Walkera runner 250 topluyorum

ugur_1630

Yeni Uye
Abiler kardeşler yeni 250 mi toplama kararı aldım sonunda :halay: :halay: . Walkera runner 250 yi seçtim toplamak için modüler yapısı lehim gerektirmemesi ve tasarımı hoşuma gittiği için bunu seçtim. Şimdi size toplama planımın aşamalarından bahsedeceğim. Fikirlerinizi saklamayın. Öncelikle şu kiti alacağım;

1=

İçinde: 1x Ana Çerçeve
1x Ana Kontrol Kurulu
1x2.4 GHz Alıcı
2x Fırçasız Motor (CW)
2x Fırçasız Motor (CCW)
2x Fırçasız ESC (CW)
2x Fırçasız ESC (CCW)
1x Güç Kurulu
1 x Kullanım Kılavuzu
Var.

2) Kumanda devo 7 link /https://tr.aliexpress.com/item/F09065-Walkera-Devo-7-Transmiter-7-Channel-DSSS-2-4G-Transmiter-Without-Receiver-for-Walkera-Helis/32379504487.html?spm=2114.13010208.99999999.271.vwpU7A
Kumanda hakkında fikirlerinizi merak ediyorum devo rx710 alıcı ile kullanacağım. Nasıl bir performans sergileri tahmini kontrol mesafesi olarak ne söyleyebilirsiniz ve bu kumandanın trainer modu bulunuyormu acaba? Kumandayı dünden beri araştırıyorum ama çok fazla bilgiye ulaşamadım. :eek:kuyun: :eek:kuyun:

Bunları tamamladıktan sonra lipo pilleri alıp birleştirme işlemine başlayacağım. Bunlardan sonra ise artık para kenara attıkça gps- osd ve kamerayı tamamlayacağım. Onlarında linki;

GPS:
spm=2114.13010208.99999999.295.vwpU7A

OSD:
spm=2114.13010208.99999999.288.vwpU7A

KAMERA:

Şu seçimlerimde yaptığım bir hata yada daha iyi bir öneriniz varsa bekliyorum. Özellikle kumanda konusunda fikirlerinizi merak ediyorum çünkü biraz kumanda takıntısı var bende. Elimdeki(xk alien x250) den hatırı sayılır derecede daha fazla menzili olsun istiyorum. Teşekkürler

Quadrosunu bilemem ama kumandasi olsun, Heli modelleri olsun Walkera kesinlikle uzak durulmas gereken bir marka.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Quadrosunu bilemem ama kumandasi olsun, Heli modelleri olsun Walkera kesinlikle uzak durulmas gereken bir marka.
Neden hocam[emoji15] begenmistim aslinda ben

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Quadrosunu bilemem ama kumandasi olsun, Heli modelleri olsun Walkera kesinlikle uzak durulması gereken bir marka.

Kesinlikle aynı fikirdeyim. :saygilar:

ugur artk' Alıntı:
Neden hocam[emoji15] begenmistim aslinda ben

Evet, genelde hep beğenilerek alınıyor fakat sonra sinyal kopmaları vs. yaşanmaya başlanınca sıkıntı oluyor. ;)

Levent Uygun' Alıntı:
Kesinlikle aynı fikirdeyim. :saygilar:

Evet, genelde hep beğenilerek alınıyor fakat sonra sinyal kopmaları vs. yaşanmaya başlanınca sıkıntı oluyor. ;)
Peki hocam tesekkurler. Biraz daha arastirayim ben o zaman

Tekrardan merhaba. Gozumu karartip parriot bebos 2 + skycontroller 2 alacagim. Yalniz kafami karistiran bi durum var. Bazi siteler range i 300 metre gosterirken bazi siteler 1500 diyor ve youtubede 2000 giden videolar var. Bu durum nasil oluyor ortalama ucus mesafesi hakkinda bilginiz varmi

Sky controller ile 1500-2000mt menzil tanımı var.

Muhtemelen sky controller olmadan 300 mt demiş olabilir. Ama sky controller olmadan bebop bence eksik kalıyor. Kaldı ki 300mt çok zor.

Bende arkadaşın bebop 1 var, sky controller olmadan 80mt zar zor gidiyor.

Dragonfly...

hocam hazır konu beboptan açılmışken bebop2 fpv versiyonu var baktım fpv dediği sanal gerçeklik gözlüğü telefonunu takıyosun aceba fatshark attitude v2 versiyonu bağlanabilirmi ona bi bilginiz varmı konuda

Hiç incelemedim açıkçası, bu bebop un tek güzel tarafı 500gt altı güzel bir oyuncak görüntüsü de bu ağırlık ta bir multikopter için çok başarılı,

Gidip avcılarda sahilde parkta keyfimce uçabiliyorum, kimse de dertlenmiyor

Dragonfly...

Ercan hocam sizin dediginiz gibiymis durum. Skycontrolle menzil artiyor hayirlisiyla alacam onumuzdeki gunlerde. Alinca incelemesini yapacagim