Walkera FPV iLook+ Kamera

İlgi Alanı
Multikopter
Sayın RCkolik uzmanlarımızın dikkatine;

Walkera FPV iLook+ Kamera alımı yapacağım, önerisi olan var mı? fiyat ve performans açısından eşdeğer yada daha verimli kamera öneriniz nedir.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Oktay bey , Zafer Bey veya Nesimi beyin ya da kamera konusunda deneyimli diğer arkadaşlarımızın konuyu görmesini bekleyin..Ben kameradan hiç anlamam ama Walkera olunca iki kere düşünmek icab eder.... :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Oktay Saraç

Öncelikle aşağıdaki fiyata aynı sitede varken neden o kadar yüksek fiyatlısını seçiyorsunuz? Aşağıdaki $123 civarı

kaçırdığım bir fark varsa bilemem...

Görüntü kalitesini kullanılışlığını bilemem ama sj4000 den belirgin bir farkı olacağını sanmam. avantajı ne derseniz, içinde 5.8 ghz verici dahili olarak geliyor, bana kullanışlı geldi. tabi verici antenini multiye gimbale nasıl montajlayacağınızı araştırın derim almadan önce. yani 2 eksen standart her gimbale uygunmu... yoksa yine bu kamera için üretilen gimbal için daha mı komplike bakmak lazım youtube videolarına

Burada bir inceleme var
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen

Merhaba Selçuk bey teşekkür ederim
SJ4000 wifi oluşundan dolayı tercih etmedim.
Vermiş olduğunuz link deki ürün ise ilook+ değil, ondan daha ucuz.
Benim kumanda Walkera F12E görüntü alıcılı olduğundan 5.8 ghz entegreli, ilave olarak Devention TX5803 5.8 mhz vericide mevcut, Her hangi bir kameraya bağlanabilirliği var, ondan dolayı daha iyi konfigurasyon, kamera varsa onu alayım diye konu ya başvurdum, malum ESC ve motorlarım gibi olmasın, ve konu açmadan bir sipariş asla vermeyeceğim.
Saygılarımla

bunlar PLUS abi bunlarında fiyatları uygun...

anladım. işinizi görür gibi gözüküyor o halde. görüntü kalitesi için kıyaslama videolarını izlemekte fayda var.

• Beğen

Kameranın özelliklerine bakmadım ama bu kamera ile ilgili pek iyi şeyler okumadım. Görüntü kalitesi çok iyi değil, video vericisi sözde 200 mw ama hiç öyle davranmıyormuş. :D

Ben sizin yerinizde olsam 32 kanal 200 mw olan veya istiyorsanız 600 mw bir verici ve SJ4000 kamera alıp keyfime bakardım. 32 kanal vericiler sizin cihazla da uyumlu olacağı için sorun yaşamazsınız. Aslında kamera olarak şu sıralar Xiaomi Yi önereceğim ama bu kameranın FPV çıkışı yok diye biliyorum. Kalite olarak bu konuda adı geçenlerden çok daha iyidir.

• Beğen

Merhabalar,türkiye forumlarinda walkera ile ilgili genelde olumsuz yorumlar okuyorum.Başta da arkadaş, "walkera olunca iki kez düşünmek icab eder" şeklinde yazmiş.Arkadaşi bilmiyorum tabi belki kullanmiş ve bilgisi vardir ama ilginç olan birsey var ki yaziştigim 3 veya 4 kişiden hicbiri walkera kullanmamiş.Walkera ile kullandigim QR X350 Premium dişinda bir bagim yok, bu kişilerle de yazişmaktaki amacim görüş ve önerilerini almakti.Sonuç olarak walkeranin kullandigim ürünü mükemmel değil bluetooth ile kullanma dişinda şikayet ettiğim bir tarafi yok.Bluetooth ile kullanayim,follow me ile uçurayim,koordinat vereyim uçsun falan gibi hayaller kurup almak isteyenler vazgeçsinler.Cunku bleutooth özelligini hiçbir şekilde çaliştiramadim, sanirim yazilim tarafindan sorunlu ve şu ana kadar bir güncelleme düzeltme falan da yapilmiş değil.
Bendeki ürun Ilook kamera ve G-3d gimbal ile birlikte geldi.Kullaniyorum ve bu yönden bir sıkıntı yaşamadim şu ana kadar.Görüntü kalitesi de iyi bence.Bende Devo F12E ile kullaniyorum.Görüntü aktarma mesafesi 500-800 m arasi falan denilsede 250 m de F12E nin ekraninda bozulma başliyor.Ancak başka bir kamera kullanmadiğim icin karşilaştirma yapamiyorum.

• Beğen

Cektiğim iki resmi de ekleyeyim.

• Beğen

Iki resim birden olmuyor imiş

• Beğen

N.Ali Bey , başta da dediğim gibi kameradan hiç anlamam.Hiç kullanmadım , kullanma merakım da olmadı , Walkeranın bu ürünü belki iyi olabilir , belki piyasada tutunmak için çıtasını yükseltmek istemiştir.Olabilir.Ancak heli ile olan tecrübelerimiz yüzünden Walkera markası bize olumsuz yönleri itibariyle tanıdık gelir.Mikro modelleri dahil kendi kumandası ve alıcıları dışında hiçbir kumanda ile çalışmaz modeller yapar Walkera , orta kalite işçilikli helilerine ve parçalarına , kalitesine göre iyi paralar ister...di...Velhasıl , malesef hafızalarda olumsuz izler bırakmıştır ve bu sebeple refleksel olarak iki kere düşünürüz.
Bu arada sizin çekimler gerçekten güzel olmuş , elinize sağlık.... :saygilar:

• Beğen

Tşk ederim Hakan Bey, walkerayla ilgili aradigim eleştiriler sizinki gibi açiklayici eleştirilerdi.Almadan önce ve sonra bilgi edinmek icin forumlari dolaşmiştim epey.Sonucta aldim ve yazdiğim gibi bleutooth ile ilgili sorun dışinda bir eksiklik göremiyorum.Ancak belirtmeliyim ki bu benim ilk deneyimim,belki alsam mesela DJI modellerini daha çok beğenebilirim.Dolayisiyla karşilaştirma yapamiyorum.
Fotograflari görüntü kalitesi falan hakkinda fikir verir diye yükledim ayrica tşk ederim.

• Beğen

N.ali kilic' Alıntı:
Merhabalar,türkiye forumlarinda walkera ile ilgili genelde olumsuz yorumlar okuyorum.Başta da arkadaş, "walkera olunca iki kez düşünmek icab eder" şeklinde yazmiş.Arkadaşi bilmiyorum tabi belki kullanmiş ve bilgisi vardir ama ilginç olan birsey var ki yaziştigim 3 veya 4 kişiden hicbiri walkera kullanmamiş.Walkera ile kullandigim QR X350 Premium dişinda bir bagim yok, bu kişilerle de yazişmaktaki amacim görüş ve önerilerini almakti.Sonuç olarak walkeranin kullandigim ürünü mükemmel değil bluetooth ile kullanma dişinda şikayet ettiğim bir tarafi yok.Bluetooth ile kullanayim,follow me ile uçurayim,koordinat vereyim uçsun falan gibi hayaller kurup almak isteyenler vazgeçsinler.Cunku bleutooth özelligini hiçbir şekilde çaliştiramadim, sanirim yazilim tarafindan sorunlu ve şu ana kadar bir güncelleme düzeltme falan da yapilmiş değil.
Bendeki ürun Ilook kamera ve G-3d gimbal ile birlikte geldi.Kullaniyorum ve bu yönden bir sıkıntı yaşamadim şu ana kadar.Görüntü kalitesi de iyi bence.Bende Devo F12E ile kullaniyorum.Görüntü aktarma mesafesi 500-800 m arasi falan denilsede 250 m de F12E nin ekraninda bozulma başliyor.Ancak başka bir kamera kullanmadiğim icin karşilaştirma yapamiyorum.
Merhaba Ali bey
Bilgilendirme için teşekkür ederim.

200 mt. görüntü net ve parazitsiz mi?
200 mt. den fazlası ile ilgilenmiyorum zaten.

Oktay Bey merhaba size yaniltici olabilecek bir bilgi vermiş olmak istemiyorum o yüzden tahmini,göz karari uzakliği değil de telemetriden bakarak kaliteli görüntü alinan tam uzakliği yarin yazacağim.Sayenizde telemetri özelliklerini pek fazla kullanmadiğimin farkina variyorum.Sadece voltaj durumuna ve bir iki kez de yüksekliğe baktiğimi farkettim :))).

• Beğen

Oktay Bey tekrar merhaba dedigim gibi uçuşu gerçekleştirdim ve bende rahatladim ,250 m yazmiştim ve sonradan bunun gözkarari benim tahminim oldugunu anlayinca bende yanliş bilgi vermiş olabileceğim şüphesi uyanmişti.Bugun telemetry den bakarak 250 m ileri uçurdum ve 150 m dolaylarinda ve 230 m de sadece anlik olmak üzere iki kez ekranda bozulma oldu.Ancak dediğim gibi bu anlik olan birşeydi.Ikinci bir olay bunlar ucurulan bölge/yer ile ilgili de olabilir, ki benim tahminim uçurduğum yer ile ilgili olduğu yönünde.Görüntü kalitesi ilk havalandigi yerde de 250 m de de ayni.Bu arada bildiğinizi saniyorum ama aklima gelen birşeyi vurgulamak istiyorum F12 nin ekranindan görüntü alin ya da almayin,ya da bozuk alin bunun ilook yada başka bir kamera açisindan bir önemi yok,kamera görüntüyü f12 nin bulunduğu uzakliktan bağimsiz olarak ayni kalitede kaydedecektir.
Saygılar
Nali

• Beğen

Merhaba N.Ali bey
Bilgi paylaşımı ve ilginize teşekkür ederim.
Evet kumanda ve kamera rx tx entegre oluşu artı vericiye tx gerek yok çünkü kamerada dahili olarak geliyor.
Saygılarımla!