Yeni Trainer Uçağım

Harun Savk

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Selamlar herkese..
Bir gün boyunca uğraşıp emek verdiğim uçağımla sizlerleyim :). Fikirleriniz ve tavsiyelerinize açığım.:saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Harun, kanat yapısı düzgün değil gibi görünüyor. Dihedral açısı sıfır olmuş. Dihedral önemlidir. Eleronların biri aşağıda biri yukarıda duruyor. Modelin uçuşu iyi olmayabilir. Uçururken tam gaz vermeden bir bak, model sola yatıyor mu. Modelin yerden düz bir şekilde kalkması gerekli. Sağa veya sola yatıyorsa servo trimlerden eleronların ayar yapılması lazım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Harun Savk
Harun, kanat yapısı düzgün değil gibi görünüyor. Dihedral açısı sıfır olmuş. Dihedral önemlidir. Eleronların biri aşağıda biri yukarıda duruyor. Modelin uçuşu iyi olmayabilir. Uçururken tam gaz vermeden bir bak, model sola yatıyor mu. Modelin yerden düz bir şekilde kalkması gerekli. Sağa veya sola yatıyorsa servo trimlerden eleronların ayar yapılması lazım.
Dihedrali biraz v şeklinde ayarlamam gerektiğinden bahsediyorsunuz herhalde.
Farkındaydım ancak bi denemesini yapıp öyle düzeltmeyi düşünüyorum.
İp yardımıyla denge kontrolünde bi yatış görmedim ama denerken kontrolleri yapıp tekrar dönüş yaparım size.
Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkürler, uçuş videosunu inşallah yakında gönderirim.

Elinize sağlık :) uçağın yapımını siz mi yaptınız elinizde projesi var mıdır? Ayrıca motorunuzun kaç kv olduğunu öğrenmek isterim :)