sistematik çalıştılar, bana ulaştılar vekalet tarzı bir belge gönderdiler maile, doldurup faksladım. İki gün içinde halletiler ve ürün elime ulaştı. Sonra bu gümrük işlemleri ile ilgili dosyayı da ayrıca getirdiler (ne işime yarayacaksa :laugh: ) Kargoları hızlı, elemanları nazik ve işini iyi yapan insanlar, karşınızda telefonda derdinizi anlatabileceğiniz ve anlayan insanlar var :)

Büyük model alacak olsam yine fastladden alırım ve ups ile isterim. Ufak tefek şeyler için Royal Mail zaten çok iyi çalışıyor.

HK den 1 yıl oldu sipariş vermeyeli. En son verdigim siparişin tracking numarasını ogreninceye kadar kargonun kendisi gelmişti :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

O değil de ismi lazım değil birinin yüzünden Banggood'a acayip sardım son zamanlarda. Hastanede kargo gelmediği gün sekreter "hocam bugün paket gelmedi" diye şaşkınlık geçiriyor. :D :p :D

O kadar diyorsun yanı abi :) :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sümer Yamaner' Alıntı:
O değil de ismi lazım değil birinin yüzünden Banggood'a acayip sardım son zamanlarda. Hastanede kargo gelmediği gün sekreter "hocam bugün paket gelmedi" diye şaşkınlık geçiriyor. :D :p :D

Abi yılda 5 i geçtiğinde sıkıntı olmuyor mu ? Bu 5 mevzusu bende büyük merak konusu =/ Fast-lad e her gün mail atıyorum "abi ne olur fpv 250 size quad malzemesi getirin " diye =D =D Sanırım bende de fast-lad favori =D