Yeni Plafform için Düşünce, Öneri ve Hata Bildirimleri

Yeni Platform olan XENFORO nasıl buldunuz ?

• Çok beğendim

Oy: 48 64.0%
  • Beğendim

Oy: 17 22.7%
  • Pek beğenmedim

Oy: 3 4.0%
  • Benim için fark etmez, ben içeriğe bakarım

Oy: 7 9.3%

• Kullanılan toplam oy
    75
Nasıl yok abi :rolleyes: Hayır masaüstü olarak degil mobil olarak görüntüluyorum. Her konuda konu başlığının altinda reklam cikiyor.
Üye olan kisiler mobilde de PC’de de sadece 2 yerde reklam görüyor Kadir.

NOT: Ana sayfada sadece PC’de Pilottr reklamı var

1- Ana sayfa. Sidebar dediğimiz sağ tarafta en alt kısımda (PC’de). Mobilde ise sidebar en alt kısma kayıyor doğal olarak

2- Konu içinde en üstte.

Başka da bir yerde reklam yok

@Mehmet Kucuksari
Evet abi bende de bunlar gozukuyor farkli bir yerde reklam görmüyorum zaten. Daha önceden bahsetmiştim mobilden konu içinde en ustteki reklam bazen çok geniş oluyor sayfa yana kayiyor diye. Sizde google reklamlarla ilgli sıkıntı var galiba demistiniz.
Dün de google emoji sorunlarini çözerken bu reklam sorununu da çözse güzel olur dedim. Sanırım bir yanlış anlaşılma oldu :saygilar:

Evet abi bende de bunlar gozukuyor farkli bir yerde reklam görmüyorum zaten. Daha önceden bahsetmiştim mobilden konu içinde en ustteki reklam bazen çok geniş oluyor sayfa yana kayiyor diye. Sizde google reklamlarla ilgli sıkıntı var galiba demistiniz.
Dün de google emoji sorunlarini çözerken bu reklam sorununu da çözse güzel olur dedim. Sanırım bir yanlış anlaşılma oldu
Emoji ile bu sorun tamamen farklı şeyler Kadir. Her reklamda olmadığı için buna çözüm bulmak biraz zor. Keşke hepsinde yapsa da ticket açtırıp, destek alabilsek. Ama ben yine de son dönemde bununla ilgili bir paylaşım yapılmış mı yeniden bir kontrol edeyim.

• Beğen
Tepkiler: Kadir Kurt
Bu sabah farkettiğim, pek de kritik olmayan ama benim için çok önemli :D bir hata bildiriminde bulunayım...

Edit başı/ "diyordum ki sonradan farkettiğim kadarıyla bu herkesin muzdarip olduğu emoji sorununun ta kendisiymiş :D Ama hazır yazmışken kalsın paylaşayaım dedim. Sorunun zoom ile alakalı olduğunu da görüyorum ayrıca, değişen zoom oranlarında kayıklıklar da farklı oluyor..." edit sonu//

Foruma bilgisayardan chrome kullanarak girdiğimde imzamdaki "emoji" vesikalığımın kayık olduğunu farkettim. Sayfanın görüntülenme "zoom" ayarını değiştirdikçe de bu kayıklığın da değiştiğini gördüm. Aşağıda yüzde 80 den 150'ye kadar farklı zoomlarda imzamın bana görünüşünü paylaşıyorum:

olay sadece imza ile de sınırlı değil sanırım, her emojide olmasa da metin içerisindeki bazı emojilerde aynı sorun var, bakınız:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emojiler bence pek önemli değil ama imzamdaki arkadaşa çok kanım ısındı, bilmem neden acayip bir yakınlık hissediyorum ona karşı :), o yüzden bu sorunun giderilmesini dört gözle bekliyorum...

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Rasim Öztürk
Emojiler bence pek önemli değil ama imzamdaki arkadaşa çok kanım ısındı, bilmem neden acayip bir yakınlık hissediyorum ona karşı :), o yüzden bu sorunun giderilmesini dört gözle bekliyorum...
Evren hocam bu sorun ne yazık ki CHROME tarayıcı sorunu ki, kendisi şu an için en iyi ve ideal tarayıcı. Geçen hafta arkadaşlar sorunu paylaşınca ben de araştırdım ve tam o sıra sorun bende de başladı :D

Konu hakkında Google Chrome bilgisi varmış, yakında tarayıcı güncellemesinde sorun çözülecektir.

Evren hocam bu sorun ne yazık ki CHROME tarayıcı sorunu ki, kendisi şu an için en iyi ve ideal tarayıcı. Geçen hafta arkadaşlar sorunu paylaşınca ben de araştırdım ve tam o sıra sorun bende de başladı :D

Konu hakkında Google Chrome bilgisi varmış, yakında tarayıcı güncellemesinde sorun çözülecektir.

Teşekkürler Admin'im, zaten yukardaki mesajımın sonuna geldiğimde, bir emoji koymak isterken sadece imzada sandığım problemin genel olduğunu ve chrome dan kaynaklandığını farkettim (ve ikinci paragraftaki editi ekledim). Yine de farklı zoomlarda sorunun ortadan kalkabildiğini de göstermek için mesajı yolladım.

Buarada biraz konu dışı olsa da;

kendisi şu an için en iyi ve ideal tarayıcı

Bunun üzerine bir yorum yapayım. Yıllardır ben de Chrome kullanıyorum ve aynen sizin gibi düşünüyordum, ama geçen ay yeni bilgisayarı kurarken Microsoft Edge çok iddialı bir ifadeyle "ben chrome'dan çok daha hızlıyım, daha güvenliyim, daha bilmemneyim ... " diyerek karşıma çıktı. Önce tabiki İnternet Explorer serilerinin tecrübesiyle bu iddiaya içten içe çok güldüm, ama sonra hadi bir deneyeyim yahu nasılsa ikinci günde chrome'a geçerim dedim ve bir şans vermeye karar verdim. Bir ay oldu sanırım, hatta belki geçmiştir de, halen o bilgisayara chrome kurmadım! Hani bu işlerin uzmanı değilim, siz çok daha iyi bilirsiniz anlarsınız, ama benim kullanım gereksinimlerim için özellikler olsun hız olsun chrome'un eksikliğini hiç ama hiç aramadım... Demem o ki benim gibi tamamen önyargıyla Edge'den uzak duranlar önyargısız olarak bir denesinler derim, belki de memnun kalırlar :)

Bir ay oldu sanırım, hatta belki geçmiştir de, halen o bilgisayara chrome kurmadım! Hani bu işlerin uzmanı değilim, siz çok daha iyi bilirsiniz anlarsınız, ama benim kullanım gereksinimlerim için özellikler olsun hız olsun chrome'un eksikliğini hiç ama hiç aramadım... Demem o ki benim gibi tamamen önyargıyla Edge'den uzak duranlar önyargısız olarak bir denesinler derim, belki de memnun kalırlar :)
EDGE konusunda ben de senin gibi ön yargılı olduğum için hemen hemen hiç kullanmadım :D

Ama gördüğüm kadarı ile TEMA yazılımcıları daha çok CHROME üzerine yoğunlaşıyor ve hataları düzeltmeye çalışıyor. Mesela forumu EDGE kullanırken SIDEBAR aşağı doğru indikçe sabit olması lazım. Bu özellik EDGE çalışması gerekirken düzgün çalışmıyor. Yazılımcı tamam yapacağım diyor ama çok kullanan olmadı için pek iyi göstermiyor bu tür hatalara.

KISACA, Forum TEMASI en az hata ile şu aşamada CHROME çalışıyor diyebiliriz.

Alıntı yapılınca kimden alıntı yapıldığı ve direkt gitmek için ok işareti var. Bir köşesinde de tarih bilgisi olsa iyi olurdu.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari