Wing-Dragon 500 class modelimden vızıltı geliyor

Ses elevator servosundan geliyor.Pushrod'u elevatordan ayırdım hala ses kesilmedi

Servo arm dediğimiz servo kafasını da sök Utku bir de öyle dene.Hala ses geliyorsa servoda sıkıntı var demektir.Servo arm vidası fazla sıkılmış ise bazen yine bu tür ses gelebiliyor.

komut verince ses kesiliyor sonra tekrar ses devam ediyor.Servo kafasını sökmeyi deniyim bide

servo kafasını söktüm ses kesildi komut verdim hala ses yok oley servo bozuk değil :yuppi: :halay:

Geri taktım.yine hüsran hala vızıldıyor ya

Utku Yeni' Alıntı:
Geri taktım.yine hüsran hala vızıldıyor ya
O halde pushrod ve servo bağlantılarını kontrol et Utku.Dediğim gibi ya servo arm vidası çok sıkıdır, ya da gerginlik sonucu servoya çok yük biniyordur.Bazen stopper e japon yapıştırıcı uyguladığımızda yine gerginlikten oluyor.

Servonun bağlı olduğu kanalın end point lerini düşür yada arttır. Kolu taktığında servo kolu bir uçta yük altına giriyor demektir. Maksimum yada minimumda illaki yük altında kalıyordur.

c@n' Alıntı:
Servonun bağlı olduğu kanalın end point lerini düşür yada arttır. Kolu taktığında servo kolu bir uçta yük altına giriyor demektir. Maksimum yada minimumda illaki yük altında kalıyordur.

Bu kumanda cihazlarında malesef yok end point ayarları. :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

maalesef

Utku Yeni' Alıntı:
Kardeşim umarım sorunu çözmüşsündür. end point ayarı yoksa diğer arkadaşları dediğine bak. servo kolunda biryere temaz zorlanma var mı diye bak.
Seçtiğin model hem yeni başlangıç hemde ileride fpv için çok güzel bir model. benim uzun süre aklımda olup alamadığım. Uçuş fotoğraflarını koyarsan sevinirim çeşitli açılardan.

Dün uçuşa gidemedim.Bugün gidersem bol bol foto çekerim.

kırmızı yuvarlak içine aldığım yerler ne işe yarıyor

Ekli dosyalar

• $_1.JPG
    $_1.JPG
    35.6 KB · Görülme: 5

Bi nevi manuel reserve menüsü. Servolarin çalışma yönünü değiştiriyor.