Trex 600 ESP yedekleri nerden bulurum/bulmakta sıkıntı çekiyorum

ardaertugrul

Yeni Uye
Arkadaşlar selam. Trex 600 ESP için torque tube , pal , boom , tail boom brace , rudder control rod , flybar rod , main shaft , main gear gibi yedeklere ihtiyacım var.

Eskiden 500esp varken hobbykingden rahatça hepsini alıyodum ama 600de esp nin yedekleri pek kalmamış ve 600e 600 pro 600dfc diye değişiyor yedekler. Mesela bu yedeklerimin hepsi trex 550 ile uyumlumudur ? 550nin her parçası var ama güvenemiyorum uyumlumu değil mi diye ? İyi bilen arkadaşlardan destek bekliyorum hangi parçalar uyumlu 550 ile veya 600ESP 600e 600pro ile uyumlumu ?

Teşekkürler şimdiden

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

Tanışma kısmını hallettiğime göre soruma yanıt alabilirmiyim artık :lollol: :yuppi: :)p

Align yedeklerini helipross'tan bulabilirsin.Alternatif helipal olur , ya da flying hobby , helidirect eski sürümleri artık pek yedeklemiyor , olmayabilir.Bunların haricinde fast-lad 'a bak , buralarda bulamazsan , tek çare ebay'dan güvenilir bir satıcı araştırman.Şimdilik bu kadar yardımcı olabildik , umarım yardımcı olabilmişizdir ;) :saygilar:

Buradan bakabilirsin ,

arda ertuğrul' Alıntı:
Tanışma kısmını hallettiğime göre soruma yanıt alabilirmiyim artık :lollol: :yuppi: :)p
Arda ne yazık ki elindeki model epey eski bir model. Sorduğun soruya en güzel 600 ESP kullanıcı olan kişiler cevap verebilir ama bildiğim kadarı ile forumda şu aşamada aktif 600 ESP kullanıcı yok.

1-2 ünlü siteye baktım ama dediğin gibi orada da pek bir şey kalmamış...

Bu aşamada tek seçenek EBAY. Tek tek parçaları farklı kullanıcılardan bulma ihtimalin yüksek.

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Align yedeklerini helipross'tan bulabilirsin.Alternatif helipal olur , ya da flying hobby , helidirect eski sürümleri artık pek yedeklemiyor , olmayabilir.Bunların haricinde fast-lad 'a bak , buralarda bulamazsan , tek çare ebay'dan güvenilir bir satıcı araştırman.Şimdilik bu kadar yardımcı olabildik , umarım yardımcı olabilmişizdir ;) :saygilar:

Bu sitelere bakıcam en son çare ama asıl öğrenmek istediğim 550 ile uyumlumu 600esp modeli ? Çünkü hobbykingden hk marka yedek alıyorum baya ucuz geliyordu 500espnin yedekleri align marka olan yedeklere nazaran.

bu arada heliprossdada sadece trex 600L - E - E pro var. Bu espnin yedeklerine hangileri uyumlu.

arda ertuğrul' Alıntı:
bu arada heliprossdada sadece trex 600L - E - E pro var. Bu espnin yedeklerine hangileri uyumlu.
Arda , Mehmet beyin dediği gibi model malesef eski bir model , manuelini indirip , lazım olan parçaların kodlarını bir kenara not al , araştırdığın sitelerde o kodlara göre arama yap , tam aradığın parça olmasa bile , Align bir sonraki versiyonda o parçayı upgrade etmiş olabilir , o zaman o parçayı ve yanında lazım olanları alırsın.
(Align'in satış taktiğ biraz böyledir de :laugh: )

Aslında bu durumda 600ESP modeliniz için yedek parça yerine mevcut mekaniğiniz için Upgrade parçalar almanız bence daha mantıklı olacaktır.

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Arda , Mehmet beyin dediği gibi model malesef eski bir model , manuelini indirip , lazım olan parçaların kodlarını bir kenara not al , araştırdığın sitelerde o kodlara göre arama yap , tam aradığın parça olmasa bile , Align bir sonraki versiyonda o parçayı upgrade etmiş olabilir , o zaman o parçayı ve yanında lazım olanları alırsın.
(Align'in satış taktiğ biraz böyledir de :laugh: )

Hakan abi manuele göre bakıyorum zaten ama her sitede farklı farklı parçalar eksik kalıyor böyle yaparsam da kargo maliyeti yüksek oluyor bi parça bi yerden başka parça başka yerden.

Trex 600 esp 550 ile uyumlumu bunu söylemediniz :) Buna bi çare bulursam sorun çözülcek gibi . HKdan hepsini alabilirim o zaman yedek bol çünkü 550de.

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Aslında bu durumda 600ESP modeliniz için yedek parça yerine mevcut mekaniğiniz için Upgrade parçalar almanız bence daha mantıklı olacaktır.

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet hangi parçaları önerirsin mesela ? Şimdi lazım olanları saydım. Bunların upgradeleri var mı yoksa başka şeylerden mi bahsediyorsun ?

Mesela şu parça main shaft. Trex 600 550 ile uyumludur yazmış. Benim manuelde 10mm şaft ancak boyu 192mm bunun 162mm. Sanırım olmuyor benim anlamadığım şey trex 600esp varken HK600gt çıktı ve o zamanlar her parçası uyumlu deniyordu.Şimdi ne olduda parçalar değişti :S

arda ertuğrul' Alıntı:

Mesela şu parça main shaft. Trex 600 550 ile uyumludur yazmış. Benim manuelde 10mm şaft ancak boyu 192mm bunun 162mm. Sanırım olmuyor benim anlamadığım şey trex 600esp varken HK600gt çıktı ve o zamanlar her parçası uyumlu deniyordu.Şimdi ne olduda parçalar değişti :S

Arda bu parça da olur , ama dfc kafa yaparsan , yani modeller dfc'ye döndüğü için , şaftlar da kısaldı senin anlayacağın , rotorun flybarlı ise olmaz, bir şaft yüzünden komple rotor değiştirmeye gidersin , sonra ünite falan alman lazım , zorlu bir süreç yani..... :laugh: , forumda çok 600 kullanıcısı yok , olanlar da ya da zamanında kullananlar da görünce mutlaka cevap yazarlar.... :saygilar:
550 ya da 600 sınıfı bir helim olmadı , olsaydı yardımcı olmak isterdim , ama bahsettiğimiz model 600 ESP , baya bir değişiklik oldu o modelden sonraki versiyonlarda...Hele az sabret bakalım neler yazılacak...... :saygilar:

Beklemedeyim o zaman Hakan abi teşekkür ederim yardımların için :RCKolik:

Aling 550 ile 600 ün birbirlerine uyan çok parçası vardır. Ama 550-600 ün kendi içlerinde bile versiyon farkından dolayı parça farkları varken. kimse bu soruya net cevap veremez. En kolayı istenilen parçanın numarası ile birlikte aling store den bulunup hangi modellere uygun olduğuna bakılmasıdır. Google amcaya aling com yazın. Gelen sayfa taiwanca ise sağ üstten engıliş yapın. Burada istediğiniz parçaları bulun. Satılanlar ile kodlarını karşılaştırın. Aynı ise istediğiniz siteden alın. Bu şekilde yaparsanız sorun olmaz. Biz hep bu şekilde yaptık.. sıkıntı olmadı. ;)