[Urun]:WLToys Yeni Modeller : V933 6 Kanal - V944 ve V955 4 Kanal Micro Heliler

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
WLToys bos durmuyor ve çok yakında yeni modeller ile karşımızda olacak gözüküyor.

Hepimizin bildiği gibi V922 6 kanal heli, "Blade mCPx" klone. Bu sefer V933 ile farklı bir markanın "Walkera Super CP" klonunu olarak yeni bir 6 kanal micro heli seçeneği olarak bizlere sunmayı planlıyorlar.

14.07.14 Tarihli RCKOLIK Yönetim Güncellemesi
Forum olarak son 1 yılda çıkan V922, V977 gibi 6 kanal micro helilerin başarısı nedeniyle, modelciliğe başlangıç modeli olarak kesinlikle V911 tavsiye etmiyoruz. Tavsiyemiz:

- Hemen Simulasyon kumandası temin ederek, düzenli simulasyon çalışması
- Ve arkasından 6 kanal bir heli alınması. Bu 6 kanal micro olabileceği gibi, 450 ve 500 sınıfı profesyonel bir heli de olabilir

[attachimg=1]

- WL Toys V922 = Hisky FBL 100

- WL Toys V933 = Hisky FBL 80
Dizayn FBL 100 ile aynı ama kanat boyu 11.3cm değil 9.3 cm ve heli biraz daha hafif. Ayrıca pil 180mah. Ayrıca FBL 80, tamamen aynı olmasına rağmen banggoodda 40 dolar daha ucuz.

- WL Toys V944 = Hisky FBL 90
Boyut olarak FBL 100 ile aynı ama dizayn farklılıkları var. Kanat boyu aynı. Toplam ağırlık 5 gr daha hafif. Pil 300mah.

- WL Toys V955 = Hisky FBL 70
FBL 90 ile aynı tipte. Kanat 9.3 cm. Pil 180mah

Kısacası WL Toys'un yeni mini 6ch serileri zaten halihazırda piyasada bulunuyor ve daha ucuza satılıyor...

FBL 80 konusunda ise yorumlar, helinin daha iyi güç/ağırlık oranına sahip olduğu ve dolayısı ile v922'ye göre daha iyi 3D yaptığı yönünde.

-------------------------------------------------------------

WLtoys V933 2.4GHz 6 Channel Remote Control RC Helicopter RTF - $ 130

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Walkera Super CP RC Helicopter $130

6 kanalda yeni modeller ile piyasaya çıkmayı düşünürler iken 4 kanal tarafında da bos durmuyorlar yine klonluyorlar :thumbup:

Bu seferde tıpki Blade yaptığı gibi 6 kanal olan V922'yi V944, V933 ise V955 olarak 4 kanal şeklinde piyasaya sürüyor. Bu yrni 4 kanal helilerin V911 farklı, pallerin sabit açılı olmayızı. Tıp 6 kanalda olduğu gibi servo hareketleri ile gerekli açı farkı yaratılıyor. Bu nedenle de FBL modeller ;) Kötü haber ise fiyatları çook yüksek.

"Blade mSR X" kopyalamışlar.
Blade mSR X $100

WLtoys V944 2.4GHz 4 Channel Remote Control RC Helicopter RTF $121

WLtoys V955 2.4GHz 4 Channel Remote Control RC Helicopter RTF$121

Ekli dosyalar

• V933 V944 V955.jpg
    V933 V944 V955.jpg
    24.8 KB · Görülme: 248
[Urun]: WLToys Yeni Modeller : V933 6 Kanal - V944 ve V955 4 Kanal Micro Heliler

Piyasada birtek WLToys kalacak bu gidişle. :laugh:

[Urun]: WLToys Yeni Modeller : V933 6 Kanal - V944 ve V955 4 Kanal Micro Heliler

Mehmet Bey (Abi desem olur mu ? :embarras: ) sanırım aldığınız HT-8 modül bunlarla da çalışacak. Öyle olursa, bir modül ile artık her kumanda sahibi istediği en popüler mikro modelleri kullanabilecek.(klon da olsa). Umarım öyle olur, fiyatları da düşer :)

Erman Yaman' Alıntı:
Mehmet Bey (Abi desem olur mu ? :embarras: ) sanırım aldığınız HT-8 modül bunlarla da çalışacak. Öyle olursa, bir modül ile artık her kumanda sahibi istediği en popüler mikro modelleri kullanabilecek.(klon da olsa). Umarım öyle olur, fiyatları da düşer :)
Ne demek Erman tabii ki ;) Modeller henüz çok yeni, hatta stoklarda bile yok çoğu. Bu nedenle teknik bilgiler henüz elimizde değil :embarras:

Inşallah aynı haberleşme protokolu kullanırlarda, HT-8 kullanmaya devam edebiliriz. Böylece senin de dediğin gibi tüm modellere tek kumanda + tek modul ile olay güzel bir şekilde çözümlenir :D

Valla bunlar bana da aldıracak bir mikro heli , 911 in fiyatı BNF 20 dolar olmuş , şu sizin HT8 bunu da uçurur mu Turnigiylen , :D

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Valla bunlar bana da aldıracak bir mikro heli , 911 in fiyatı BNF 20 dolar olmuş , şu sizin HT8 bunu da uçurur mu Turnigiylen , :D

Hakan Bey, tunigy ile v911 direk bind oluyor, hiçbir ekstra aparata ihtiyaç yok. Ben BNF aldım, uzun zamandır öyle kullanıyorum :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ne demek Erman tabii ki ;) Modeller henüz çok yeni, hatta stoklarda bile yok çoğu. Bu nedenle teknik bilgiler henüz elimizde değil :embarras:

Inşallah aynı haberleşme protokolu kullanırlarda, HT-8 kullanmaya devam edebiliriz. Böylece senin de dediğin gibi tüm modellere tek kumanda + tek modul ile olay güzel bir şekilde çözümlenir :D

Mehmet abi, WLToys'dan öğrendiğime göre bunlar klon değilmiş. Hisky nin yine kendi fabrikasında ürettiği, ancak WLtoys damgası basılan modellermiş. Aslında,

Hisky FBL100 - WLToys V922
Hisky FBL90 - WLToys V944
Hisky FBL80 - WLToys V933
Hisky FBL70 - WLToys V955

olarak üretilmiş. Dolayısıyla, Hisky HT-8 modülü ile kullanabileceğiz. Ancak BNF satarlar mı , onu henüz öğrenemedim.

Erman Yaman' Alıntı:
Mehmet abi, WLToys'dan öğrendiğime göre bunlar klon değilmiş. Hisky nin yine kendi fabrikasında ürettiği, ancak WLtoys damgası basılan modellermiş. Aslında,

Hisky FBL100 - WLToys V922
Hisky FBL90 - WLToys V944
Hisky FBL80 - WLToys V933
Hisky FBL70 - WLToys V955

olarak üretilmiş. Dolayısıyla, Hisky HT-8 modülü ile kullanabileceğiz. Ancak BNF satarlar mı , onu henüz öğrenemedim.
Valla güzel tespit Erman :thumbup: Aslında ne zamandır FBL90, FBL80, FBL70 çıkacağını biliyordum ama bunları WLToys ile eşleştirmek aklıma gelmedi doğrusu :laugh:

Fakat burada bir terslik var, en azından şimdilik :laugh: Zira pahalı olanHiSky, ucuz olan WLtoys. Şu aşamada fiyatlar tam tersi olmuş ama :D Büyük ihtimal ileri de gerçek fiyatları WlTtoys daha düşük olacak o zaman birer tane de FBL90 kesin alınır :D

BNF 2 ay sonra falan kesin çıkar. Ama yedek palli, bataryası ve şarj ünitesini de dahil edince BNF almak fiyat olarak pekte mantıklı olmuyor ne yazık ki. Bence RTF alıp, kumandayı çöpe atıp, kendi kumandamız + HT8 ile yola devam edeceğiz. Geröi HT-8 ile ilgili ayarların çıkması biraz vakit alıyor. Model ayarlarını netleşinceye kadar bence en iyisi kendi kumandasını kullanmak.

Özetle benim fikrim WlToys güzel bir fiyat ile V933 6 kanal çıkarsın ve RTF olarak birer tane de bundan alalım :thumbup:

Erman Yaman' Alıntı:
Hakan Bey, tunigy ile v911 direk bind oluyor, hiçbir ekstra aparata ihtiyaç yok. Ben BNF aldım, uzun zamandır öyle kullanıyorum :)

Valla hiç durmayıp alıyım bi tane , 1 aya kadar gelir nasıl olsa...450'yi yerden kesemedim evde 3 kanallılarla oynuyom , hiç olmadı 4 kanal tecrübesi olur :-\

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Valla hiç durmayıp alıyım bi tane , 1 aya kadar gelir nasıl olsa...450'yi yerden kesemedim evde 3 kanallılarla oynuyom , hiç olmadı 4 kanal tecrübesi olur :-\
Hakan'ım uzun süredir tlf da konuşmadik, yoksun ortalarda, hayirdir isler yogun galiba. 450 skidleri nasıl yerden kesemedin, hover yaptın ya ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hakan'ım uzun süredir tlf da konuşmadik, yoksun ortalarda, hayirdir isler yogun galiba. 450 skidleri nasıl yerden kesemedin, hover yaptın ya ??
Valla Mehmedim işler bir o kadar yoğun , hafta sonları da kaç haftadır dolu oluyorum :rolleyes: ...Anlamadım gitti , yok oğlanın doğum günü , ertesi hafta anneler günü , ondan önceki pazar Muğla yollarında , bu pazar yine Muğla yolları , haftaya pazar İzmir'deyim ... :mad:
Daha doğru dürüst pilleri bile rodajlayamadım yavvv....
Gece uçuş stiline çevirip gece bari uçayım ya ne yapacağımı şaşırdım vakitsizlikten.Bu arada gündüz uçamayan sineğe ne olduğu belli tabi :lol:

Çinlilerin forumundan alınan son bilgiye göre :

FBL70 = v933
FBL80 = v944
FBL90 = v955

Resimde bulunan sağ üst köşedeki yazı kanal sayısı imiş. Buna göre V933 6 kanal, V944 ve V955 4 kanal oluyor

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• V933 V944 V955.jpg
    V933 V944 V955.jpg
    24.8 KB · Görülme: 247

Yeni ve daha detaylı bilgiler ;)

- WL Toys V922 = Hisky FBL 100

- WL Toys V933 = Hisky FBL 80
Dizayn FBL 100 ile aynı ama kanat boyu 11.3cm değil 9.3 cm ve heli biraz daha hafif. Ayrıca pil 180mah. Ayrıca FBL 80, tamamen aynı olmasına rağmen banggoodda 40 dolar daha ucuz.

- WL Toys V944 = Hisky FBL 90
Boyut olarak FBL 100 ile aynı ama dizayn farklılıkları var. Kanat boyu aynı. Toplam ağırlık 5 gr daha hafif. Pil 300mah.

- WL Toys V955 = Hisky FBL 70
FBL 90 ile aynı tipte. Kanat 9.3 cm. Pil 180mah

Kısacası WL Toys'un yeni mini 6ch serileri zaten halihazırda piyasada bulunuyor ve daha ucuza satılıyor...

FBL 80 konusunda ise yorumlar, helinin daha iyi güç/ağırlık oranına sahip olduğu ve dolayısı ile v922'ye göre daha iyi 3D yaptığı yönünde.

güzel modellere benziyorlar ikinci modelim bunlar arasından seçebilirim :RCKolik:

Wltoys V944 bildiğim kadarıyla yanında 6ch kumanda ile geliyor ancak kendisi 4 kanal. Ben ucuza sıfır bnf Wltoys WL V944 buldum ancak 2. ellerde hiç yanında gelen 6ch kumandasından bulamadım. Acaba wl toys 4ch helikopter kumandaları ile eşleştirebilir miyiz? Yada radiolink at9s ile bir yolu var mıdır?