yeni 250 quad. üstadlar kontrol ederse sevinirim

yamtar23

Yeni Uye
yaklaşık 1 aydır bu forumu takip ederek bi 250 lik quad toplamaya karar verdim. aslında bende daha uzun inceleme yapmam gerektiğinin farkındayım ama heycanıma yenik düşüyorum sabırsızlanıyorum. o yüzden bir an önce montaja geçmek istiyorum. eğer üstadlar listemi kontrol eder onay verirlerse aşağıdaki listenin siparişini hemen vereceğim. yoksa tavsiyeleri doğrultusunda yeni liste hazırlayacağım. şimdiden teşekkür ederim.

uçuş kontrol kartı: AfroFlight Naze32 Rev6 Flight Controller (Acro)
pervaneler: DYS X50453-B3 Blade Prop 5045 CW/CCW (bunun yanında deneme amaçlı Gemfan Bull Nose BN5045 Propellers CW/CCW Set (Orange) 5 X 4.5)
motorlar: 4X Emax RS2205-2300 2205 2300KV Racing Edition CW/CCW Motor For FPV
esc: DYS xm 20A veya Emax Simonk Series 20A ESC
bec pdb: CC3D NAZE32 F3 Power Distribution Board PDB With Filter BEC Output 5V 12V 3A for QAV250

şimdilik işin görüntü kısmına girmeyeceğim için parça listem bu kadar . lipo konusunda tavsiyeler i göz önünde bulunduracağım. lütfen eleştirilerinizi ve tavsiyelerinizi esirgemeyiniz

Uçuş kartını f3 veya f4 işlemci kullanan kartlardan biriyle değiştirmelisin, naze artık eskide kaldı ve fiyatları aynı.
Prop seçimi kişisel ancak en verimlisi 5040tri. dalprop kırılmaz alabiliyorsan dalprop al ben fiyatından dolayı bazen racerstar alıyorum.
Yazdığın esc ler de biraz eskide kaldı:) racerstar rs20a lites veya dys bullet lar güzel bb2 işlemcili olmasına dikkat et.
Herhangibir pdb işini görecektir, genelde matek marka kullanıyoruz
frame aliexpress den alacağın qav210 veya bg dan alacağınm ls210 öneririm.

Hocam tavsiyeleriniz doğrultusunda tekrardan inceleme yaptım dediğiniz esc lerden alacağım fakat aklım karıştı bu yeni esc lerde one shot Multi shot gibi terimler var bunlar nedir.bide bu esc leri alırsam uçuş kontrol kartı üzerinden programlanabilir müyüz veya kalibrasyonu farklı mı yapıyoruz