Yeni logonun yerleşimi.

Ömer Erkan

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Mehmet, yeni logoyu banner'a yerleştirmişsin bile, eline sağlık. Benim bir önerim olacak; Logoyu koyunca resmin sol tarafı kalabalık, sağ tarafı fazla boş kalmış görünüyor. Sağ taraftaki boş yeşilliği biraz kırpıp, grubu biraz sağa kaydırabilirsek daha güzel olur diye düşünüyorum. Hatta logo resmin üstüne binmeden konabilirse, sanırım görülebilirliği biraz daha artar.

Ynt: Yeni logonun yerleşimi.

Abi Logoyu test amaçlı koydum. Yapacağımız ilk buluşmada konuyu netleştirip ona göre gerekli değişikliği yaparız diye dusundum :)

Kullandıgın "Ekran Çözünürlüğü" ne ne abi ? Muhtemelen 1280x768 :) Zira benim gibi sende sag tarafta cok buyuk bir bosluk görüyorsun.

Ekran çözünürlüğüne göre forum genel olarak tüm formatını otomatik olarak ayarlıyor. Ama LOGO resmi haric :(

Su an ki logo resminin oturmasını 1024 x 768 uyacak şekilde ayarladım. Ekteki resim bu çözünürlükte alınmış bir görüntü.

Şayet senin ve benim gibi 1024 x 768 üzerinde bir ekran çözünürlüğüne sahip isek, sagdaki buyuk bosluk ortaya çıkıyor.

Resmi yüksek çözünürlüğe göre ayarlayınca da, daha düşük çözünürlükte resim kesik çıkıyor.

Özetle LOGO resminin boyutunu ayarlamak biraz sıkıntılı :(

Ama yarın resim üzerinde biraz daha oynayıp daha orta bir yol bulmaya çalışayım :)

You must be registered for see images attach

Ekli dosyalar

• 1024_768.jpg
    1024_768.jpg
    178.8 KB · Görülme: 4
Ynt: Yeni logonun yerleşimi.

Bu konulara çok fazla vakıf olmadığım için bu yönü aklıma gelmemişti. Benim ekran çözünürlüğü 1366x768. Değiştirerek bir denesem ne olur acaba?

Ynt: Ynt: Yeni logonun yerleşimi.

Omer Erkan' Alıntı:
Bu konulara çok fazla vakıf olmadığım için bu yönü aklıma gelmemişti. Benim ekran çözünürlüğü 1366x768. Değiştirerek bir denesem ne olur acaba?
Estagfurullah abi. Ben de yaptıkca ögreniyorum sizler gibi. Bu arada ekran çözünürlüğümüz aynıymış.

Çözünürlüğü test amaçlı küçültüp tekrar eski haline getirebilirsin abi. Fakat küçültünce ekranın sag ve sol tarafı siyah oluyor :)

O nedenle yarın ben resmi biraz daha büyüteyim abi. O zaman bizim çözünürlükte de bu kadar dengesizlik olmaz :)