WLtoys V922 : Kırım ve Tamir ( Frame - Govde Degisimi)

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar,

Sonunda kırılmaz, sağlam dediğimiz V922 kırmayı becerdim :lol: Şaka bir yana, şayet bu olayda da kırılmasaydı gerçekten şaşardım. Dış mekan uçuşum sırasında son sürat elektrik direğine yandan çarpma sonrası MAIN FRAME - Ana Gövde kırıldı.

Güzel haber, frame değişimi sonrası performansında herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Zaten daha önce paylaşmış olduğumuz Invert-3D uçuş videoları bu olay sonrası çekildi.

Kırımın maliyeti ise kargo dahil sadece $2.34 :laugh:

Ana gövde değiştiği için tüm heliyi dağıtıp, yeniden toplamak durumunda kaldık. Bu minik için olabilecek en büyük tamir işlemini gerçekleştirdik. Bu nedenle de video olarak sizlerle paylaşalım istedik.

Bu tamir işini sağolsun üstad Türker'im yaptı. Kendisine buradan bir kere daha teşekkür ederim. (Video 02:14 sn dikkat :laugh: :laugh: )

WLToys V922 : Kırım ve Tamir ( Frame - Govde Degisimi) Videosu :

[smg id=935 type=av]

Bunlarda tamir sırasında çektiğimiz resimler

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

Ekli dosyalar

• IMG_5666.JPG
    IMG_5666.JPG
    54.7 KB · Görülme: 395
  • IMG_5669.JPG
    IMG_5669.JPG
    54.7 KB · Görülme: 359
  • IMG_5670.JPG
    IMG_5670.JPG
    63.9 KB · Görülme: 360
  • IMG_5671.JPG
    IMG_5671.JPG
    53.5 KB · Görülme: 360
Ynt: WLtoys V922 : Kırım ve Tamir ( Frame - Govde Degisimi)

Sabredin arkadaşlar sabredin , şu sayısalı bir tutturayım , ben size güzel bir oyuncakçı dükkanı açıcam , sonra hep beraber hem çalışıcaz , hem oyuncakları çaktırmadan oynayacağız ... :lollol: :lollol:

Mehmet bey videolarınız için çok teşekkürler , elinize emeğinize sağlık. Benim V922 de tail motor kabloları kısa devre yaptığından reciever board un tail motor devreleri yandı . Banggood dan sipariş verdim gelmesini bekliyorum. Tail motor kabloları üzerinde sadece vernik olduğundan düşmelerde tail boom yerinden çıkarken verniğin soyularak kısa devreye sebep olduğunu tahmin ediyorum. Yedek parçalar geldiğinde bu kabloları ince makaron içine alıp , tail boom u da epoksi ile sabitlemeyi düşünüyorum.

Ynt: Ynt: WLtoys V922 : Kırım ve Tamir ( Frame - Govde Degisimi)

Rica ederiz Necdet Bey, az da olsa yardımcı olabiliyor isek ne mutlu biz :)

Evet bu problem tipik Micro problemi imiş. Özellikle BLADE ve diğer serilerde çok daha sık yaşanıyormuş. Kablo kısa devresi harici düşüş sırasında gazı kesmeme nedeni ile kuyruk motorun zorlanması ve buna bağlı olarak aşırı akım çekmesi de bazı durumlarda bu soruna neden oluyormuş.

Aslında ana kartta kuyruk motorunu beslemen bir elektronik ekipman yanıyor. Ama o kadar kucuk ki, bulup satın alıp monte etmeye değmez. Allahtan V922 ana kartı, BLADE olduğu gibi $65 değil %p

Türker ile beraber görüşümüz, Tail Boom herhangi bir yapıştırıcı ile yerine sabitlenmemesi yönünde. Zira bu sefer yerinden çıkamayan Boom, mutlaka kırılacaktır. Ya da Frame- boom yuvasını kıracaktır. Özetle o enerji bir şekilde boşalması gerekiyor. Bunun için aşağıda yeni çıkan ürün, daha güzel bir çözüm olabilir bence.

Yakın zamanda 1 tane alıp, denemeyi düşünüyorum şahsen :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mrb arkadaslar

Sabah bende v922 alarak araniza katildim fakat bir sorunum var. sabahki ucuslarimda oldukca stabil ve sorunsuz olan helinin pilleri bitince kutuya kaldirmistim simdi sarj ettim pilleri ve heliye taktim kumandadan gazi sonuna kadar acsam dahi heli yerden 3-4cm ancak havalanabiliyor bunun sebebi ne olabilir ve nasil cozebilirim bu sorunu

Ynt: Ynt: WLtoys V922 : Kırım ve Tamir ( Frame - Govde Degisimi)

ahmet tarık ceylan' Alıntı:
Mrb arkadaslar

Sabah bende v922 alarak araniza katildim fakat bir sorunum var. sabahki ucuslarimda oldukca stabil ve sorunsuz olan helinin pilleri bitince kutuya kaldirmistim simdi sarj ettim pilleri ve heliye taktim kumandadan gazi sonuna kadar acsam dahi heli yerden 3-4cm ancak havalanabiliyor bunun sebebi ne olabilir ve nasil cozebilirim bu sorunu
Merhaba Ahmet Bey,

Öncelikle forumuza hosgeldiniz :thumbup:

Sizden rica etsem, sizleri daha yakından tanıyabilmemiz adına TANISMA bölümüne konu açarak kendinizden, yaşadığınız yer, yasınız, modelcilik geçmişiniz.... bahsedebilir misiniz acaba. Böylece tüm üyelerimiz sizleri daha iyi tanıyıp, bundan sonra soracağınız sorulara daha doğru bir şekilde cevap verebilirler.

Gelelim sorunlarınıza. Muhtemelen ilk ucuşlarınız olduğu için epey bir çarpma olayı da yaşadınız ;)

Benim tahminin ana dişli ana mil üzerinde oynadığı için, paller alması gereken açıyı alamıyor ve bu nedenle heli yerden havalanmıyor. Bunun için aşağıdaki konuya bakmanızı öneririm. Ana dişliğinin yerine geri oturtulması kısmını açıklamış idik :)

WLtoys V922 : Uçuş Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Düşüş Sonrası Kontroller

merhaba bende bugun 911 aldım fakat uçuşumu yapmak için gaz koluna biraz yüklendim fakat heli yalpalamaya başladı dikkat ettim elevator servosu çalışmıyor kumanda ekranında gösteriyor fakat ileri gitmesi gerekirken gitmiyor yalnız geri gelebiliyor. Yardım ederseniz sevinirim

semih durak' Alıntı:
merhaba bende bugun 911 aldım fakat uçuşumu yapmak için gaz koluna biraz yüklendim fakat heli yalpalamaya başladı dikkat ettim elevator servosu çalışmıyor kumanda ekranında gösteriyor fakat ileri gitmesi gerekirken gitmiyor yalnız geri gelebiliyor. Yardım ederseniz sevinirim
Bir kere bu V922 konusu, v911 değil.

Bir de siz bir kahveye veya hiç tanımadığımız bir topluluğa girince, direkt yol mu sorarsınız acaba :eek:

Doğrusunuz Mehmet Bey. Bunu benim heyecanıma ve sorunuma bir an önce cözüm arama isteğime verin.Adım sol köşede görüldüğü gibi ve Makine mühendisiyim.

Arkadaşlar,

Sonunda kırılmaz, sağlam dediğimiz V922 kırmayı becerdim :lol: Şaka bir yana, şayet bu olayda da kırılmasaydı gerçekten şaşardım. Dış mekan uçuşum sırasında son sürat elektrik direğine yandan çarpma sonrası MAIN FRAME - Ana Gövde kırıldı.

Güzel haber, frame değişimi sonrası performansında herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Zaten daha önce paylaşmış olduğumuz Invert-3D uçuş videoları bu olay sonrası çekildi.

Kırımın maliyeti ise kargo dahil sadece $2.34 :laugh:

Ana gövde değiştiği için tüm heliyi dağıtıp, yeniden toplamak durumunda kaldık. Bu minik için olabilecek en büyük tamir işlemini gerçekleştirdik. Bu nedenle de video olarak sizlerle paylaşalım istedik.

Bu tamir işini sağolsun üstad Türker'im yaptı. Kendisine buradan bir kere daha teşekkür ederim. (Video 02:14 sn dikkat :laugh::laugh: )

WLToys V922 : Kırım ve Tamir ( Frame - Govde Degisimi) Videosu :

[smg id=935 type=av]

Bunlarda tamir sırasında çektiğimiz resimler

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

video yok???? Videoyu göremiyorum!!

video yok???? Videoyu göremiyorum!!
Forum platform değişimi sırasında eskiden gizli olan tüm video linkleri elle tek tek düzeltmiştik ama bir şekilde bu gözden kaçmış. Bulabilirsem video linkini düzeltmeye çalışırım.

Bunun harici tanışma konusunda 4 kanal kullandığınız öğrendim. Eğer 6 kanal micro yeni bir model bakıyorsanız, bu saatten sonra fırçalı model olan V922 önermiyoruz. Bunun yerine fırçasız bir model, mesela V977 ya da muadil bir model öneririz. Detayları ekte bulabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp