v922 kuyruk motoru sorunu

Eraslan PEKER' Alıntı:
keşke daha önce forumu okusaydım kuyruk cubugunu degiştirirken daha dikkatli olurdum :/
..................
Peki deneyimleriniz tecrubeleriniz ışıgında

Tail Fet değiştirsem düzelcekmi :/ yoksa kartı mı alayım ? yada aklıma direk bi BNF almak geliyor
Unutmayın bunlarda birer tecrübe oluyor ;) Her 3'de mantıklı çözümler.

Burada esas olan bu iş için ayırdığınız bütçe. BNF alırsanız %100 yedeklemiş olursunuz. Sadece kart alırsanız da olur, sonra elinizdeki kartın FET'leri yedek olur (Test Edildi. Diğer 2 FET Tailde sorunsuz çalışıyor). Sadece FET konusu ise bildiğim kadarı ile henüz test edilmedi. umarım doğru FET'tir ve çalışır :)

Valla benim kuyruk kaç kere yerinden çıktı pallere dolandı iniş takımına dolandı daha hiç anakart felan yanmadı çok şanslıyım herhalde :)

Benim başıma belkide 4-5 kez geldi fakat bozuk bir laptopun üzerindeki fetleri anakartta taktım çalıştı hiçbir sorun yok ama her fet olmuyor miliamperlik bir farklılık kuyruk motorunu çok hızlı Yada yavaş dönmesine sebep olabiliyor o yüzden en güzeli banggood dan fet siparişi vermek çünkü anakartta verdiğin parayla 20 tane fet alabilirsin çünkü hep aynı fet bozuluyor...

Mehmet bey merhaba,

bu konuda paylaştıgınız tail fet i sipariş verdim banggod dan

bu nu değiştirince kesin çözülür dimi sıkıntı :/

bi uçurmak nasip olmadı şu alet :(

Eraslan PEKER' Alıntı:
Mehmet bey merhaba,

bu konuda paylaştıgınız tail fet i sipariş verdim banggod dan

bu nu değiştirince kesin çözülür dimi sıkıntı :/

bi uçurmak nasip olmadı şu alet :(
Daha önce de belirtiğim gibi kendim test etmedim. Sadece ilgili forumlarda arızalı FET için kullanıldığını okudum ve paylaştım. Umarım bilgi doğrudur ve sizin sorununuza çözüm olur.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Daha önce de belirtiğim gibi kendim test etmedim. Sadece ilgili forumlarda arızalı FET için kullanıldığını okudum ve paylaştım. Umarım bilgi doğrudur ve sizin sorununuza çözüm olur.

:saygilar:
Teşekkürler.

FET geldi, izolasyonlu kabloyla kuyruk motorunu yeniden anakarta bağlayıp, FET'i değiştircem. İnşallah FETtir :D olup olmadığını yazarım.

ben v922 sattim ama onda yaptığım sağlamlaştırma modifiyelerini sizinle paylaşayımki banggood a daha fazla para ödemeyin . 1. kısım öncelikle kuyruk borusu tail boom sağlamlaştırmak ve çatlayıp açılmasını önlemek kablonun çıkıp pallere dolanmasını engellemek için tailbooma uygun incelikte makaronla kaplamak yani main frameye taktıktan sonra kalan bölümden kuruk motoruna kadar olan bölümün ince makaron geçirip çakmakla ısıtıp asla çatmayan bir tailboom elde ediyoruz. 2. kısım tailboom main frameye girecek olan kısmının bir tarafına 502 japon sürüp kurutuyoruz yanlız frameye takmadan amaç tailboom un frameden birazdaha sıkışıp daha zor çıkması ve mümkünse iniş takımınıda destek çubuklu olan modelden almak vebunlarında destek çubuklarını az miktarda 502 ile yapıştırarak sabitlemek kırılmasında asla korkmayın 10 larca kez sert zeminlere düşüşüm oldu ama asla sıkıntı olmadı kırılma yönünde. ve ana dişli kaymasını önlemek için dişli tam yerine takılı dumdayken alttan mainshaft a uygun bir vida ve pulla dişliyi sabitliyoruz artık anadişlimiz aşşağıya kayıp problem olmaktan kurtarıyor.sattığım v922 de yaptığım işlemleri görmeniz için resimlere bakın
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Dün benim başıma geldi, kablolar sıyrılmış ve kısa devre yapmış anlaşılan yeni tailbom takınca pili taktığım anda motor çalışmaya başlıyordu, Akan Tekin beyin açmış olduğu konuda İskender Yenimol arkadaşımızın sayesinde olayın kuruk motoru mosfetinden olduğunu anlayıp elimde atıl vaziyette duran eski anakartın sağlam mosfetlerinden birini söküp arızalanan mosfetle değiştirmem sorunu çözmüş oldu, bugün yaptığım test uçuşunda bir sıkıntı ile karşılaşmadım gayet stabil uçuyordu.

Ankarada FET değiştirecek bi tanıdığınız var m? Hatta bu kişi kuyruk motoru kablosunu da değiştirebilirse izolasyonlu kablo ile değiştirmek istiyorum.

Yasin Babahanoglu' Alıntı:
Ankarada FET değiştirecek bi tanıdığınız var m? Hatta bu kişi kuyruk motoru kablosunu da değiştirebilirse izolasyonlu kablo ile değiştirmek istiyorum.
İyi bir TV Tamircisi veya elektronikçi daha iyi olabilir. Zira genelde biz modelcilerin elinde olan lehim makinaları FET gibi küçük elektronik ekipmanlar için biraz büyük kaçabilir Yasin Bey ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
İyi bir TV Tamircisi veya elektronikçi daha iyi olabilir. Zira genelde biz modelcilerin elinde olan lehim makinaları FET gibi küçük elektronik ekipmanlar için biraz büyük kaçabilir Yasin Bey ;)

Teşekkürler Mehmet abi. Ben bi TV tamircisine vereyim de halletsin o zaman.

Biliyorum eski bir konu ama, sorunumu buradaki yazılardan buldum, iyiki sorunlar ve çözümler yazılmış, 922 hafta sonu yeni kartı takmam rağmen olduğu yerde dönüp duruyordu sebebini bir türlü anlayamadım, bende kızıp throttle yaptım acayip sinirlendim ama, ve sonuç kuyruk çıktı kuyrul motor ve Green Tail Rotor gitti, bakalım daha neler var. Neyse bu yazı bana iyi geldi elimde 3 tane ana kart var en iyi si Mehmet abinin tavsiyesi parçalardan almak başka çare yok :)

Recep Bey, eğer kuyruk mosfeti gittiyse linkteki ürün işinizi görecektir.