yeni katılım ve yardım

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.
arkadaşlar selamlar.foruma yeni üye oldum.iskenderun hatayda ikamet ediyorum.450 sınıfı kds helim var.heliye enerji verip kumandayı açtığımda idle yazısıyla berabe sesli sinyal veriyor.heli konusundada yeni olduğum için bunun neden kaynaklandığını ve nasıl gidereceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Türker Akgün

Moderator
İlgi Alanı
Heli
yeni katılım ve yardım

mehmet yıldırım' Alıntı:
arkadaşlar selamlar.foruma yeni üye oldum.iskenderun hatayda ikamet ediyorum.450 sınıfı kds helim var.heliye enerji verip kumandayı açtığımda idle yazısıyla berabe sesli sinyal veriyor.heli konusundada yeni olduğum için bunun neden kaynaklandığını ve nasıl gidereceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
Mehmet Bey hoşgeldiniz öncelikle.

Muhtemelen kumandanızdaki flight mode switch'i idle 1 veya 2 pozisyonunda. Bu sebeple kumandanız açıldığında sizi ikaz ediyor.
İlgili switch'i idle 0 (normal flight) konumuna alırsanız alarm susacaktır diye tahmin ediyorum. Bu switch'in hangisi olduğunu kumandanızın manual'inden bulabilirsiniz. :saygilar:

Delikopter

Tecrübeli Uye
yeni katılım ve yardım

Hoşgeldiniz, probleminiz yüksek ihtimalle Türker beyin yazdığı gibidir...