TÜBİTAK Uluslararası İHA Yarışması

İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba Arkadaşlar,

Üniversite öğrencilerine yönelik bir yarışma, koşulları aşağıdaki şekilde. Bilgi amaçlı paylaşmak istedim değerli forum üyeleriyle;

5. TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması Etkinlik Kuralları Yayınlandı

TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilecek Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması, 15 – 20 Eylül 2020 tarihlerinde Gaziantep’te üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlenecektir. Sabit ve döner kanat kategorilerinde yapılacak yarışmalara başvurular ve raporlar bu yıldan itibaren web sayfamızda yayınlanacak çevrimiçi sistem üzerinden kabul edilecektir.

Kavramsal Tasarım Raporu’nun başvuru sürecinde sisteme yüklenmesi gerekmektedir. E-posta ve posta yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Etkinlik Kuralları’nda belirtilen son tarihe kadar e-imzaların tamamlanması ve ilgili belgelerin sisteme yüklenmesi takımların sorumluluğundadır.

Gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında 8.000 TL İHA Geliştirme Desteği ve 4.000 TL Katılım Desteği sağlanacaktır. Yarışma sonunda kategorilerinde birinci olan takımlara 30.000 TL, ikinci olan takımlara 20.000 TL, üçüncü olan takımlara 15.000 TL, her iki kategoride 7.500 TL mansiyon ödülü, 15.000 TL Yerli Yazılım Ödülü verilecektir. Ayrıca her iki kategoride birinci olan takımlara Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından ayrı ayrı 12.000 TL ödül ve takım üyelerine staj ödülü verilecektir.

• Beğen
Tepkiler: Hakan SAHBAZ
Sorumu burdan sorsam bir şey olur mu bilmiyorum kusura bakmayın.? İnternette biraz araştırdım apm ile servo motoru nasıl hareket edebilirim. İnternette herkes pixhawk kullanıyordu apm ile yapsam sorun olur mu ? Yazmayı unutmuşum kullanacağım servo 9gr lık minik servo.

Sorumu burdan sorsam bir şey olur mu bilmiyorum kusura bakmayın.? İnternette biraz araştırdım apm ile servo motoru nasıl hareket edebilirim. İnternette herkes pixhawk kullanıyordu apm ile yapsam sorun olur mu ? Yazmayı unutmuşum kullanacağım servo 9gr lık minik servo.
Canım kardeşim, birkaç farklı yere sorarak cevap alamazsın ki. Bilen olsa şimdiye kadar zaten yazardı emin ol.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari