Trex 500 Soft 3d Uçuş videosu.

arda

Kıdemli Uye
Merhaba arkadaşlar. Dün yapmış olduğum uçuş videomu sizlerle paylaşmak istedim.

Heli klon bir modeldir.Klon bir heliyle bu ritmi tutturmak gerçekten kolay olmuyor özelikle bu model klon bir 500 ise.Aldığımdan beri sürekli iyileştirme yaptım.Uçmuyor diyede kestirip atmak istemedim.

Ama sonuç itibari ile güzel bir eğitim helisi olduğunu düşünüyorum benim için.3d denemelerede başladım ufaktan.Başlangıç aşaması için fena sayılmaz :)

Flybarlı , kds800 gyro ve klon modellerdeki genel bilinen ekipman diyebilirim.

İyi seyirler.( Tam ekran , 720 hd izlemenizi tavsiye ederim.)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Güzel pilotaj Arda. :bravo:

Max & Min pal açıların kaç derece, bir de kaç dişli pinion kullanıyorsun motorunda.

Türker Akgün' Alıntı:
Güzel pilotaj Arda. :bravo:

Max & Min pal açıların kaç derece, bir de kaç dişli pinion kullanıyorsun motorunda.

Teşekkürler :)

+-11 derece abi. 13 t pinion , 80 75 70 75 80 gibi gaz eğrisi kullanıyorum.

Arda tebrikler :thumbup:

Çok temiz, net ve güzel ve güvenli bir uçuş olmuş :bravo: Klone bir heli ile de bunları yapabilmek ayrı bir sabır ve beceri gerektiriyor %p

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Arda tebrikler :thumbup:

Çok temiz, net ve güzel ve güvenli bir uçuş olmuş :bravo: Klone bir heli ile de bunları yapabilmek ayrı bir sabır ve beceri gerektiriyor %p

Sağol abi :)

Dediğin gibi sabır bu işin temeli özelikle klon modeller bunu güzel kavratıyor :laugh:

Arda Erkan' Alıntı:
Teşekkürler :)

+-11 derece abi. 13 t pinion , 80 75 70 75 80 gibi gaz eğrisi kullanıyorum.
Gaz eğrisine bakılırsa muhtemelen motor olarak bunu kullanıyorsun galiba, doğru mudur Arda ?

Turnigy Typhoon 500H Heli Motor 1800kv (500 Class)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gaz eğrisine bakılırsa muhtemelen motor olarak bunu kullanıyorsun galiba, doğru mudur Arda ?

Turnigy Typhoon 500H Heli Motor 1800kv (500 Class)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Doğrudur abi. Bu model için biraz güçlü bir motor ve 13t pinion ile birleşince fazlaca bir kafa devri veriyor bundan dolayı eğriyi kısıp kullanıyorum.

Arda Erkan' Alıntı:
Doğrudur abi. Bu model için biraz güçlü bir motor ve 13t pinion ile birleşince fazlaca bir kafa devri veriyor bundan dolayı eğriyi kısıp kullanıyorum.
Evet bir ara ben de yedek olarak Mesut üstadın KLONE 500 Toplama rehberinde tavsiye ettiği bu motoru düşünmüştüm. Sonra çok güçlü olmasına bağlı olarak vazgeçip almamıştım. :D

Arda tebrikler çok güzel bi uçuş temiz ve net :)

bu motor cidden 500 size için %30 civarında fazla bir güce sahip , bu motordan ilk aldığımda idle up gaz %100 de idi :D inanılmaz bir kafa devri oluyor, paller patlıyacaks andım :D eğer tam verimle bu motor kullanılacaksa pinyonun diş sayısını azaltmak gerekli.

Mesut AKIN' Alıntı:

bu motor cidden 500 size için %30 civarında fazla bir güce sahip , bu motordan ilk aldığımda idle up gaz %100 de idi :D inanılmaz bir kafa devri oluyor, paller patlıyacaks andım :D eğer tam verimle bu motor kullanılacaksa pinyonun diş sayısını azaltmak gerekli.

Sağol abi.Dediğin gibi 11t ile sanırım tam verimle kullanılabilir.

Seside oldukça ürkütücü bir motor özelikle gaza müdahale etmezseniz :D

Mesut AKIN' Alıntı:

Mesut'a katılıyorum Arda bence pinyonu küçültüp, gaz eğrisini yükseltirsen daha iyi verim alırsın. ;)

Türker Akgün' Alıntı:
Mesut'a katılıyorum Arda bence pinyonu küçültüp, gaz eğrisini yükseltirsen daha iyi verim alırsın. ;)
Arda,

Bir haftasonu otobüse atla gel de, bizim aşağıdaki konuda paylaştığımız optik takometre ile %100 doğru bir şekilde kafa devrini ayarlayalım ;)

Arda,

Bir haftasonu otobüse atla gel de, bizim aşağıdaki konuda paylaştığımız optik takometre ile %100 doğru bir şekilde kafa devrini ayarlayalım ;)

Devir bahane olur ancak ama sizleri görmek için gelirim umarım bir gün abi :)

Arda Erkan' Alıntı:
Devir bahane olur ancak ama sizleri görmek için gelirim umarım bir gün abi :)

hocam güzel uçuş olmuş tebrikler hk 500 ün hangi modeli birde yaptığın upgradeleri yazabilirmisin,,, kullandığın servolar ve pili de lütfen...