Yeni trainer sistemi

Sumer Yamaner

Moderator
Web sitesi
www.sumeryamaner.com
İlgi Alanı
Uçak
Hezarfen Model Uçak Kulübü'ne her yıl birkaç yeni arkadaş katılıyor ve trainer sistemleri bu arkadaşlarımızın kanatlanmasında büyük yarar sağlıyor.
Ancak farklı markalar arasında bağlantı, özellikle uygun kablo bulma sorunu nedeniyle sıkıntılı olabiliyor.
Ayrıca kablo başlı başına bir eziyet. Kablosuz olarak satın alınabilecek sistemler ise üniversal değil.
İşte bu sorunu çözmek için, kullanım dışı bir ArtTech kumandayı alıp içine SumeronicsRC trainer sistemini yerleştirdim. Bir de alıcı modülü yaptım. Radiomaster, Hitec ve Futaba ile uyumlu ara kablolar da hazırladım. RM ve Hitec kabloları başka birçok marka ile de uyumlu.
Sistemin atölye testleri gayet iyi. Rüzgar dinince saha testleri de yapılacak.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Takometresi nerede Sümer abi, dakika olarak mı yazıyor ücreti yoksa bit başına mı ? :lol:

Artık ürünler hepten ticari gibi görünüyor. :heartxf:

• Sevdim
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Bugün trainer sistemi bolca uçuş yaptı ve kendini kanıtladı. NRF modülün mesafesi biraz düşük. Belki antenli modül takmayı düşünebilirim. Ama öğrenci ile öğretmen zaten çok yakın durdukları için gerekmeyebilir de.
En son yaşanan kablolu trainer kazası hala gözümün önünde😂😂 hatta klibini bile yapmıştık. Kablosuz çözüm bir devrimdir! Eline sağlık abi

Ben klip falan hatırlamıyorum. Lövye setini kullanıyorduk. Hitec Aurora ile. Bu kumandanın trainer sistemi sorunluydu ve firmware update ile düzeltilmişti. Ne yazık ki kullandığımız kumanda eski versiyondu.
Sorun şuydu: trainer bağlantısı aktifken eğer kablo yerinden çıkarsa model tanamen kontrolsüz kalıyordu.
Ömer kardeşim traineri ile uçuyordu. Karşımızdan geçerken ayağım kabloya takıldı ve kablo çıktı. Ömer bana bakıyor, "abi sende mi" diyor. Ben ona bakıyorum "yooo" diyorum... Uçak gidip güzelce çakılıverdi!

Ben klip falan hatırlamıyorum. Lövye setini kullanıyorduk. Hitec Aurora ile. Bu kumandanın trainer sistemi sorunluydu ve firmware update ile düzeltilmişti. Ne yazık ki kullandığımız kumanda eski versiyondu.
Sorun şuydu: trainer bağlantısı aktifken eğer kablo yerinden çıkarsa model tanamen kontrolsüz kalıyordu.
Ömer kardeşim traineri ile uçuyordu. Karşımızdan geçerken ayağım kabloya takıldı ve kablo çıktı. Ömer bana bakıyor, "abi sende mi" diyor. Ben ona bakıyorum "yooo" diyorum... Uçak gidip güzelce çakılıverdi!

Of of of... Cok keyifsiz bir durum olmus be... Ayagin takilmasi bir talihsizlik, yazilimin sorunlu olusu ikinci talihsizlik...Istatistiki olarak yine zoru basarmissin @Sumer Yamaner abim :)

• Beğen
Abi sen böyle anlatınca bende keyifli keyifli kıkırdıyordum. Bir taraftan da tüh falan diyorum. Ama komik de diyorum :lol::lol: Ekibin de gülmesi beni iyi hissettirdi :D

• Sevdim
Bu zengin tayfa böyle işte! Biz üzülürüz, uçak kırıldı diye, arkadaşımız uçaksız kaldı diye kahr oluruz, bunlar eğlenir!
Fakirin önünde ekmek yemeyin diyoruz ama nafile...