TS832 ile maksimum 60 metre...?

İlgi Alanı
Uçak
merhabalar iyi aksamlar.
Bugun bir firsat bulup gun batimina nazir ucus yapayim dedim. Ancak ruzgar fazla diye korkup uçak yerine phantom2 yi alip ciktim araziye.
Fakat başlıkta da belirttigim gibi fpv ekranda, cihazla aramda 60 metreyi gecince goruntu gitti. 50 metreden sonra karincalanma, 60 gorunce tamamen sinyal kaybolma soruni yasadim. Açık arazi ve alici gorunurdeyken.
Cihaz phantom 2, kamera gopro 3, goruntu alici ve verici TS 832-RC 832.
Şarjlar tam doluydu. Sizce de 60 metre cok komik degil mi ?

evet. her ikisi de orjinal anten. ama stok haliyle yuzlerce metre olarak belirtiliyor menzili. hani 300 400 metreden den sonra sinyal kopsa tamam diyecegim ama.

Bana dipole antenle olsa da mesafe biraz az geldi. Ben 2000mw vtx ve dipole anten ile 2km civari görüntü alabiliyordum. Sizin vericiniz 600mw galiba, evet arada cok fazla guc farkı var ama yine de 1900 metre fark yaratacak kadar guc farki yok bence. Alıcıyla verici farkli kanallarda olabilir, eger alicinin otomatik kanal arama seçeneği varsa ve kanalı otomatik seçtiyseniz bazen yanlis olabiliyor. Kanali kendiniz ayarlamayi deneyebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Serdar Topraktan
Bana dipole antenle olsa da mesafe biraz az geldi. Ben 2000mw vtx ve dipole anten ile 2km civari görüntü alabiliyordum. Sizin vericiniz 600mw galiba, evet arada cok fazla guc farkı var ama yine de 1900 metre fark yaratacak kadar guc farki yok bence. Alıcıyla verici farkli kanallarda olabilir, eger alicinin otomatik kanal arama seçeneği varsa ve kanalı otomatik seçtiyseniz bazen yanlis olabiliyor. Kanali kendiniz ayarlamayi deneyebilirsiniz.
merhaba. Kanalı kendim yazıp eşleştiriyorum. ancak bugun aksam tekrar denedim. yine 60 metre acik alanda goruntu karincalanip kayboldu. yaklasinca tekrar geliyor.
bir arkadasima bu konuyu soyledim. bana "antensiz calistirdiysan yapar. cunku sicaklik devreye hasar veriyor " dedi. gercekten boyle mi ?

merhaba. Kanalı kendim yazıp eşleştiriyorum. ancak bugun aksam tekrar denedim. yine 60 metre acik alanda goruntu karincalanip kayboldu. yaklasinca tekrar geliyor.
bir arkadasima bu konuyu soyledim. bana "antensiz calistirdiysan yapar. cunku sicaklik devreye hasar veriyor " dedi. gercekten boyle mi ?
Evet daha önce antensiz calistirdiysaniz aşırı ısınıp karta zarar vermiş olma ihtimali var. Anten takili olmadan calistirmamak lazim, ayrica hava akimi olmadan birkac dakika beklerse de aşırı isinip zarar görebilir.