vwinrc 450 pro

Mordo Ortaşı

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
vwinrc 450 pro bu modeli bilen varmı?
nasıl bir helikopterdir

Ynt: vwinrc 450 pro

Mordo Ortasi' Alıntı:
vwinrc 450 pro bu modeli bilen varmı? Nasıl bir helikopterdir
Merhaba Mordo Bey,

Türkiye'de hiç kullanan duymadım şimdiye kadar. En azından forum ortamında. :embarras:

Eğer klone bir 450 alacaksanız, kalite ve buna bağlı fiyat sıralaması şu şekilde olduğu söyleniyor.

ALIGN > Alzrc > Tarot > Copterx > HK

Mehmet bey selamlar
bu helikopteri alsam ( )
tamamlamam için neler önerirsiniz bilgilendirirseniz sevinirim.

Ynt: Ynt: vwinrc 450 pro

Mordo Ortasi' Alıntı:
Mehmet bey selamlar
bu helikopteri alsam ( )
tamamlamam için neler önerirsiniz bilgilendirirseniz sevinirim.
Bu heli öncelikle FBL yani yeni başlayanlara pek de tavsiye edilmeyen bir model. Ayrıca uçurmak için aşağıdaki elektronik ekipmana ihtiyac var :

1- FBL unitesi : Örneğin Align 3GX - Yaklaşık $150
2- 3 adet Cyclic Servo : Örneğin Align DS415M - $25 x 3 = $ 75 yada HK'dan daha uygun bir 9g servo - $ 8 x 3 = $25
3- Kuyruk Servosu : yaklaşık $15- $35 aradı bir model.

Mehmet bey
1. 6-Channel Radio Set
2. 11.1V 3S Li-Po Battery
3. Battery Charger
4. 3-Axis Gyro X 1
5. Cyclic Servo X 3
6. Rudder Servo X 1
bunlar yeterli degilmi?

Mehmet bey sizi rahatsız ediyorm kusuruma bakmayın
böyle bir set alsam bu heli toplanırmı
1 x Grab & Go Tool Kit (11 items)
1 x 000855 (EK2-0704B) Head Lock Gyro
3 x Emax ES08MD Metal Digital Mirco Servo
1 x HSD42501 DS425M Digital Servo
1 x ALZRC Trex 450 Pro V2 3G Combo (w/ 40A ESC + 3500kv Motor)

Mordo Ortasi' Alıntı:
Mehmet bey sizi rahatsız ediyorm kusuruma bakmayın
böyle bir set alsam bu heli toplanırmı
1 x Grab & Go Tool Kit (11 items)
1 x 000855 (EK2-0704B) Head Lock Gyro
3 x Emax ES08MD Metal Digital Mirco Servo
1 x HSD42501 DS425M Digital Servo
1 x ALZRC Trex 450 Pro V2 3G Combo (w/ 40A ESC + 3500kv Motor)
Bunların linklerini de alabilir miyim ??

Bir kısmını hiç duymadım. Türkiye'de kullanılan ve olumlu yorum alan elektronik tercih etmek her zaman iyidir. Yine de linkleri kopyalarsanı bakarım.

Öncelikle bu model 3G denilen Flybarlesss-FBL (cubuksuz) bir model. Dolayısıyla standard GYRO bu iş için yeterli değil. Ayrıca hatırlarsanız FBL modeller yeni başlayanları hem ayar hem de uçuş için çok zorlayan modellerdir demiştik. Dolayısıyla baştan zaten kit seçimi bence yanlış.

Bu arada bana bu iş için ayırdıgınız toplam bütceyi (Heli kit, kumanda, şarj aleti) paylaşırsanız size daha kolay yardımcı olabiliriz :)

Anlaşıldı FBL bana göre değil teşekkür ederim

Mehmet bey 350-400 dolara kendim toplayabileceğim bir kit istiyorum

O zaman kesinlikle size şunu tavsiye ederim . Kendim de bunu V1 2 yıldır kullanıyorum. Fiyatı da sizin bütceye oldukça yakın sayılır.

Bu site güvenilir bir site olup, dünyada bundan daha ucuzu ALIGN satan başka bir site yoktur. Şu an STOK DEGIL ama yanında stoklara yeniden girer. Sizin kendinizin toplayacağı, tüm elektronik paketin için de olan, güzel bir settir.

Bu kiti alınca sadece ;
1- Min 6 kanal kumanda
2- 11.1V 3S Li-Po 2200 mAh Lipo Pil
3- Şarj cıhazına ihtiyacınız olacak.

Pilleri de en uygun HOBBYKING alabilirsiniz. Size uyacak 2 tane pil link veriyorum. Bunlardan birisini gönül rahatlığı ile alabilirsiniz :saygilar:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
O zaman kesinlikle size şunu tavsiye ederim . Kendim de bunu V1 2 yıldır kullanıyorum. Fiyatı da sizin bütceye oldukça yakın sayılır.
......................
Mordo Bey Mehmet Bey'in tavsiyesine bende sonuna kadar katılıyorum ve başlangıçta FBL model tercih etmemeniz yönündeki uyarısında da hem fikirim.
Ayrıca söylemeden edemeyeceğim avatarınız (küçük profil resmi/fotoğrafı) çok güzel. Kullandığınız fotoğrafı çok sevdim. ;)
:saygilar:

Katılıyorum.Mordo Bey sanki köşesine çekilmiş etrafı gözlemleyen bir edebiyatçı,roman yazarı gibi gizemli bir poz vermiş. %p
Hadi bakalım , Mordo beye biraz daha yardım ederseniz sanırım bahara doğru sizinle beraber alan turlarını rahatlıkla atacaktır. ;)

iltifatlarınız için teşekkür ederim
tafsiyelerinize uyarak 450 pro v2 combo alıyorum yavaş yavaş yardımlarınızla toplamaya çalışacam.
sipariş verirken yedek olarak almam gereken neler varsa söyleyin onuda alayım.
Bahara kadar toplar ve simülasyon çalışmalarım biterse bir araya geliriz inşallah,
bende sizlerin fotoğraflarınızı çekerim (hobi olarak fotoğrafcılıkta var)
selamlar.

Mordo Ortasi' Alıntı:
iltifatlarınız için teşekkür ederim
tafsiyelerinize uyarak 450 pro v2 combo alıyorum yavaş yavaş yardımlarınızla toplamaya çalışacam.
sipariş verirken yedek olarak almam gereken neler varsa söyleyin onuda alayım.
Bahara kadar toplar ve simülasyon çalışmalarım biterse bir araya geliriz inşallah,
selamlar.
Şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman. Bu arada bahara inşallah sahada hep beraber oluruz.

Yakın zamanda "6 Kanal Heli Ayar" konularımızı paylaşacağız. Çekimlerde kullandığımız model zaten alacağınız model o yüzden fazla zorluk çekmezsiniz.

Yedek parça tavsiyesi için konusuna bakabilirsiniz. İlave sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırız.

Yedekleri topluca ayrı bir parti olarak sipariş edin. Kit ile olan siparişe dahil etmeyen bence. Ne olur ne olmaz.

Bu arada toplamaya başlamadan önce de bölümüne bakarsanız, epey önemli tiyoları paylaşmaya çalıştık.

Mordo Ortasi' Alıntı:
.............
selamlar.
Mordo Bey,
Muhtemelen sizinle aynı zamanda model sahibi olacağız gibi gözüküyor. :thumbup: Bende şu sıralar bir Trex 700N DFC topluyorum. Sizin gibi baharda uçuşlara başlamayı planlıyorum.
Fotoğraf hobisiyle uğraşmanıza inanın çok sevindim. :) Bize bu anlamda çok katkınız olacaktır eminim. Mehmet Bey el atmadan önce 15 yılı aşkın modelcilik geçmişimde toplasanız 15 - 20 tane fotoğrafım var. :'( Birşeyleri yaşarken kaydetmeyi ve onları birer güzel hatıraya dönüştürmeyi de ihmal etmemek gerekiyor. :saygilar: