[Video]: Trex 450 pro dfc rckolik sayesinde ayar ve 2. uçuşum

Muammer Akbulut

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Hepsi
Türker ve Mehmet beyin hazırladığı videoar ile v922 den sonraki trex 450 pro dfc modelimi başarıyla uçurdum bu ikinci uçuşum ilkini çekememiştim amacım 3d de ustalaşıp goblin 700 almak teşekkürler rckolik

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Muammer Bey, sizi de canı gönülden tebrik ederim :bravo: Gerçekten 2.uçuş olmasına rağmen gayet güzel bir uçuş olmuş :halay:

Bunda sizin yetenek ve çalışmalarınız haricinde V922 ile olan uçuş tecrübelerinizin de büyük faydası olduğunu düşünüyorum, siz ne dersiniz Muammer Bey ?

Sadece 1-2 küçük tavsiyem olsun : Uçuşları biraz daha düşük yükseklikte yapmaya çalışın. Bir de Trabzon bu anlamda biraz şanssız bir şehir ama, mümkün ise uçuş alanımız etrafında pek bir kimse olmasın. Gerçi 2.video daha iyiydi fakat 1.videoda etrafta bazı piknikçi kardeşlerimiz vardı. Olası kontrol kaybı sonrası helimizin cevrede bir yerlere düşme riskini her zaman düşünmeliyiz.

Yeni başlayanlar olarak gerek sizin gerekse Ahmet kardeşimizin videolarını merakla takip ediyoruz :)

Tüm ayarları forumumuz üzerinden yaparak uçuruyor olmanızı görmek ise bizler için ayrı bir zevk ve gurur kaynağı :halay: :RCKolik:

normalde trabzon daki modelci gurubumuz ile başka bir alanda uçuyoruz orda bizden başka kimse olmuyor ama manzarsı bu alan gibi güzel değil birde geçek futbol sahası büyüklüğünde halı saha var uçak ve heli için gerçekten süper bir alan erken saatlerde boş ve herkese açık ordada çalışmalarıma devam edeceğim. 3gx e v4 update yaptıktan sonra helinin uçuşu gerçektende bir okadar daha stabil oldu kontrol çok daha rahatladı . v922 dün komple dağıtıtım main frame , tail boom , paller , kuyruk taki dikey parça , tail motor kablosu , iniş takımı bunların hepsi kırılmıştı hepsini yedekleriyle değiştirdim. v922 kullanmak 450 pro ya göre daha zor model büyüdükce kullanım kolaylaşıyor ama v922 yedek parça avantajı olduğu için korkmadan dilediğim gibi kullanıyorum en azında iyi bir antreman aracı v922. sim kumanda aldım ama pek fazla kullandım desem yalan olur v922 zaten sim gibi :thumbup: simsiz gurup muhabbeti vardı bir :thumbup: . sub goblin 700 bir sonraki modelim olcak nasipse ama 3d uçuşa başladıktan sonra anca

Muammer Akbulut' Alıntı:
.......sim kumanda aldım ama pek fazla kullandım desem yalan olur v922 zaten sim gibi :thumbup: simsiz gurup muhabbeti vardı bir :thumbup:
Evet oyle bir muhabbet dondu ama sonra grup kurulmadan kesf oldu galiba Muammer Bey :D

Muammer Bey görebildiğim kadarıyla modeliniz gayet dengeli ve kontrollü uçuyor. Yeni başlayan arkadaşlarımız için yardım almadan bunu sağlayabilmek hiçte kolay değil malesef, tebrik ederim. :bravo:
Söylediğiniz gibi eğer çorbada bizimde tuzumuz olduysa ne mutlu bize. :)

Uçuşunuzda bence gayet iyi, bende Mehmet Abi gibi V922'nin çok önemli bir fayda sağladığını düşünüyorum ayrıca güvenlikle ilgili söylediklerine de aynen katılıyorum. ;)

Fakat sim olmadan bu iş olmaz bana kalırsa, bu sebeple sizi Simli grubuna davet ediyorum. :laugh:

Yeni videoları merakla bekliyoruz. :RCKolik:

Muammer bey tebrikler dfc nin ayarlarını yapmak gözüme çok zor gelmişti ama siz başarmışsınız bunda rckoliğin etkisinin büyük olduğunu görüyorum kırımsız uçuşlar dilerim...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Muammer Bey, hayırlı uğurlu olsun. Nice güzel ve kırımsız uçuşlar. Gerçekten güzel bir başarı umarım bende adım adım ilerliyeceğim.

:RCKolik:

bu gün bir trabzon buluşması daha gerçekleştirdik 3. uçuşumda kırımsız ve güzel geçti artık alan turlarına başlıyorum ve sonrası invert
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

güzel bir gündü uçaklı helili

buda 5 aylık modelci oğlum kerem

evet dostlar üstadlar 4. uçuşlumu gerçekleştirdim artık birazdaha agresif hareketler yapıyorum

1. video

Muammer Akbulut' Alıntı:
evet dostlar üstadlar 4. uçuşlumu gerçekleştirdim artık birazdaha agresif hareketler yapıyorum
Öncelikle tebrikler Muammer güzel ve başarılı, sakin ve kontrollü bir uçuş olmuş :thumbup: Her şeyden önemlisi sağlam kalkıp, sağlam inmiş :D

Izin verirseniz nacizane 1-2 küçük yorumum olacak :

1- Agresif uçmak için bence acele etmeyin. Şu aşamalarda sakin ve kontrollü uçmak daha eğitici olacaktır.
2- Biraz daha Tail-In uçuşlardan sonra Side-In hover pozisyona geçebilirsiniz.
3- Heli mümkün olduğunca kafanız üst tarafına geçirmeyin, daha önde olsun. Yüksekte verilecek ters bir komutla heli arkanıza geçebilir ve yönler değişeceği için oldukça zor anlar yaşabilirsiniz.
4- Kameranın daima size yakın dursun ki bir de onu kollamak ile uğraşmayın. Artı kameraman kesinlikle heliye yaklaşmak için uçuş sahasına girmemeli.

Bunlar dediğim gibi nacizane önerilerim ;) Tekrar tebrikler :thumbup: devamını bekliyoruz %p

tavsiyelerinize uymaya çalışacağım mehmet bey v977 yolda onunla çok yol katedeceğime inanıyorum
4. uçuş 2. video

Tebrik ederim Muammer Bey, ben beğendim. %p Üstadların önerileri önemli bizim için. :saygilar:

Muammer Akbulut' Alıntı:
Tebrikler Muammer Bey. :bravo: Çok önemli bir aşama kaydettiğinizi düşünüyorum. :saygilar:

V977'ninde filonuza katılmasıyla beraber sizinde söylediğiniz gibi çok daha hızlı bir ilerleme başlayacaktır. Sizi takip etmeye devam edeceğiz. :RCKolik:

öncelik hepinize teşekkürler :saygilar: türker bey ilham kaynağım sizin arka bahçe 3d uçuşlarınız :) :agreed: :RCKolik:

ve ilk kırım 5. uçuş
hasar 2 servo aling 415