Uygun Fiyatlı Yakın Mesafe FPV Sistemi : Hobbyking 5.8g 200mw FPV Unboxing

Azda olsa Osd görevi görüyormu diye merak ettiydimde...Acemiliğimize ver üstad :laugh: 2 gün oldu fpv olayını çözmeye başlayalı..

''FPV NEDİR'' Başlıklı konuda ''5.8ghz genellikle yakın mesafe uçuşlarda multikopter ve helikopterlerde kullanılmaktadır.Tüm frekanslar tecrübe edildikten sonra ,uçaklar için 1.2ghz frekansın en uygun olduğu anlaşılmıştır.'' ı yeni gördüm... :thumbup:

Fpv tecrübesi kazanmak amacı ile 5,8 200 mw lik sistem satın aldım.(Fakat konu içerisindeki markadan değil..Anten vs farklı).Yalnız tecrübelerinizden faydalanmak için birkaç sorum olacak.
Sonny 600 tvl kamera sistem için uygunmudur? Herhangi bir görüntü gecikmesi jelly yada parazit gibi sorunlar olurmu?,
EFLY 2,4 Ghz 4 Kanal Verici (Wingdragonsporterv2) nin orjinal vericisi ile sistemi kullanacağım düşünülürse menzil konusunda fikirleriniz nedir?
Sistemi kullanırken dikkat etmem gereken hususlar varmıdır? Bunu sormamın sebebi anten ile model arasındaki bağın kopmaması için açısının çok iyi ayarlanması gerektiğini duydum.
Sisteme modifiye uygulayarak menzik artırma şansı olduğunu duydum fakat antende nasıl bir değişiklik yapılacak bulamadım..
Teşekkür ederim.

FERHAT GÜLPAK' Alıntı:
Fpv tecrübesi kazanmak amacı ile 5,8 200 mw lik sistem satın aldım.(Fakat konu içerisindeki markadan değil..Anten vs farklı).Yalnız tecrübelerinizden faydalanmak için birkaç sorum olacak.
Sonny 600 tvl kamera sistem için uygunmudur? Herhangi bir görüntü gecikmesi jelly yada parazit gibi sorunlar olurmu?,
EFLY 2,4 Ghz 4 Kanal Verici (Wingdragonsporterv2) nin orjinal vericisi ile sistemi kullanacağım düşünülürse menzil konusunda fikirleriniz nedir?
Sistemi kullanırken dikkat etmem gereken hususlar varmıdır? Bunu sormamın sebebi anten ile model arasındaki bağın kopmaması için açısının çok iyi ayarlanması gerektiğini duydum.
Sisteme modifiye uygulayarak menzik artırma şansı olduğunu duydum fakat antende nasıl bir değişiklik yapılacak bulamadım..
Teşekkür ederim.
O kumandanın max menzili 500m bende de vardı bozuldu.

Banggoodda 5.8G 200Mmw reciever ve transmitter 38$ dan satılıyor. Hk nın biraz pahalı banggood a göre. Quadı toplayabilirsem birtane almayı düşünüyorum.

Merhaba. Linkteki BOSCAM 5,8 500 mw tx rx setini satın aldım.Sormak istediğim birkaç soru var..

İlk olarak fpc tecrübesi kazanmak amacı ile maximum 2 km yarıçapınca uçmak ...2 km maximum menzil biçersek ...

Açık alanda tx de stok anten rx de stok anten ile tahmini menzil ne olur ?
Açık alanda tx de clover anten rx de stok anten ile menzil ne olur?
Açık alanda tx de clover anten rx de patch anten tahmini menzil ne olur?

Sormamın sebebi sitemi ona göre kuracağım...Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

gopro3 için başka malzemelere ihtiyaç duyuluyor mu?