Görseller Eskişehir Buluşmaları (Ana Başlık)

[Video]: Eskişehir Buluşmaları (Ana Başlık)

Biz de uzun bir aradan sonra Ahmet abiyle yeni sahamızda birkaç uçuş yaptık bugün. Sabah güneşli ve ılık olan hava öğlen gibi birden bozdu, simsiyah bulutlar kapattı. Çıksak mı çıkmasak mı derken Ahmet abinin gazlamasıyla saat 3'ten sonra sahaya gitmeye karar verdik. Ancak arada atıştıran yağmur, soğuk hava ve havanın kararmasına az zaman kalmış olması nedeniyle peşpeşe uçmaya çalıştık, o arada ne bir foto, ne video çekmedik :embarras: Hatta Ahmet abi son pilini akşam ezanı okunurken, hava ciddi ciddi kararmaya başlamışken uçtu :)

Neyse, bugünün kısa ama olaylı uçuşlarında ben uzun zamandır sırasını bekleyen 180cfx'i ilk defa uçurdum, warp360'ın da kısaca bi gönlünü aldım diyelim. Ahmet abi de trex450'siyle uçtu. 180cfx o kadar keyif verdi ki anlatamam. Keşke bir miktar da görselimiz olsaydı. Bir dahakine unutmayız %p

Kısa ve uzan bence önemli olan hafta sonunu pas geçmemek Emre'm :thumbup:

Telefonda konuştuğumuz gibi 180 şahane bir model. Kurtu olmayınca insan rahat rahat uçup, içini dökebiliyor :laugh:

Bir daha ki sefere mutlaka görsel ve özellikle 180 ile uçuş videonu bekliyoruz ona göre ;)

Mehmet abininde dediği gibi önemli olan haftayı pas geçmemek, kısa veya az uçuşta olsa insan deşarj oluyor buluşmalarda. Uçuş keyfini de almışsınız kırımsızda gün bitmişse olay tamamdır.

Ya bize de oluyor şöyle,işte hava yağar mı,acaba çok soğuk olur mu, çıksak mı, çıkmasak mı, dediğimiz ve ardından yaptığımız buluşmalarda inanılmaz keyif alıyoruz. Lafı fazla uzatmadan eskişehir ekibini saha da görmek güzel bir kaç görsel video olsa daha iyi olur du ama bir daha ki sefere diyelim :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Emre abi yol yakınken sen artık çok geç kalma ve Kocaeli ye taşın :lollol:

Eskişehir size geçit vermez bu hava şartları ile :lollol:

Bak Koceeli ye geçtiğimiz hafta yazdan kalma gibi güneşli, bu hafta sonu da az güneşli ama sıkıntısızdı %p Gerçi yağmur vs olsa da sıkıntı yok, 20 kişilik sundurmamızın altına geçeriz keyifle yağmuru izleriz, yağmur dinince de hopp bikaç uçuş yaparız :)

:saygilar: :saygilar:

Ben o isin planlamasini yaptim Safak [emoji106][emoji5] İsi gucu birakip Kocaeli'ye gelmem zor, ancak onumuz yilbasi, ikramiye fena degil. İkinci el heli fiyatlarini arastiriyorum [emoji1]

Fatih 180cfx'i az biraz kirdim gibi ama onu kirimdan saymiyoruz [emoji1] Zaten sadece warp ve 180 vardi yanimda, hsonu icin bi plan yapmamistik, o yuzden buyukleri almamistim. Ozellikle 180'den acayip keyif aldim. Kirim korkusu olmadan ucmak apayri oluyor. O kadar keyifliydi ki sureyi unutmusum ucarken, piro'nun ortasinda gaz kesti ve toparlayamadim [emoji1]

Kar gelmeden iyi olmuş abi sahaya kaçmanız :) Yarın haberlere göre 7-8 derece düşecek :eek:

İhmal edilen modellerin gönlünü alma buluşması olmuş biraz da :laugh: Malum önümüz kış, "park flyer"ların şipşak modellerin hazır olması önemli :)

Ben de inşallah Oxy3 ümle beraber dahil olacağım mümkün olan en kısa zamanda. Belki 380 de eşlik eder zaman zaman...

Son haftaları değerlendirmek önemli soğuk havalar geldi çattı kar kapıda gerçi bizim forum sakinleri kar kış demiyor buluşma yapıyor sıkıntı yok[emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Vayyyy ne güzel haberler var. :hoppa: Emre 180'i uçurmuş, üstelik keyifte almış. :yuppi: :yuppi:

Ama tabi görmeden inanmayız. :laugh:

Elinize sağlık arkadaşlar, uçuşa gidildiğini bile duymak yeter süpersiniz. :RCKolik:

Eskişehir de hayat var :thumbup: elinize sağlık.

Bu hafta da 450 gunu yaptik Gaui x3, Trex450 ve Warp360'dan olusan heli filomuzla heliportumuzdaydik. ☺

Bir de yeni misafirimiz vardi ve ilk ucusunu yapti. Tbs Discovery tabanli, Pixhawk ile ucan yeni quadi da ilk defa goklerle bulusturduk.

Hava bulutsuz ve gunesliydi ama ozellikle ikinci saatten itibaren ciddi ciddi usutmeye basladi ve gunun sonunda cooook usuduk

Warp360 dunku atolye calismasinin karsiligini verdi. Kafa mekanizmasiyla ciddiyetle ugrastim, kuyruk servosunu da savox 1357 ile degistirdim ve sonucta bambaska bir makine cikti ortaya 1-2 ufak ince ayar sonunda inanilmaz keyifli hale geldi. Kimyamiz cok guzel uyustu kendisiyle ☺ Bu arada sıklıkla sorun cikaran plastik kanopi tutuculari da Ahmet abinin uretimi olan aluminyumlarla degistirince hicbir sorunu kalmamis olacak. Tekrar tesekkur ederim Ahmet abi

Gorsel olarak cok bisey yok yine, ama en azindan sahaya ciktigimizin kaniti olsun X3 ise biraz sonlara kaldi, usumekten onu cekmemisim, buyrunuz

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bravo arkadaşlar :bravo: Soğukta olsa sahayı boş bırakmak olmaz :thumbup:

Bu arada videoda bir tek üşüyen sensin, Ahmet'in yüzünde tık yok valla :laugh: ;D

Ahmet abinin o sirada damarlarda adrenalin dolasiyor abi [emoji1]

Orda sezon kapanmadı mı hâlâ yahu ??? :laugh:

Elinize sağlık soğuk moğuk dinlemeden bu haftayıda değerlendirmişsiniz :RCKolik: :bravo:

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Orda sezon kapanmadı mı hâlâ yahu ??? :laugh:

Elinize sağlık soğuk moğuk dinlemeden bu haftayıda değerlendirmişsiniz :RCKolik: :bravo:

Biz sezonu daha yeni açtık Mustafa ;D :D

Çok güzel bir gündü gerçekten ama saatler ilerledikçe biraz donduk tabi ama Emre'nin de dediği gibi sezonu yeni açtık. :yuppi: :yuppi: :yuppi: :halay:
Bu gün Emre olan ısısını da pilleri ısıtmak için kullanınca benden daha çok üşüdü. :laugh:
Önümüzdeki haftalarda bu ısınma işine de bir çare düşünmedik değil. :saygilar: :RCKolik: