V977 Genel Durum

berkerden

Uye
3-4 Ay önce V977 elime geçmişti ve yavaş yavaş kullanmaya başladım. Gerçekten çok dengeli, eğlenceli ve bence f/p bir ürün. Dışarıda birkaç kez kullandım apartmanın boyunu geçiyor, dışarıda gayet güzel kullanılıyor. Ancak tek pil ile dışarı 6-7 dk için çıkmak zor geliyor. O yüzden genelde evde kullanıyorum şimdilik.

Arkadaşıma da bir tane aldırdım ve kargosunu bekliyor. O acele davranıp ürün yanında 6 ek pil ve 43 dolarlık mega yedek parça poşetinden de satın aldı :bravo:

Ben de 2 adet tekli + 4 adet de şarj aletli olarak 6 ek pil ve 1 adet de kuyruk motoru sipariş verdim onları bekliyorum. Onlar gelince daha çok dışarı çıkar ve pillerin etkisi ile daha da ilerletirim diye düşünüyorum.

Şu an 6g modunda evin içinde gayet kontrollü ve hatasız kullanıyorum, her türlü kontrol bende diyebiliyorum. Biraz burnu bana çevrili iken çalışmam lazım. Onu da daha çok dışarı saklıyorum çünkü hata durumunda evde alan dar ancak dışarıda çok rahat oluyor.

Arkadaşım ayrıca sim kumandası da aldı öneriler sonucunda, gerçekten hızlı atıldı bu işe :)

Dişlim hala kendisi ile gelen ve çok az yıpranma var ama kullanıma etkisi yok. O yıpranma da ilk başta dişli boşluk yapınca onu düzeltmeyi bilmediğimden dolayı.

Daha sonra ilk başta çarpmalar sonucu oluşan paldeki, eziklik ve ufak çatlaklar. (Buna Evdeki sehpalara sert çarpmalar ve dışarıda yönü şaşırıp tam güçle kendime çekiyorum diye tam hızla 3. kat yüksekliğinde apartmana çarpmam var.

Canopy de ufak bir çatlak var. Pil sıkıştıran plastikte bir çatlak var ama engellemiyor. Ayrıca kuyruk palinin bağlantı deliği de çatladı ama hala sıkışmayı gevşetmiyor ve kullanmaya devam edebiliyorum.

Ve ben o kadar hasar sonucu tek bir parçayı değiştirmeden kullanmaya devam edebiliyorum. Yanında gelen 2 ek ana pal, 1 kuyruk pali ve 1 ana dişli sıfır şekilde bekliyorlar. Gayet ekonomik ve sağlam da bir model olduğunu söyleyebilirim.

Bundan sonra bir arıza durumunda ya arkadaşımdan temin edeceğim yada 1 aya yakın aldıktan sonra bekleyeceğim. Çünkü baştan temin etmenin de pek sınırı yok insana her tarafı kırılabilir, bozulabilir gibi geliyor.

Herkese önerebileceğim bir model kesinlikle. İçinde bu arzuyu taşıyanlar daha alt model yerine direk bunu alsınlar ve keyfine varsınlar. Başka söze gerek yok :RCKolik:

V977 Genel Durum

V977 gelişim için çok önemli bir model gerçekten doğru seçim yapmışsınız bende v977 den sonra trex 150 ile microya devam ediyorum yedek konusunda yardıma ihtiyacınız olursa yaklaşık200$ lık sıfır yedek v977 için elimde var birazı satıldı banggood ile aynı fiyattan yedek için beklemezsiniz 2 günde elinizde olur
İlan linki:

V977 Genel Durum

Berk ERDEN' Alıntı:
3-4 Ay önce V977 elime geçmişti ve yavaş yavaş kullanmaya başladım. Gerçekten çok dengeli, eğlenceli ve bence f/p bir ürün.
........
Herkese önerebileceğim bir model kesinlikle. İçinde bu arzuyu taşıyanlar daha alt model yerine direk bunu alsınlar ve keyfine varsınlar. Başka söze gerek yok :RCKolik:
Oncelikle detayli geri bildirim icin tesekkurler Berk :thumbup: Modelden memnun olmana gercekten cok sevindik :thumbup:

Sim calismalarina devam ve alacagin yeni piller ile Ozellikle acik alanda ucus yapmani tavsiye ederim. Tebrikler Berk anlasilan virusu sen de kapmissin :laugh:

Bu arada konu ilgili bolume tasindi ve V977 yorumlari konusuna ilave edildi :RCKolik:

V977 Genel Durum

Geri bildirim için teşekkürler Berk. :bravo: :RCKolik:

V977 Genel Durum

Ben de teşekkür ederim, yazdıklarımın böyle olumlu şekilde karşılanması insanı heveslendiriyor :saygilar:

@Muammer Akbulut

Teşekkür ederim, ihtiyacım olduğunda elinizde kalanlardan kendime bakacağım, çok beklemek gerekiyor Banggood dan alınca :-\

@Mehmet Küçüksari

Kesinlikle bu bir virüs ve çok fena etkiliyor insanı ;D Bir de E-revo aldım bunun gazı ile ancak şarj aletim olmadığı için kullanamadım daha. Onu gelsin diye bekliyorum. Ancak tuzlu olduğundan ötürü bu ara şarj aleti gelene kadar satabilirsem satacağım ilan da koydum hatta. Satılmaz ise şarj aleti gelince dayanamam herhalde satarsam bile sıfır hali ile satamam 2. ele düşer :RCKolik:

Yazımı v977 yorumlarına eklediğiniz için de çok mutlu oldum, işe yaraması yada yarayabilecek olması çok sevindirici, tatmin edici :saygilar:

@Türker Akgün

Ben de teşekkür ederim :saygilar: :RCKolik:

V977 Genel Durum

Berk ERDEM kardeşim verdiğin bilgiler içn bende teeşekkür etmek istiyorum yazsamda yazmasamda olur dememk lazım aslında her tecrübeyi paylaşmak çok güzel. Benim gibi bu gün yarın bu heliden sipariş vermeyi düşünenlere güzel referans olmuş bende ilk 6 kanal tecrübemi v977 ile edinmek istiyorum aslında sen tamda benim duymak istediklerimi yazmışsın :laugh: ev içinde o kadar kullandım ve çarptım bir yerini kıramadım demişsin

bende şu an yedek listesi hazırlama çabasındayım ekstara batarya, ıvır zıvır derken sonu gelmiyor her okuduğum konuda bi parça daha ekliyorum sepete fiyat coştukça coşuyor :) şu sıralar işsiz olan beni bu durum mutsuz ediyor :( kuyruk motorunu değiştireceğinden bahsetmişsin acaba bu modelde v911 gibi kuyruk motoru çabuk ölen bir aletmi ?

Birde şöyle bir parça var sen kullanıyormusun bilmem, acaba gerçekten faydası olurmu faydası olacağına iananraktan bunuda alacağım

V977 Genel Durum

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bence bu parçaya hiç gerek yok Bedreddin :)

Mehmet abi fikrin için teşekkür ederim açıkçası çinlilerin bunu para tuzağı için satıyor olabileceklerini düşünmedim değil v911 den biliyorum hem ana hem kuyruk motoru yakmışlığım var zaten bit kadar motorun o içindeki kıl kadar fırçalar özellikle ard arda çok kullanınca simsiyah oluyor hatta yanıp yok oluyorlar ;D bu parçanın tölere edeceği ısı kıl kadar fırçaları nasıl koruyacak değilmi !

Ayrıca bişey daha sormak istiyorum metal upgrade denen bi set var pallerin takıldığı sistem komple metal oluyor 19 dolar civarı fiyatı var zaten o parçaların hepsinin yedeğinden alacağım bunun yerine biraz fazla ödeyip metal upgrate seti alsamda orjinal parçaları yedek olarak saklasam mantıklı olurmu daha doğrusu metal upgrade setin faydası olurmu banggood ta alan müşterilerin yorumlarına bakarsak pek beğenen yok işçilik kalitesinin düşük olduğunu ve parçaların takıldığı topların kalın olduğunu montajın zor olduğunu yazmışlar seninde görüşlerini alabilirmiyim abi ? İnşaallah bu gün siparişleri geçeceğim

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

V977 Genel Durum

Bence gerek yok bu upgrade lere...

Ben şu iki seti öneririm;

Tabii şu olursa efsane olur, olası bütün kırımlar için yedekleri var;

V977 Genel Durum

Metal upgrade bende önermem Bedreddin, özellikle de mikro modelde.

V977 Genel Durum

Rasim ve Türker bey yorumlarınız için teşekkür ederim metal upgrade benimde içime sinmemişti bu yüzden dün gece siparişi vermeyip forumdan yorum bekledim bu arda v977 ile ilgili konuları durmadan okuyorum tabi :) önerdiğiniz yedekleri zaten alacağım ancak paket olarak düşünmüyorum yedek olayını çokta abartmak istemiyorum v911 de bi dünya yedek almıştım çoğu işe yaramadı main gear tail motor, main motor ve denge çubuğunu kullanmıştım sadece

V977 Genel Durum

Kuyruk için o metal parça soğutmaya yönelik bir iyileşme sağlar ancak yine de ek ağırlık olacak ve ister istemez ağırlık dengesi de bundan etkilenecek. Uçuşlar arasına biraz mola vermek yeterli olur diye düşünüyorum şimdiye kadar sorun çıkartmadı.

Metal dönen parçalar da vitrinlik olarak gerçekten çok şık durur. Ancak zaten ağırlığı çok olmayan bu alete tasarımının üzerinde bir ağırlık katacağı için hem performans, atiklik düşüşüne sebep olur, kullanım süresi de azalır. Ayrıca daha da önemlisi depolanan kinetik enerji arttığından ötürü çarpmalarda bunu sönümlemek için gereken enerji de artacak, parça kırımı ve hasar ihtimali stok halden çok daha fazla olacağını düşünüyorum.

Ben kırım yaşamadım dediğimden fazla, ancak arkadaşım 2 adet dişlisini de kırdı çarpmalar sonucu. Göbekten kırıldı dişli. Ben o kadar çarpsam da bu olmadı. Yapıştırarak yedekleri gelene kadar kullandı sorun olmadı. Ama takarken çok düzgün takmak gerekli olabilir bu yüzden dişliyi.

Yedek olarak ne kadar çok alırsanız tabi iyi ama yine de kuyruk motoru illa ki ömrünü dolduracağı için en az bir tane fazladan alın. Dişli, ana ve kuyruk pali yedeğini de alın derim. Başka kırılma ihtimali yüksek yerler de var ancak şimdilik yaşamadığımız için listeye eklemiyorum.

Bu arada arkadaşımın kuyruk motorunun kablosu kırılmış iç kısımlarından ve kablosunu değiştirmek zorunda kaldı. Ama o mu yapamadı, yada gerçekten zor bir iş mi bilmiyorum görmedim ama, kablosunu kuyruk borusunun içinden değil dışından dolayarak geçirdi. Hatta boruyu çıkaramadı, bu yüzden bu yönteme yöneldi.

Pil konusu da size kalmış ama ilk geldiğinde 1 pil az geliyor. Yine de 1-2 saat arayla uçuş sağlayabiliyorsunuz evde.

Şimdiden hayırlı olsun helikopteriniz, kırımsız, keyifli uçuşlar dilerim. :RCKolik:

V977 Genel Durum

Berk ERDEN' Alıntı:
Kuyruk için o metal parça soğutmaya yönelik bir iyileşme sağlar ancak yine de ek ağırlık olacak ve ister istemez ağırlık dengesi de bundan etkilenecek. Uçuşlar arasına biraz mola vermek yeterli olur diye düşünüyorum şimdiye kadar sorun çıkartmadı.

Metal dönen parçalar da vitrinlik olarak gerçekten çok şık durur. Ancak zaten ağırlığı çok olmayan bu alete tasarımının üzerinde bir ağırlık katacağı için hem performans, atiklik düşüşüne sebep olur, kullanım süresi de azalır. Ayrıca daha da önemlisi depolanan kinetik enerji arttığından ötürü çarpmalarda bunu sönümlemek için gereken enerji de artacak, parça kırımı ve hasar ihtimali stok halden çok daha fazla olacağını düşünüyorum.

Ben kırım yaşamadım dediğimden fazla, ancak arkadaşım 2 adet dişlisini de kırdı çarpmalar sonucu. Göbekten kırıldı dişli. Ben o kadar çarpsam da bu olmadı. Yapıştırarak yedekleri gelene kadar kullandı sorun olmadı. Ama takarken çok düzgün takmak gerekli olabilir bu yüzden dişliyi.

Yedek olarak ne kadar çok alırsanız tabi iyi ama yine de kuyruk motoru illa ki ömrünü dolduracağı için en az bir tane fazladan alın. Dişli, ana ve kuyruk pali yedeğini de alın derim. Başka kırılma ihtimali yüksek yerler de var ancak şimdilik yaşamadığımız için listeye eklemiyorum.

Bu arada arkadaşımın kuyruk motorunun kablosu kırılmış iç kısımlarından ve kablosunu değiştirmek zorunda kaldı. Ama o mu yapamadı, yada gerçekten zor bir iş mi bilmiyorum görmedim ama, kablosunu kuyruk borusunun içinden değil dışından dolayarak geçirdi. Hatta boruyu çıkaramadı, bu yüzden bu yönteme yöneldi.

Pil konusu da size kalmış ama ilk geldiğinde 1 pil az geliyor. Yine de 1-2 saat arayla uçuş sağlayabiliyorsunuz evde.

Şimdiden hayırlı olsun helikopteriniz, kırımsız, keyifli uçuşlar dilerim. :RCKolik:

Evet hocam söyledikleriniz çok mantıklı geliyor 1-2 saat evvel siparişi geçtim hatta konusunuda açtım :D

hiçbir metal upgrade almadım kanaatimce ihtiyaç olabileceğini düşündüğüm bazı yedekleri aldım ancak lipoların normal siparişten çok daha geç geldiğini öğrendim 45-50 gün sürebiliyormuş sanırım lipoları hava yolu ile gönderemiyorlar deniz yolu ile geliyor ve tr de v977 lipo da göremedim satan yok malesef en az 1 ay tek batarya ile idare edecez 1-2 saat arayla kullanırsınız demişsiniz bataryanın şarj olması o kadar uzun sürüyormu kaç dakikada şarj oluyor ki?

V977 Genel Durum

Ben pilleri 23 Aralıkta sipariş verdim 19 Ocak'ta elimdelerdi. Piller ilginç şekilde Hollanda'dan geliyorlar.

Pillerin doluşu olarak 1 saat 40 dakika ölçtüğümü hatırlıyorum ilk aldığımda ama tam emin de değilim sanki daha hızlı dolduğu da oldu. Dolunca ötmediği için ucu ucuna bir ölçüm gerçekleştiremedim. Ama tam bir ölçüm gerçekleştirebilirsem eklerim buraya.

V977 Genel Durum

Arkadaşlar bende v977 almayı düşünüyorum.ilk defa heli kullanacağım.tavsiye edermisiniz.birde şu linkte fiyat daha uygun geldi fakat sondaki BNF ibaresi nedir RTF uçuşa hazır demek acaba bu pakette bir eksiklik olabilirmi.