Walkera Super CP kullanan var mı?

İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar micro olarak almayı düşündüğüm hatta almaya karar verdiğim resimdeki model için yorumlarınızı bekliyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Features:
• Completely "Ready to Fly"
• Precision 3-axis flybarless system
• Compact size great for flying indoors or out
• Devo 7E 2.4Ghz programmable transmitter

Specs:
Main Rotor Diameter: 241mm
Tail Rotor Diameter: 42mm
Overall Length: 220mm
Flying Weight: 45g (with battery)
Transmitter: Devo 7E (Mode 1)
Receiver: RX2645V-D
Battery: 3.7V 240mAh lipoly

Includes:
Walkera Super CP Flybarless Micro Helicopter
Devo 7E transmitter (Mode 1 - right stick throttle)
3.7V 240mAh lipoly battery x 2
USB powered dual battery charger
USB cableTrainer cable
User manual
Tools

Requires:
4 x AA batteries for transmitter

Hobbyking linki :

walkera linki :

Ynt: Walkera Super CP kullanan var mı?

Ayhan bey bende genius cp v2 var

Hiç kullanmama rağmen nedense Walkera ürünlerine ısınamadım :rolleyes:

Bu ürünü başka bir forumda yeni başlayan bir arkadaş almış ve memnun olduğunu yazmıştı. Bildiğim kadarı ile forum üyelerimizden bu modeli kullanan yok.

Sadece Akan Bey bunun benzeri olan Walkera genius cp v2 sahip. Aşağıdaki konuya bakabilirsiniz.

Bir de yedek parça fiyatlarına bakmak lazım ???

Yine net olmamakla beraber V922'den çok bir üstünlüğü yok diye biliyorum. Bu ürün her ne kadar fiyat olarak çok yakın olsa da kargo ilavesi ile aradaki fark biraz açılıyor. Artı bir de yedek parçalarında mutlaka biraz daha pahalıdır.

Ama bir taraftan almanız da güzel olabilir. Inceleme konusu ve yorumlarınız ile forumumuz içerik olarak gelişmesinde katkınız olur ;)

Hocam sizdekini biliyorum , paylaşımlarınzıı zaten izledim hatta orda bundan da bahsettim, alma sebebim belkide sizsiniz :)

Sizin kullandığınız ile bunu kıyaslayabilirseniz sevinirim özellik olarak daha mı üstün daha mı alt model. Kumanda da walkera 7e var yanında. walkera ne alırsam bununla kullanabileceğimi düşünüyorum, alma sebeplerimden önemli sebeplerden bir tanesi de bu.

Az önce baktım.

Ana kart fiyatı cok uçuk :-\ Onun harici yedek fiyatları fena sayılmaz :D

Yedek parca fiyatları 922 göre daha pahalı ayrıca daha nazik bir model daha ilk haftada ana dişli sıyırdı onu türkiyeden 20 tl ye aldım.yurtdışında 5$ şimdi servo arızalandı artı ana kart bozuldu servo 13$ anakart 83 $

Hiçde moral verici şeyler değil, Neyse geçmiş olsun aldık bir kere.

AYHAN DEMİRCİOĞLU' Alıntı:
Hayırlı olsun ayhan bey kırımsız uçuşlarıniz olsun.

Ayhan Bey Akan Bey uçuş videosunu eklemişti bu modelin. Benim tahminim pilotaj anlamda bir tık daha tatmin edici olabilir V922'ye göre. Çünkü yapısına bakınca daha rijit bir yapıda olduğu gözüküyor. Modeller rijitleştikçe uçuşları da sertleşiyor ve manevra kabiliyetleri artıyor. Ama elbette tahmin edersiniz ki her konuda olduğu gibi bununda bir bedeli var ve muhtemelen bu rijitlik V922 kadar dayanıklı olamamasına sebep oluyor diye düşünüyorum.

Şahsen deneme şansımız olmadı fakat bu iki dizaynda V922 sağlamlığa, CP ise uçuş performansına öncelik verilerek tasarlanmışlar gibi geliyor bana.

Bence moralinizi bozmayın ve aynı hevesle modelinizi beklemeye devam edin derim. Belkide uçuş performansı olarak sizi V922'den çok daha mutlu edecektir.

Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok seviniriz. Kırımsız uçuşlar...

Mini CP kullandim, defalarca carpma ve dusmeye ragmen hic kirilmadi. Ucus suresi haric mukemmel...

eğer hala almadı isen dikkat et kumandası Mode1 yazıyor gaz sağ elde olan bize göre ters olan. mode 2 olanını almanı öneririm

Aldığım mode 2 ben resimleri kendim çekmedim sitesinden eklediğim için o vardı onu eklemişim. Yani aldığım zaten mode 2

Resimler değil eklediğin link mode 1 birdaha bak istersen, eklediğin yazılı açıklamadada mode1 olduğu yazıyor

Tamam resim link ne varsa :) ben yurt dışından almadım Türkiyeden aldım, mode 2 yani heli geldi elimde zaten.

Hatırlattığın için sağol, yurt dışından alacak olsaydım belkide yanlış alırdım yani, böle ayrıntılarda genelde hata yapabiliyorum.

Tamam resim link ne varsa :) ben yurt dışından almadım Türkiyeden aldım, mode 2 yani heli geldi elimde zaten.

Hatırlattığın için sağol, yurt dışından alacak olsaydım belkide yanlış alırdım yani, böle ayrıntılarda genelde hata yapabiliyorum.
Hepimiz yapıyoruz bu hataları, buda ençok gözden kaçan şeylerden biridir. :rolleyes: Mesut çok yerinde bir hatırlatma yaptı, neyseki bir sorun yok. :thumbup:

Modeliniz geldiğine göre test uçuşlarından sonra yorumları bekliyoruz Ayhan Bey. ;)