Trex450 ile ilk kazamı yaptım ;)

sedriq

Uye
Eğlenceli bir kaza oldu aslında kumandanın askısını takmadım birde yerde taşa takılınca alçak mesafeden yere çakıldı amatörlüğümün etkisinide eklemeyi unutmayalım main shaft değiştirdim tail boomuda geride kalan parçalar sipariş geçtim sanırım 1 haftayı bulur toplamam bu arada tamir etmek daha zevkli keşke sıfırdan kendim toplasaydım diye geçirdim içimden oda bu heliyi kopmle pert ettikten sonra olucak sanırım;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kırımın oluşması dikkate alınınca oldukça ilginç bir kırım olmuş :D geçmiş olsun Serkan Bey :embarras:

Anladığım kadarı ile moral ve keyif yerinde %p Önemli olan da bu değil mi ;) Kırım bu işin olmazsa olmazı ve ilk olmasına rağmen siz çabuk adapte olmuşsunuz :D

Bu demektir ki, pilotaj hızlı ilerleyecek :) Tez zamanda sahalara geri dönmenizi bekliyoruz :saygilar:

Geçmiş olsun.

Tşkler İsmail bey Mehmet gerçekten bu hobiyle uğraşanlar için kırım kaçınılmaz ve öğrenmek için kırıp yeniden tamir etmek gerekiyor tamir ederken yeni şeyler öğrenmekte güzel nasıl bir belaya sardım bilmiyorum ama kafa dağıtmak ve stres atmak için mükemmel bir hobi şansıma çok fazla şey kırılmamış ufak tefek parçalar kayıştada sorun yok ama pür dikkat bütün parçaları kontrol edip öyle sahaya çıkıcam herkese kırımsız uçuşlar ;)

Geçmiş olsun Serkan Bey,

Dediğinizi gibi kırım bu işin ayrılmaz bir parçası. Anladığım kadarıyla işin yapım kısmından da keyif alıyorsunuz, bu hobi için en önemli şeylerden biri bence bu. :bravo:

Modelin çok kısa bir sürede tekrar ayağa kalkacağına şüphe yok. %p

Tşkler Türker bey ,

Gerçekten v922 yi toplarken bile üzerinde saatlerce uğraşmışlığım vardır ama şuan hemen hemen bütün herşeyini çözdüm diyebilirim çünkü aklınıza gelebilecek bütün Kırımları gerçekleştirdim ;);) bangooddan 200 $ yedek siparişi yapınca kırıp yeniden kuruyorum ama şuan kırım söz konusu değil yani kırılmadığı içinde sıkılmaya başladım doğrusu ;);) trex 450 nin kuyruklar alakalı bir kaç parçası gelsin sahalardayım inşallah...

Aynen v922 ilk geldiği gün tailboom çatladı ve bir pal kırıldı 2. Gün 100$ lık yedek sipariş verdim anakart 2 frame 6 tailboom bir ana bir kuyruk motoru 2 yeni destekli model iniş takımı 3 takım pal ve kuyruk pali 17 $ birset var onu cnopy 2 adet pal linkleri bilyaları vs yani nerdeyse 1 tane daga v922 çıkar sadece servolar eksik. Tailboom u mat siyah tabelacı folyosuyla komple 3 kat kapladım ve uc kısımlarına ekstra bir kaç kat daha vant döndüm kolay çıkmasın diyede gövdeye takılan ucuna 502 sürüp kurutarak az kalınlaştırdım şimdiye kadar 20 uçuş yaptım ama tailboom ne çıktı ne kırıldı. Anadişli cıkma motor dişlisine tam oturmama sorununuda dişliyi tam oturtup alttan kaliteli bir vida ile sabitledim bozuk hd ten söktüğüm pullu bir vida şimdiye kadar sorun yok yedeklerde 20 güne gelir şu an aleminyum taşıma çantası aldım içini v922 ye göre singerle döşeyeceğim bu işlerle uğraşmak en az uçmak kadar zefkli gerçekten

v922 ilk gün bir çift pal kırdım 2.gün,bir pal daha kırdım ve iki kerede kuyruk telini kopardım.3.gün diğer kuyruk kablolarının hepsini parçaladım pallere dolandı koptu.bantladım tekrar eğlenceye devam ettim.10 gün önce sipariş ettiğim yeşil,sarı renkli kuyruk ve ana pervaneler geldi.yeşil olanları taktım.süper bir görüntü oldu gerçekten.uçarken pervaneleri izlemek çok hoşuma gitmeye başladı. :)
bi arıza çıkarınca tamir etmesi ve sonrasında uçuşunu izlemek daha çok hoşuma gidiyor.
kendin pişir kendin ye misali. :D kır parçala boz tamir et ve tekrardan uçur.işte bu zevk anlatılmaz yaşanır. :)

Muammer Bey ve Ahmet, artık sizler de iflah olmazsınız, virus vücuda artık iyice girmiş ve yerleşmiş :laugh: :yuppi:

Muammer Bey, bazı şeyleri aşırı sabitlemek bazen daha büyük kalıcı hasarlara neden olabilir, modifikasyon yaparken bunu da dikkate alın derim ;)
Mesela "dişliyi tam oturtup alttan kaliteli bir vida ile sabitledim" modfikasyonunu ben olsam yapmazdım. Zira çarpma sırasında o enerjinin bir şekilde boşalması gerekiyor. Önemli olan bu boşalma sonrasında kalıcı hasar olmaması.

aynen öyle mehmet abi.valla bende iflah olmam sanırım. :D . bu nasıl bir virüstür anlamadım gitti.
havalar biraz daha düzelsin,heliye biraz daha hakim olayım 3.kattan balkondan salmayı bile düşünüyorum ne yalan söyleyim. :lol:
dışarı salmak mesele değil ama millet dalga geçer diye çekiniyorum açıkçası. :lollol: :lol:

yeni gelen yeşil pervaneler o kadar hoşuma gittiki anlatamam. :) hele birde onları izlemek yokmu off off. :D
sanırım hevesim kursağımda kaldı gibi görünüyor şimdilik.kuyruk tarafındaki servoda sıkıntı var galiba.dişlisi aşağı yukarı oynuyor ve bataryayı bağladığım anda servonun silindir şeklindeki tüp aşırı ısınıyor.el yakacak kadar.
ve heliye maximum gaz vermeme rağmen havalanmadı.
servo sipariş etmeyi düşünüyorum.
servoya giren ball link teli satılmıyor sanırım bugün ortadan ikiye kırıldı.yedekte olduğu için sıkıntı yok.ama ilerde sıkıntı olmaz inşallah.
helikopterin elektronik bir sorunu varsa sıkıntı oluyor,yeniden sipariş vermekten başka seçenek yok maalesef.yapacak bişey pek fazla olmuyor.ama,mekanik sorunları çözmek ve heliyi uçar hale getirmek güzel ve zevkli.ben şahsen çok keyif alıyorum. :)
sevgiler,,,saygılar,,,selamlar...............

Servo Ball Linkleri satılıyor Ahmet, iyi bakmamışsın herhalde ;)

teşekkür ederim mehmet abi.ben fark etmemiştim ve göremedim sanırım.sipariş listesine ekledim.
birde,bu parça ne işe yarıyor ben anlayamadım çözemedim.daha önceleri yoktu bu parça.

Ahmet IŞIK' Alıntı:
teşekkür ederim mehmet abi.ben fark etmemiştim ve göremedim sanırım.sipariş listesine ekledim.
birde,bu parça ne işe yarıyor ben anlayamadım çözemedim.daha önceleri yoktu bu parça.

Büyük ihtimal destekli kuyruk boom için metal upgrade parçası. Hani önemli bir şey değil ;)