Tricopter topluyorum yardıma ihtiyacım var !

degefpv

Çalışkan Uye
İlk önce kararlaştırdım parçaları tanıtayım

TRİCOPTER PARÇALARI VE TUTARI
ESC: MYSTERY FİRE DRAGON 30A : 35 TL-35*3: 105 TL
HK KK2.0 : 85 TL
MOTOR: TURNİGY D2836-8 1100KV :45 TL- 45*3: 135 TL
SERVO MOTOR:Turnigy TGY-50090M: 19 TL
ŞUAN TOPLAM: 344
KUMANDA VE ALICI OLARAK DA :Turnigy 9x alacağım fiyatı :200 TL
Bu sete uygun 15 dakika civarı havada uçurabilecek kaliteli bir pil alacağım ve ne alacağımı bilmiyorum ekstradan esc kablosu,makaron,servo kablosu,konnektörler,altın kaplama konnektör, kaliteli pil ve kaliteli şarj aleti alacağım bu saydığım eksik parçaları türkiyeden alcağım, önerdiğiniz kabloların,pil ve şarj aletinin linkini atarsanız çok makbule geçer . :D Şimdilik gördüğüm eksikler bunlar şu,şu eksik bunu yaparsan daha iyi olur gibi düşünceleriniz varsa lütfen paylaşın :)

Bir eksik daha aklıma geldi ve yazayım dedim tricopterin iskeletini ev arkadaşımla beraber yapacağız ve ölçüleri ne şekilde olacak ve hangi malzemeden olacak bilmiyoruz ve malzemeyi nereden alacağımızı da bilmiyoruz bunun içinde yardımlarınızı bekliyorum :saygilar:

Esc de simonk özelliği olmasa zararı olurmu birde bunu öğrenmek istiyorum simonk ne işe yarıyor dahamı hızlı çalışıyor ?

Forumda kv si büyük motorlara küçük pervane takılıyormuş yazısını gördüm o yüzden o pervaneyi sildim 8.6 lık daha iyi olcağını düşündüm ve marka olarak önerilerinizi bekliyorum türkiyede satılan :D

Kimse yardım etmicekmi ya :(

Muhammed Ali DEGE' Alıntı:
Kimse yardım etmicekmi ya :(
Muhammed forumumuzda bu konuda bilgi sahibi bildiğim kadarıyla Mesut üstad var. Yardımcı olacağını söylemişti diye hatırlıyorum...

Tricopter Gövde Kolları Uzunluğu :

Başlıktada belirttiğim gibi tricopterin front(Ön) kolları(2adet) ve rear(arka) kolu(1adet) kaçar cm olmalı ve orta kafa kısmınıda çember olarak kestireceğim 2 adet ve üst üste montalayacağım birde en üst kafa bölümüne bir delik daha açılıyor buda kaç cm olmalı yardımlarınızı bekliyorum saygı değer rckolik ailesi :saygilar:

ben kendi tricopterimde 35 cm kol uzunluğu kullanmıştım . ortadaki yuvarlak dediğin parça bende kare idi ve 15x15 cm ebatındaydı

KDS N290 dijital bir servodur ve bu kartlar dijital servo desteklemiyor o servoyu alır takarsan servo hep titrer düzgün çalışmaz bende ilk dijital taktım çalışmadı sonra analog servo aldım Turnigy TGY90 servo öneririm

daha dikkatli olacağım konu hakkında %p

abi 3 koludamı 35cm miydi birde o dediğiniz servodan bulamadım bu olurmu acaba sırf gümrük sıkıntısıyla uğraşmamak için Türkiyeden almayı tercih ediyorum

abi 3 koludamı 35cm miydi birde o dediğiniz servodan bulamadım bu olurmu acaba sırf gümrük sıkıntısıyla uğraşmamak için Türkiyeden almayı tercih ediyorum

75 dolara kadar gümrük sıkıntısı yok ;)

bu servo olmaz plastik dişli bu kuyruğa yük binerse dişleri kırılabilir ki sert inişlerde mutlaka kırılacaktır :

kolların hepsi 35cm idi

verdiğiniz linktekinimi alim anlayamadımda abi :rolleyes:

Abi birde esc,propeller,pil,ve şarj aleti önerebilirmisin ?

Abi birde esc,propeller,pil,ve şarj aleti önerebilirmisin ?
Şarj cihazı olarak şunu alabilirsin.

bu kumanda ve alıcıyı alsama dahamı iyi olur ve en fazla kaç km çekiyor bu 9x in yerini tutarmı ? 2 sinden birini alacağım

tricoptere pil almayı düşünüyorum,elimde 2 tane 5000 mah'lik tablet pili var 7x7 ebatlaarında 100 gr yoktur herhalde esas sorum şu Mehmet abi önerdiğin şarj aletini alacağım fakat bu pillerimi şarj edermi ?

tricoptere pil almayı düşünüyorum,elimde 2 tane 5000 mah'lik tablet pili var 7x7 ebatlaarında 100 gr yoktur herhalde esas sorum şu Mehmet abi önerdiğin şarj aletini alacağım fakat bu pillerimi şarj edermi ?
Muhammed çok hızlı gidiyorsun ve bu sırada hiç araştırma yapmayıp, direk soru soruyorsun :-\ Unutma bu hobide sabır, araştırma çok önemli.

Mesela yeterince araştırmış olsan, zaten modellerde LIPO kullandığımızı bilirdin ve bu soruyu sormazdın.

bu kumanda ve alıcıyı alsama dahamı iyi olur ve en fazla kaç km çekiyor bu 9x in yerini tutarmı ? 2 sinden birini alacağım
Bilinen bir marka olmasına rağmen, çok görmediğim bir model. Ilerde ilave alıcı bulma, 2.el satış gibi sorunlar yaşabilirsin. Kaldı ki menüleri az da olsa farklı olacaktır. Bu kısımlarda da özellikle başlarda kesin zorluk çekersin. Ben olsam Turnigy 9X alırdım.

Birde sürekli her seyi yurt içinden alayım derdin var. Bu hem maliyeti hem de seçeneklerini kısıyor. Bence yurtdışı alışverişi bir düşün. Lipo pil haric Hobbyking özel 1-2 paket yap ve tüm ihtiyaclarını bir seferde tamamla, derim ben ;)

Yok Mehmet abi gece gündüz araştırıyorum benim tabletimdeki pilde lipo o yüzden yazdım :embarras: tamam 9x e karar verdim 1,2 haftaya başlıyorum yapmaya yarın gövdenin parçalarını kestiricem.