Üye Listesinde ARAMA Özelliği Aktif Edilmiştir.

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Üye listemizde default'ta olmayan ARAMA özelliği bugün itibari ile ILAVE edilerek devreye alınmıştır.

Arama yapmak için üst menüde bulunan "KULLANICILAR" menüsüne tıklayarak "Üye ARA" menüsüne basmak yeterlidir.

Arama kriterleri olarak üye profilinde bulunan bilgiler kullanılabilir.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arama sonuç listesi.

Mobilde sadece üye adı ile arayabiliyoruz sanırım ya da ben bulamadım

Bende görüntü bu:

Öncelikle eline sağlık Mehmet abi :)

Sonralıkla yapıcı bir iki eleştiri getireyim :D Üye ara özellikle yeni kullanıcıların çok işine yarayabilir. Hobiye ilgim var ama yalnızım, çevremde kimseler yok, bu beni demoralize ediyor... diyenler olabilir. Şehrinde kimler var merak ediyordur.
**Foruma üye olurken ilgi alanı seçmeli geliyor ya, işte üye ara'da da dropdown menü olsun "heli, uçak, quad" gibi alanlardan biri seçilebilir olsun. Deneme maksatlı "helikopter" yazıp arattım, çıkan sonuç sıfır.

**İkinci olarak da Ankara yazdım, zibilyon tane sonuç çıktı. (istanbul tahmin edemiyorum) Bunlardan hangileri daha ilgili, hangileri kapkaççı forumcu... bilemiyorum. Çıkan sonuçları da alfabetik olarak dizmek yanında, mesaj sayısına göre de sıralayabilsin. Son aktivitesi görünsün mesela, son mesajının tarihine göre de sıralanabilsin.

Öncelikle eline sağlık Mehmet abi :)
Rica ederiz %p
Sonralıkla yapıcı bir iki eleştiri getireyim :D Üye ara özellikle yeni kullanıcıların çok işine yarayabilir. Hobiye ilgim var ama yalnızım, çevremde kimseler yok, bu beni demoralize ediyor... diyenler olabilir. Şehrinde kimler var merak ediyordur.
Kesinlikle :thumbup: Zaten bu yüzden gözden geçen ve geçenlerde gelen talebi dikkate alarak yeni bir eklenti ile hemen forum altyapısına entegre ettik :RCKolik:
**Foruma üye olurken ilgi alanı seçmeli geliyor ya, işte üye ara'da da dropdown menü olsun "heli, uçak, quad" gibi alanlardan biri seçilebilir olsun. Deneme maksatlı "helikopter" yazıp arattım, çıkan sonuç sıfır.

**İkinci olarak da Ankara yazdım, zibilyon tane sonuç çıktı. (istanbul tahmin edemiyorum) Bunlardan hangileri daha ilgili, hangileri kapkaççı forumcu... bilemiyorum. Çıkan sonuçları da alfabetik olarak dizmek yanında, mesaj sayısına göre de sıralayabilsin. Son aktivitesi görünsün mesela, son mesajının tarihine göre de sıralanabilsin.
Her iki talepte çok mantıklı. Ama şöyle bir sorun var.

1- Bu konuda bildiğim kadarı ile alternatif başka bir eklenti ne yazık ki yok. (Ama ben yine de bir kez daha araştırayım)

2- Bu eklentiyi yazan kişi ne yazık ki gelen talepleri pek dikkate almıyor. Eklentilerini mümkün olduğunca basit yazıp, karmaşık hale getirmemek istiyor. Fakat ben yine de bu iki isteği kendi sitesinde paylaşalım. Bakarsın beni şaşırtır :D ve yeni taleplerimizi dikkate alıp, eklentiyi günceller.

En kötü arama sayfasının üst kısmına “İlgi Alanı” ile ilgili olarak şu şekilde bir açıklama ilave ettim. :)

Son düzenleme:
Eline sağlık Mehmet abi :)
Belki farketmişsinizdir ama yinede belirtmek istedim. Arama yapınca bulunan üyelerin "kayit tarihi" kisminda üye olduklari tarih yerine son gorulme zamanlari yazıyor.
Oluyorsa başlığın değişmesi daha iyi olur. Foruma kayıt olup birdaha uğramayan onlarca kişi var.

Belki farketmişsinizdir ama yinede belirtmek istedim. Arama yapınca bulunan üyelerin "kayit tarihi" kisminda üye olduklari tarih yerine son gorulme zamanlari yazıyor.
Oluyorsa başlığın değişmesi daha iyi olur. Foruma kayıt olup birdaha uğramayan onlarca kişi var.
Öncelikle teşekkürler.. söylendiği gibi hüsran yaratma yan etkisi ihtimaline karşın çok gerekli olmuş..
yalnız tuhaf bir şey oldu:) kriter olarak sadece şehir girdim Mayıs-Haziran 2018 de katılan 8-9 üye ve ben: 30 dakika önce katılmışım foruma! zamanda bir sünme mi oldu ? ben yarım saattir mi üyeyim foruma? derken :D Kadir Beyin dediği gibi başlıkta ince bir cinas. Tabii mümkünse Mehmet Bey. Bu haliyle bile güzel zaten!

• Beğen
Tepkiler: Kadir Kurt
Fark etmemiştim. "Son Aktiflik Zamanı" olarak düzeltim :thumbup:

Bu arada eklenti sahibinden cevap geldi ve ne yazık ki beni yanıltmadı. Eklentinin basit kalması gerektiğini belirtip, kibarca teklifimize hayır dedi :(

• Beğen
Tepkiler: Emre Kaman