Yeni Başlayacak Birisi için Uçak Öneriniz

baral76

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

bu modeller başlangıç için nasıldır acaba.

Ynt: uçak öneri

Bu ikisi arasından bence ilk seçenek daha uygun. (Wing Tiger)

Fakat şunu da söylemeliyim ki modeli tanımıyorum ve uçuşu hakkında bir tecrübem yok.
Ama önden tekerli, üstten kanatlı ve üreticisi tarafından training sınıfında lanse edilen bir uçak olması sebebiyle başlamak için daha uygundur diye düşünüyorum.

Şimdi tahmin ediyorum wing dragon severler bana kızacaklardır ama bence wing dragon bir training uçak değil. :laugh:

Bu arada Barış Bey sorunuzdan uçak almayı düşündüğünüzü anlıyoruz. Sanırım modelci hastalığına yakalandığınızı üzülerek söylemem gerek. :lollol: Bu hastağın en önemli semptomu dünya üzerindeki bütün modelleri alma isteği doğurmasıdır. Hemen hemen bütün modelciler bu hastalığı geçirirler.
Tedavisi çok basit; evde modelleri koyacak yer kalmayınca kendiliğinden iyileşiyorsunuz. Yer sorununuz yoksa da para bitiyor, o da kesin çözüm. :lol:

• Beğen
Tepkiler: Ali Osman SEVİM
Ynt: Yeni Başlayacak Birisi için Uçak Öneriniz

türker bey cevap için teşekkür ederim ederim.
uçak olayı bi arkadaşım eşine alacak doğum günü hediyesi. bana sordu bende uçak olayından anlamadığım için size danıştım.
helikopter e ikna etmeye çalıştım ama olmadı :laugh:
bende 1 i seçeneği beğenmiştim ama eren hobi 2 ci yi önermiş pervanesi arkada olduğu için düşüşlerde sorun olmaz diğerine göre demiş.ne kadar doğru ben bilemiyorum tabiki.

Ynt: Ynt: Yeni Başlayacak Birisi için Uçak Öneriniz

barış altun' Alıntı:
türker bey cevap için teşekkür ederim ederim.
uçak olayı bi arkadaşım eşine alacak doğum günü hediyesi. bana sordu bende uçak olayından anlamadığım için size danıştım.
helikopter e ikna etmeye çalıştım ama olmadı :laugh:
bende 1 i seçeneği beğenmiştim ama eren hobi 2 ci yi önermiş pervanesi arkada olduğu için düşüşlerde sorun olmaz diğerine göre demiş.ne kadar doğru ben bilemiyorum tabiki.

Evet Wing Dragon'un arkadan pervaneli olması söylendiği gibi düşüşlerde bir avantaj sağlamaktadır. Fakat bu durum aynı zamanda modelin uçuş karakterinde kendine özgü bir değişikliğe de sebep olmaktadır.

Training diye sınıflandırılan modellerin en büyük özelliği değişik uçuş karakterlerine sahip modelleriniz olduğunda en az adaptasyon sorunu yaşamanızı sağlayacak ortalama bir uçuş karakterinde olmalarıdır. Yani bilmelisiniz ki esasen kullanacağınız hiçbir model uçak birbiriyle aynı karakterde uçmaz. Aerodinamik parametrelerindeki her değişiklik uçakların uçuş karakterlerini başkalaştırmaktadır. O sebeple eğitim uçağı dizayncılarının temel hedefi size bu geniş yelpazenin ortalamasında bir pilotaj kazandıracak modeli sunmaya çalışmaktır. Bir uçak ancak bu dizayna sahipse training olarak tanımlanabilir. Çok duyacağınız yanlış bir bilgi de her üstten kanatlı uçağın training uçak zannedilmesidir. Oysaki üstten kanatlı akrobasi uçakları da vardır.

Wing Dragon'a gelince bu uçak gerçekten pilotaj anlamda yardımcı bir karaktere sahip. Pervanesinin arka yukarıda ve üstten kanatlı olmasının gerçek sebebi ise bence bir training uçak olmasından ziyade rahatlıkla sudan iniş kalkış yapabilmesini sağlamak amacıyla. Gayet keyifli, Türkiye'de bolca yedek parçası bulunabilen, pilotaj anlamda kullanıcısını strese sokmayan ve aynı zamanda ekonomikte bir model. Bu özellikleri sebebiyle haklı bir şöhrete sahip. %p

Fakat ben olsam yine de bu işi öğrenmekse niyetim bir training uçak alırdım. ;D

kesinlikle wıng dragon (uçakçı olarakve hastası olarak) Türkerim sana herşeyini anlatmış gerçi ama
ileride fpv uçağı olarakta iş yapar

Bence ileriyi de düşünerek bir adet Katana 260 90 lık bi uçak alsın :lol:

fpv - katana bunlar nedir bilmiyorum arkadaşlar...daha heli olayını çözmeden uçak olayına girmek niyetim yok :D

Ynt: Ynt: Yeni Başlayacak Birisi için Uçak Öneriniz

barış altun' Alıntı:
fpv - katana bunlar nedir bilmiyorum arkadaşlar...daha heli olayını çözmeden uçak olayına girmek niyetim yok :D
Kesinlikle doğru bir karar %p Bazı şeyleri zamana bırakmak en doğrusu, sonra toparlayamıyor insan ;)

Bu arada Türker kardeşim ve Hüseyin abimizin durumu çok güzel özetlemişler :bravo:

Temel soru şu ; arkadaşınız "Bu hobiyi nereye kadar" yapmak istiyor.

1- Kalıcı,uzun vadeli ve kendini bu hobide geliştirmek istiyor ise "Epo Wingtiger". (Bunu rahat uçurması için simulator çalışması şart)
2- Yok ben az da olsa uçayım ama bunun için fazla çaba sarf etmek istemiyorum zaten belli bir süre sonra bırakırım diyorsa da "Wingdragon".

aslında eşi sürpriz yapacak
devamına kendi karar verecek artık

Bence 2 metre ile 2,6 metre arasindaki bir Elektrikli motorlu planör ile basla ardindan 7,5 ile 10 ccm lik patlar motorlu Trainer ile. En azindan 1,60 cm eninde olan bir trainer seni bu Hobbide daha cabuk gelistirir. Onun altindaki ucaklar sadece duvara cakip seyretmek icin.Havasin kacmasini istemem ama tabiki bütce meselesi ve piasadaki imkanlar .
BMI sirketi su an 129 Avroya 2,6 cm eninde DG 1000 ve ASW 28 satiyor hem motorlu hemde sadece planör olarak. Ben kendime iki tane istanbula getirdim kendim icin ve cok memnunum.

hocam trainer bir model istiyorsanız sanırım kumandanız fln da var.forumun satılıklar listesinde cessna modelim var.ona bir bakın derim.trainer için uygundur.