TSH Gaui Team

TSH Gaui Team

hayırlı olsun arda. güzel model. kırımsız günlerde kullanman dileği ile.

TSH Gaui Team

Doğukan Ocak' Alıntı:
Benden günah gitti , yarın model tek parça gelir inşallah ;D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

yeni pinyon yeni kafa devri ;D
Dikkat et kardeşim, bende aldım bir 18 pinyon ama bakacağım duruma göre, castle governoru iptal ettim Spirit governor kullancam.
sensör felan işlemlerini hallettim 16 pinyon bir denedim, Castledan daha iyi olduğunu söyleyebilirim en azından kuyruk kaçmıyor :laugh: :laugh: ;D

tam uçmadan yorum yapmak istemedim.

kırımsız uçuşlar olsun yarın herkese :RCKolik: :saygilar:

Teşekkür ederim İbrahim abi , modeli olabildiğince uzak ve yukarıda uçurmaya çalışacağım :) Sanada kolay gelsin abi inşallah istediğin değerleri tutturursun :)

TSH Gaui Team

Güzel bir kaşıntı ile 12 pinyonu modele taktım , ayarları yaptım pazar gün alana çıktım. Zaten içimde bir korku vardı , ya bir şey olacaktı ya da fazla bir şey yapamadan bırakacaktım.

Gerçekten de öyle oldu. 2400 devirin sesini duyunca korkmaya başladım. Fazla zorlamadan bıraktım. 1 yerde hata yapmışım ; pinyonu büyütünce motoru ana dişliden 1 tık daha uzaklaştırmak gerekiyor. Yoksa pinyon ve ana dişli birbirine baya yakın oluyor. Belki onun zırıldanmasıydı havadaki.

Çıkardığım sonuçlar doğrultusunda , fanteziye girmek istemiyorsanız yüksek devirlerle uçmanın bir anlamı yok. Ses var mı? Ses gerçekten çok var ve ürkütüyor. (X7 için) Performans olarak 1 tık daha öndesiniz ama benim pilotajıma 2200 fazlasıyla zaten yetiyor. O yüzden ben 2200 ile devam etmeyi düşünüyorum.. Ama yüksek pinyonun motoru yorduğu kesin, zaten uçuş süresi de kısaldığını fark ettim.. Bir diğer traş hikayede Dunkanın 2150-2200 devirler de uçtuğu... Kesinlikle yalan , Yozgatta adam hoverda dururken bile helikopterin sesi içimizi titretiyordu.. Pazar gün aynısını yaşadım :D

Şurada da ufak bir video , performans olarak değil ama ses olarak farkı anlayabilirsiniz..

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

TSH Gaui Team

2200 iyi iyi :)
çok da zorlamaya gerek yok :saygilar:

Benim de pinyon olmadı :( 550 diye aldım ama küçük geldi ana dişliye kavuşmuyor bile( dominatördeki pinyon bildiğin kafa kadar büyük, aldığımda zayıf geldi)
Arkadaş delirecem bir tane modelin pinyonu olmaz mı dünya piyasasında, 16 var daha da büyüğü yok. Kitten çıkan 16 zaten.

TSH Gaui Team

Bence de 2.200 gayet yeterli Doğukan, fazla zorlamaya gerek yok :laugh: ;D

Dogukan cok guzel, hareketler cok net, heli zimba gibi. 2200 ve 710 paller x7'nin vazgecilmez ikilisi olmus bence. Ben de 710'lari aldim, modeli bu hafta sonuna yetistirecegim umarim :)

TSH Gaui Team

Emre Kaman' Alıntı:
Dogukan cok guzel, hareketler cok net, heli zimba gibi. 2200 ve 710 paller x7'nin vazgecilmez ikilisi olmus bence. Ben de 710'lari aldim, modeli bu hafta sonuna yetistirecegim umarim :)

Vbar ayarları çok güzel oldu. Her uçuş öncesi 1 parametre oynuyorum kesinlikle. İyice netleşmeye başladı. İnşallah böyle devam eder.

Ayrıca X7 için upgrade ne alınabilir ufak tefek Emre abi? Boom supportları pembe yapmak gibi ucuz yollu bir şeyler :laugh:

TSH Gaui Team

Valla uçuşa etkisi olacak olan Formula kafa ve yeni tip hub en önemli parçalar bence, onlar da çok para Doğukan :)

TSH Gaui Team

Abi ve arkadaşlarım herkese çok teşekkürler. İşten artan kalan zamanda uçuşlara bir an önce devam etmek için modeli topluyorum.Forumda bile giremez oldum. :D Biraz özenerekte gidince baya zamanımı alıyor ama neyse ki az kaldı. :D

TSH Gaui Team

Arda Erkan' Alıntı:
Abi ve arkadaşlarım herkese çok teşekkürler. İşten artan kalan zamanda uçuşlara bir an önce devam etmek için modeli topluyorum.Forumda bile giremez oldum. :D Biraz özenerekte gidince baya zamanımı alıyor ama neyse ki az kaldı. :D

Geç olsun güç olmasın biz bekleriz sıkıntı yok :halay:
Merak etmiyor da değilim hani :laugh:

TSH Gaui Team

Doğukan sen zaten denemiş ve gerek yok demişsin. Zaten yüksek devir heliye de zarar verir zamanla.
Benim Raptorda hatırlarsan 11T pinion vardı. 13T ye yükselttin 450 kv motordan sonra. Ama daha önce eski motorla güzel güzel uçuran Pulse pillerim çok yetersiz geldi. Tam olarak motordan mı yoksa piniondan mı anlamadım. Ben yüksek devri sevmem. Belki bi ara 11T yi tekrar takarım. Şimdilik kuyruk şaftının rulmanını bekliyorum.

TSH Gaui Team

Cahit Kaş' Alıntı:
Doğukan sen zaten denemiş ve gerek yok demişsin. Zaten yüksek devir heliye de zarar verir zamanla.
Benim Raptorda hatırlarsan 11T pinion vardı. 13T ye yükselttin 450 kv motordan sonra. Ama daha önce eski motorla güzel güzel uçuran Pulse pillerim çok yetersiz geldi. Tam olarak motordan mı yoksa piniondan mı anlamadım. Ben yüksek devri sevmem. Belki bi ara 11T yi tekrar takarım. Şimdilik kuyruk şaftının rulmanını bekliyorum.

11T düşmeni değil de 12T'ye düşersen daha sağlıklı olur sanırım Cahit abi , zira governor hesaplamalarını yapmıştık 2200 devir için 13T idealdi değilmi?