Trainer Kit/ARF Uçak Bulamama Sorunu

Bir süredir birçok hobi mağazası ARF uçak getirmiyor ne yazık ki.Yurtdışı sitelerden sipariş verin diyeceğim ancak kargo durumları nedir şuanda bilemiyorum.Bence en ideali güvenilir birinden temiz model bulunursa alınması.Motor konusunda ise yine güvenilir birinden bulunursa ve motor iyi durumdaysa iş görür.Bir glow motorun düzgün çalışması için aşağıdaki şartların sağlanması gerekir;
-Motorun kompresyonu iyi durumda olması ve rodajının doğru yapılması
-Yakıtın hava ile temasının mümkün olduğunca olmaması
-Uygun pervane,buji kullanılması
-Yakıt deposunun doğru kurulmuş olması
-Herhangi bir hava kaçağının olmaması
-Hortumların sağlam olması.
-Büyük ve küçük iğnenin doğru bir şekilde ayarlanması
-O ring lerin iyi durumda olması
-En önemlisinden biri de yakıt beslemesinin sorunsuz olması ve bakımlarının yapılıyor olması.

Bu yazdığım şartlar sağlanırsa motorun çalışmaması için engel kalmıyor.Kısacası güvenilir birinden iyi durumda temiz bir motor bulursanız sorun yaşayacağınızı sanmıyorum(motorda herhangi bir sorun yoksa).
Yorumunuz için teşekkür ederim Tamer Bey. Motor konusunu hallettim. Tek sıkıntım trainer kit bulamamaktı. Sağolsunlar, gelen tavsiyeler sayesinde adım adım yaklaşıyorum halletmeye.

Sümer Hoca en önemli ayrıntıyı belirtmiş: mutlaka tecrübeli birileriyle tanışın ve danışın. Buradan (forumdan) alacağınız yardımın da katkısıyla işler yoluna girecektir. Bu arada üşenmeyin ya da hafife almayın bol bol okuyun. Gerek bizim platformda gerek başka mecralarda konuyla alakalı bir çok materyal var. İşin teori kısmını ne kadar sıkı tutarsak o kadar iyi sonuç alıyoruz, bu tecrübeyle sabit...
Aceleye getirmeden, sabırlı ve hesaplı davranmanız modelciliğe iyi bir giriş yapmanız anlamına gelecektir.
Zaten koşullar ortada... Mayıs ayını da geçtik, Haziran da bile sahaya inip inemeyeceğimiz meçhul:(