V912 Heliye 3000 mah Pil Mumkun Mu ?

Merhaba v912 heli aldim ve ucus suresinden pek memnun degilim.Ucaklarda kullanilan o buyuk pillerden taksak ayni voltajli olanlardan acaba daha fazla sure havada kalir mi ? Bu mumkun mu ?

Baya merak ediyorum lutfen fikrinizi paylasin :saygilar:

Ynt: V912 Heliye 3000 mah Pil Mumkun Mu ?

orjinali kac mah ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ynt: V912 Heliye 3000 mah Pil Mumkun Mu ?

Mesut AKIN' Alıntı:
orjinali kac mah ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Orjinali 2s 850 mAh mis. Mehmet Bey yerinizde olsam upgrade pili diye satilan 2s 1000 Mah daha buyuk pil almazdim.

Agirlik asiri artmasi halinde ucus suresi pil ne kadar buyuk olursa olsun, dogru orantili artmayacaktir. Bu arada orjinal pili kisa sürüyor demissiniz. Ucus suresi nedir ? Satis bilgisine gore 8 dak diyor. Bir de unutmayin bunlar fircali motor. Ucus suresini asiri arttirmakta motor omrunu hizli bir sekilde kisalmasina neden olacaktir ;)

İlk defa rc heli kullandigim icin cok parca parca uctum sanirim toplamda 8 yada 10 dakikadir ucus suresi.Pili entegre oldugu icin orjinali kac mah tam bilmiyorum mehmet beyin dedigi gibidir sanirim.

mehmet ozturk' Alıntı:
İlk defa rc heli kullandigim icin cok parca parca uctum sanirim toplamda 8 yada 10 dakikadir ucus suresi.Pili entegre oldugu icin orjinali kac mah tam bilmiyorum mehmet beyin dedigi gibidir sanirim.
O zaman ucu suresi normal %p bu arada pilin cikmadigindan emin misiniz. Kucuk kardesi v911 bile pilleri cikip, disarida sarj edilmekte :eek:

Evet maglesef entegre ama vidalarini sokerek harici hale getirilebilinir :) muhtemelen yedek pil alinca sokucem simdilik dursun.

Mehmet abi bu pilleri paralel baglamak mumkun mu bi zarari olur mu ?

mehmet ozturk' Alıntı:
Mehmet abi bu pilleri paralel baglamak mumkun mu bi zarari olur mu ?
2s oldugu icin tavsiye etmem. Sayet amac ucus suresini arttirmak ise, pili cikabilir hale getir ve bitince inip yenisini tak. Hem bu arada fircali motorlarda soğumuş ve dinlenmis olur ;)

Saol abi dedigin gibi yapicam.