Trex 250 Custom Flybarless Dönüşümü

arda

Kıdemli Uye
Merhaba arkadaşlar. :saygilar:

Uzun zamandır elimde flybarlı hk250 gt kit bulunmakta.Can sıkıntısından toplayım dedim fakat en azından fbl toplamakta fayda vardı. Hk'da fbl kafanın fiyatı 20 dolar nerdeyse kitin fiyatında. :laugh: ( ) Dediğim gibi can sıkıntısı olduğu için maliyeti fazla yükseltemek istemediğim için kendi fb kafasını çevirdim. :thumbup:

***Fbl kafalarda bu parça anashafta sabittir. Bende sabitlemek vida atmayı düşündüm, dremelle deldim ve kılavuz açtım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

*** Anashaftı vida atacağım için dremelle biraz taşladım.

***Fbl kafada olduğu gibi kollardaki fazlalığı kesebiliriz.

*** Anashafta daha iyi tutunması için setskur vida kullandım ( kırmızıyla çizdim ) ve kısaltılmış kollarımızıda takıyoruz.

*** Fazlalıklardan kurtulmuş yeni fbl kafamız. :thumbup:

Elektronik siparişlerini geçtikten sonra test uçuşunu yapacağım artık..

Herkese iyi forumlar. :saygilar:

Arda kolay gelsin , bunu başkası yapsa pek emin olamazdım ama :-\ , sen yaptığın için uçacağına canı gönülden inanmak istiyorum.... %p

Bu heli parçacıları taş mı yesin Arda, ayıptır senin bu yaptığın. :lollol: :lol: :lol:

Uçuşunu da keyifle izleriz inşallah, paylaşım için teşekkürler. :RCKolik:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Arda kolay gelsin , bunu başkası yapsa pek emin olamazdım ama :-\ , sen yaptığın için uçacağına canı gönülden inanmak istiyorum.... %p

Elektroniklerini tamamlayınca inşallah test uçuşunu koyarım abi. Teşekkürler. :thumbup:

Türker Akgün' Alıntı:
Bu heli parçacıları taş mı yesin Arda, ayıptır senin bu yaptığın. :lollol: :lol: :lol:

Uçuşunu da keyifle izleriz inşallah, paylaşım için teşekkürler. :RCKolik:

Abi dolar bu şekilde giderse tek eksenli gyroyu üç eksenli gyroya bile çeviririm.;D

İnşallah abi teşekkür ettim. :)

Eline saglik Arda guzel bir calisma olmus :thumbup: Maiden ucusu ve sonucu merakla bekliyoruz :halay: video cekmeyi de unutmayalim lutfen ;)

Projede son durum nedir ? Maiden Ucusu ne zamana planlaniyor Arda ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Projede son durum nedir ? Maiden Ucusu ne zamana planlaniyor Arda ??

:( :( :(

Abi modeli topladım. Maideni yaptım fakat modelle uçuşlara başlıyacakken sebebini pek anlayamadığım nedenden ötürü heli yattı aslında birşey yok modelde fakat bir süre dokunmayı düşünmüyorum. Yinede diğer konuda paylaşacağım, yarım kalmasın.

Arda Erkan' Alıntı:
:( :( :(

Abi modeli topladım. Maideni yaptım fakat modelle uçuşlara başlıyacakken sebebini pek anlayamadığım nedenden ötürü heli yattı aslında birşey yok modelde fakat bir süre dokunmayı düşünmüyorum. Yinede diğer konuda paylaşacağım, yarım kalmasın.
Yapma be Arda'm , 250 yattı ha.. :-\ , geçmiş olsun , şimdilik vitrinde bekleyedursun (zaten 250'ler vitrinleri pek sever :laugh: ) , daha ileri ve müsait bir zamanda sen onu da adam edersin eminim.Hasar çok değildir umarım , sana bir video göstereyim , moralin düzelsin....Kendim de böyle bir kırımı yapacağıma neredeyse eminim , ama izledikçe bu videoyu gülmekten kendimi alamıyorum.. :lollol:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

HAHAHA çok güldüm abi. En iyi 250 vitrinde duran 250 :lol: Ellerim soyuldu küçücük framenin içinde. :laugh:

Modelde bişey yok abi benimde bir süre tekrar dokunmayı düşünmüyorum. :laugh:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
...ama izledikçe bu videoyu gülmekten kendimi alamıyorum.. :lollol:
Hakan abi çok güldüm videoya. :laugh: :lol:

Bu helinin aynısından bende de var, adama sevabına göndersem mi acaba :laugh: