Piper modelimi çöpe atmak üzereyim!

Çalıştığım fabrikanın, üretim tarafında kullanılan talaşa benzeyen beyaz bir malzeme. Yere dökülen yağların üzerine döküyorlar ve yüksek oranda emiş gücüne sahip.

hırdavatçılarda (sanayi içerisinde olanlar) bulunur. Özğül ağırlığı çok düşük olduğu için 1 kg mı yaklaşık standart a101 , bim vb. poşeti kadar olur.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Valla kaybedecek birşey yok, bunu bir poşete doldurup uçağın da burnunu dibine kadar gömüp bir hafta bekletelim bakalım. En kötü geri çektiğimizde uçağın burnu olmaz ama zaten kesip atacaktık :D işe yararsa da ne güzel :thumbup::saygilar:

EVREKA :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

"K2R Spot Lifter": Bu leke çıkarıcı maddenin içeriği: ( )

Methyl Acetate (moleküler düzeyde yağ çözücü, iş yapan şey bu)
Acetone (malum madde ama denemelerimde tek başına yeterli gelmedi)
Liquefied Petroleum Gases (spray kutusundaki itici gazlar)
Precipitated and Amorphous Fumed Silica (uygulama sonrası çözünmüş maddeleri bümyesinde hapseden silica bazlı, kuruyunca toz haline gelen madde, bu maddeyi kuruyunca fırça/süpürge ile ortamdan uzaklaştırıyoruz)

Bu maddeye benzer bulabildiğim en yakın şey Deniz-Yat Malzemeleri satan yerlerde Tik Temizleyici adlı bir ürün çeşidi. Ama bunu alana kadar galiba balata spreyi bir deneyeceğim.

(Videonun yorumlarında yazdığına göre bebek pudrası da işe yarıyormuş bu arada)

EVREKA :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

"K2R Spot Lifter": Bu leke çıkarıcı maddenin içeriği: ( )

Methyl Acetate (moleküler düzeyde yağ çözücü, iş yapan şey bu)
Acetone (malum madde ama denemelerimde tek başına yeterli gelmedi)
Liquefied Petroleum Gases (spray kutusundaki itici gazlar)
Precipitated and Amorphous Fumed Silica (uygulama sonrası çözünmüş maddeleri bümyesinde hapseden silica bazlı, kuruyunca toz haline gelen madde, bu maddeyi kuruyunca fırça/süpürge ile ortamdan uzaklaştırıyoruz)

Bu maddeye benzer bulabildiğim en yakın şey Deniz-Yat Malzemeleri satan yerlerde Tik Temizleyici adlı bir ürün çeşidi. Ama bunu alana kadar galiba balata spreyi bir deneyeceğim.

(Videonun yorumlarında yazdığına göre bebek pudrası da işe yarıyormuş bu arada)

Süper!
Ama hala yeni burun yapmak daha kolay ve garanti diyorum ;D

• Sevdim
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Tik ağaç olarak suyu veya yağı emmez
ve kolay kolay sudan etkilenmez. Dolayısıyla temizleme malzemeleri veya tik için üretilen diğer malzemelerin geneli balsa malzemede büyük ihtimalle işinize yaramayacaktır .

Tik ağaç olarak suyu veya yağı emmez
ve kolay kolay sudan etkilenmez. Dolayısıyla temizleme malzemeleri veya tik için üretilen diğer malzemelerin geneli balsa malzemede büyük ihtimalle işinize yaramayacaktır .

Videodaki uygulama kontra, ve adam bunu Balsa ağacında da defalarca kullandığını anlatıyor.

Videodaki uygulama kontra, ve adam bunu Balsa ağacında da defalarca kullandığını anlatıyor.
Evet doğru aynen öyle söylüyor ama sizin bulduğunuz ürün yani Tik yemizleyici dediğiniz ağaç olan "tik " için üretilmiş temizleyici değil mi ? Ben mi yanlış anladım .
Eğer doğru anladıysam ozaman tik için üretilen malzeme ( temizleme veya boyama ) balsa için verim vermez veya size fayda sağlamaz diyorum ben .

• Beğen
Evet doğru aynen öyle söylüyor ama sizin bulduğunuz ürün yani Tik yemizleyici dediğiniz ağaç olan "tik " için üretilmiş temizleyici değil mi ? Ben mi yanlış anladım .
Eğer doğru anladıysam ozaman tik için üretilen malzeme ( temizleme veya boyama ) balsa için verim vermez veya size fayda sağlamaz diyorum ben .
Yahu bırak denesin. Sonuçta benim dediğimi yapacak. :)

• Haha