Trex 500- 550 tavsiye

Gökhan aşkı

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhaba arkadaşlar ustatlarim.
Daha önce takasla,aldığım trex 600n flv modelimi, yerine elektrikli modellere geçmeye, karar verdim aklımda 2 modeller var sizlerden ,tafsiyem. Trex 500 e pro var aklımda birde 550 dominator flybarlees , var kullanim koşulları, yedek parça sorunları yaşamıyim butcem 3000 TL max.dır.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

500 ve 550 epey bir serisi var Gökhan. Özellikle yedek parça kısmına cevap verebilmek için hangi modelleri almayı düşündüğünü link olarak paylaşırsan daha doğru yorum alma ihtimalim olur.

Bir de Heli konusundaki tecrüben nedir ? Daha önce 6 kanal model uçurdun mu hiç ?

• Beğen
Tepkiler: Gökhan aşkı
Elektriklide bence 500 serisi hem üzmez hem ara model değil. ŞAHSİ görüşüm tabiki. Yedek parça konusunda 500 daha bonkör heryerden bulabilirsin çakması bile mevcut ama 550 heryer stok yapmıyor bu yüzden yedek konusunda biraz sorun yaşayabilirsin bence.
550 bildiğim kadarı ile 600 ile birçok parçası aynı o yüzden ha 600 ha 550 derim.

• Beğen
Merhaba arkadaşlar ustatlarim.
Daha önce takasla,aldığım trex 600n flv modelimi, yerine elektrikli modellere geçmeye, karar verdim aklımda 2 modeller var sizlerden ,tafsiyem. Trex 500 e pro var aklımda birde 550 dominator flybarlees , var kullanim koşulları, yedek parça sorunları yaşamıyim butcem 3000 TL max.dır.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Gökhan Merhaba, ben sana bir tavsiyede bulunayım, önce biraz GAUİ X5 i araştır.:D
sonra bu konuyu oku.;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
  • Beğen
Öncelikle Mehmet bey 6 kanal tecrübem var. hover yapıyorum ileri geri sekiz çizimlerim yapıyorum.
Heliyi tam birebir kontrol etmesem de kırım yapmadan,elimden geleni yapıyorum.
Çok şükür kırım yapmadım daha.

Caner bey çok teşekkür ederim. Bir iki arkadaşım da 550 de malzeme sıkıntısı yaşarsın demişti . Bunları bilmek benim gibi bir acemi için iyi 500 serisi. Düşüne bilirim ozaMan. Marka modellere bakacak.

• Beğen
Tepkiler: caneraydeniz
Trex 550 dominator daha afilli bir modeldir. Rescue lu ünite kullanırım çok kırımla işim olmaz dersen 550 daha iyidir. Yedek olarak yurtdışına bağımlı olacağım diyorsan da aralarında bir fark yoktur, ikisinin de yedeklerini bulabilirsin çeşitli sitelerde... Yurtiçi piyasayı takip etmiyorum, burda 500 parçası daha çoktur 550 parçası yoktur gibi bir durum olabilir, yüksek fiyatlardan satış yaptıkları için dediğim gibi hiç takip etmedim.

550 ve 600 boyut olarak birbirine yakındır, ama aynı pili kullanmazlar. 550 için 5000mah lipolar ideal iken, 600 için değildir. 12s 3000mah gibi bir yola gitmek gerekebilir. 600 heli bir adet 5000mah ile de sakin sakin kullanılabilir, zorlayınca daha kolay üzülür.

Bütçe olayı tabii ki önemli, son döviz kurlarından sonra 550 ne kadar uyguna gelir bilmiyorum. Daha lipo da alacaksın, haliyle bu durumda 500 daha mantıklı olabilir.