Vbar Neo 6.4 Anti Gravity Özelliği

Ya yapmayin arkadaslar, adam sol stick'e dokunmadan bi duz bi invert flip atiyor. Pozitif-negatif falan hikaye yani...

Bir helikopterin ucusunda en kritik nokta arti-eksi pitch acilarinin son derece hassas verilebilmesinden geciyor. Kacimiz helikopteri milim oynatmadan piro yapabiliyoruz? Onu gectim, kacimiz helikopteri oynatmafan flip atabiliyoruz? Kacimiz muntazam loop atabiliyoruz? Ben acikca soyleyim, benim pitch management denilen olayim istedigim noktada degil. Heliyi santim oynatmadan 4 kose flip yapabildigim gun ben bu isi cozdum diyecegim.

Dolayisiyla, bu ozellik helikopterin ucurulusunu pilottan alip uniteye veren bir ozelliktir benim icin.

Benim evimden ucus alanima olan mesafe arabayla 7-8 km, ama kus bakisi 1.5 km falan. Yani biraz mubalaga yaparsam, ben otoparktan heliyi kaldiririm, ucus alaninda ucar gelir geri iner bu sekilde ucacaksak.

Ya yapmayin arkadaslar, adam sol stick'e dokunmadan bi duz bi invert flip atiyor. Pozitif-negatif falan hikaye yani...

Bir helikopterin ucusunda en kritik nokta arti-eksi pitch acilarinin son derece hassas verilebilmesinden geciyor. Kacimiz helikopteri milim oynatmadan piro yapabiliyoruz? Onu gectim, kacimiz helikopteri oynatmafan flip atabiliyoruz? Kacimiz muntazam loop atabiliyoruz? Ben acikca soyleyim, benim pitch management denilen olayim istedigim noktada degil. Heliyi santim oynatmadan 4 kose flip yapabildigim gun ben bu isi cozdum diyecegim.

Dolayisiyla, bu ozellik helikopterin ucurulusunu pilottan alip uniteye veren bir ozelliktir benim icin.

Benim evimden ucus alanima olan mesafe arabayla 7-8 km, ama kus bakisi 1.5 km falan. Yani biraz mubalaga yaparsam, ben otoparktan heliyi kaldiririm, ucus alaninda ucar gelir geri iner bu sekilde ucacaksak.

Abi tamam vurmayın, pes ettm yardım ediyor ? ahahaha
Şaka bir yana benim vurguladığım bu özellikle heli düşmez filan alakası yok, irtifa kaybetmeden bazı hareketleri daha gzel çıkartır mı? Belki. Ama yeni başlayan birinin piroflip atmayacağını düşünürsek bence bir rescue gibi bir devrim değil hala. Kendisi de uçmuyor, rth yapan auto landing yapan üniteler var ?

Benim bu özellik ile ilgili fikirlerim şu şekilde :

1- Seyredenler için : Bazı hareketler daha net ve güzel çıkacağı için faydalı,
2- Pilotaj için bir faydası var mı ? Bence yok, ama var diyenlere de saygım var :D
3- Kırımı önler mi ? Belki bazı özel hareketleri ilk denerken. Ama zaten belli bir pilotaj seviyesinde ve yukarıda yapınca kırımı önleyebileceği hareketler bence kırım riski zaten düşük.

AMA yaprak bile kıpırdamaz iken VBAR'a bu özellik gelmesi bence gayet güzel. Hele ki bir de ücretsiz ise .... VBAR kullanan arkadaşlara güzel bir süpriz olmuş.

Bu tür extra özellikleri kullanıp kullanmamak tamamen bizim tercihimiz ama bu tür özelliklerin olmasının bence hiç bir zararı yok. :thumbup:

Mesela zamanında Bavarian HC3-SX 'da self levelin özelliği var. Yani modele komut vermeyi bırakınca tıpki 4 kanal modellerde olduğu gibi modeli kendisi hover pozisyonu alıyordu. Biz sadece rescue özelliğini kullandık, bu özellik pilotajı bozar diye hiç kullanmak.