Yurt dışından 22 euroluk vergi muafiyeti kaldırıldı

Bu işin suyu çıktı... :rolleyes:
"Pas" demeye az kaldı... "pes" değil tabi.

Pes etmek diye birşey hiçbir zaman olmayacak inşallah :) he belki hiç 700ümüz olmaz ama her türlü uçarız ;)

Yahu pes edecek bişii yok ki. Adamlar diyor ki üç beş Euro'luk alışveriş yapmayın. Hiç değilse 22 Euro'luk yapın ki değsin ödeyeceğiniz vergiye. Bol bol alın diyorlar yani! :D :D :D Bu arada Banggood takır takır vergisiz falan göndermeye devam ediyor (Allah şaşırtmasın!) :D :p

620 lira için 23 lira vergi ödemiştim geçenlerde , çok geçirmiyorlar ..:thumbup:

50 liraya 10 - 620 liraya 23 :D Tamamen sallamasyon sistemm :evil:
Salladıkları bişey yok . Paket üzerindeki fiyatlandırmadan vergi dilimine göre para alıyor adamlar . Etikette 620 lira veya karşılığı dolar yazılı olaydı görürdün :coolxf: . Neyseki maktu vergiye döndüler . Yani aldığımız ürünlerin satış etiketlerini 22avro veya altı fiyat yazılırsa sabit vergi öderiz oda 10-20 arası bişey olur .

Valla öyle bir sallıyorlar ki. Ben çok bilirim kargo ücreti dahil vergi ödediğimi... Yasada açıkça yazıyor kargo bedeli hariç diye. En güzeli de muhatap bulamamak. Postacı 'abi ben bilmem, yazıyorlar, gönderiyorlar. Almıyorsan iade çıkayım' diyor :)

Ek: Hatta hiç unutmam, bir keresinde HK'den pil almıştım, $50'dı bedeli, o zaman sınır €75 idi, 50 dolara 50 lira vergi vermiştim. Düz hesap, gümrük sunum falan da içinde.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Valla öyle bir sallıyorlar ki. Ben çok bilirim kargo ücreti dahil vergi ödediğimi... Yasada açıkça yazıyor kargo bedeli hariç diye. En güzeli de muhatap bulamamak. Postacı 'abi ben bilmem, yazıyorlar, gönderiyorlar. Almıyorsan iade çıkayım' diyor :)

Ek: Hatta hiç unutmam, bir keresinde HK'den pil almıştım, $50'dı bedeli, o zaman sınır €75 idi, 50 dolara 50 lira vergi vermiştim. Düz hesap, gümrük sunum falan da içinde.

Bakmışlar ki buna ne desek gıkını çıkarmıyor ozaman alamadıklarımızı da yazın gitsin ! :lollol: . Bu yüz görümlük hikayesi çıktıktan sonra bana gelen 4. paket ve bire bir hesaplama yapmışlar .
Not : Kesin Levent Uygun abimizin pallerinide bana getirirler :p .

Benim paller muhtemelen Rusyada hem modelci, hem de posta çalışanı birisi tarafından indiragandi..:lollol::lol::lol:
çünkü benim takip numarası "RU" ile başlıyordu.. Yadaaaa, havada ikmal ile uçak hala uçuyor. :coolxf:

• Beğen
Tepkiler: Özgür Öztürk
Benim Aliekspress'ten 0,01 $'a çekilişle kazandığım gitar teli takımına;
Gümrük Vergisi : 5.62 TL
Damga Vergisi : 0.7 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti : 5.2 TL
Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL
TOPLAM : 11.52 TL
Çıkmış. Yani ayıp, neyin vergisi? Kafasına göre 5,62TL vergi almış. Benim 0,01 $’ a kazandığım ürün için ödemem gereken miktar taş çatlasa Gümrüğe Sunma Ücreti : 5.2 TL + Damga Vergisi : 0.7 TL +0.01 $'ın vergisi : Toplam 6TL civarı çıkmalıydı. Üstelik ürünü de getirmiyorlar. Takipsiz kargoydu. Sanırım postaneden gidip bir de kendimizin alması gerekiyor. Ben de almıyorum. Duruyor öyle. Çinliler, paketliyor, kendi uçaklarıyla gemileriyle Türkiye'ye kadar bedavaya getiriyor, 0.01$'lık ürün bir anda 11.52TL oluyor. Bir yanda israf, şataft, lüks, normal vatandaşsanız 0.01$ oluyor 11.52TL..
Ha bir de iade ücreti var. Belki de almazsak geri gönderip 500tl iade ücreti cezası gelir mi diye düşünüyorum. Bu kadar absürtlükten sonra herşeyi bekliyorum. Gidip alayım bari.. En iyi çözüm, ücretsiz kargo + vergiler dahil olan ürünlerden almak gibi..

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ali Emre KAYGIN
Benim Aliekspress'ten 0,01 $'a çekilişle kazandığım gitar teli takımına;
Gümrük Vergisi : 5.62 TL
Damga Vergisi : 0.7 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti : 5.2 TL
Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL
TOPLAM : 11.52 TL
Çıkmış. Yani ayıp, neyin vergisi? Kafasına göre 5,62TL vergi almış. Benim 0,01 $’ a kazandığım ürün için ödemem gereken miktar taş çatlasa Gümrüğe Sunma Ücreti : 5.2 TL + Damga Vergisi : 0.7 TL +0.01 $'ın vergisi : Toplam 6TL civarı çıkmalıydı. Üstelik ürünü de getirmiyorlar. Takipsiz kargoydu. Sanırım postaneden gidip bir de kendimizin alması gerekiyor. Ben de almıyorum. Duruyor öyle. Çinliler, paketliyor, kendi uçaklarıyla gemileriyle Türkiye'ye kadar bedavaya getiriyor, 0.01$'lık ürün bir anda 11.52TL oluyor. Bir yanda israf, şataft, lüks, normal vatandaşsanız 0.01$ oluyor 11.52TL..
Ha bir de iade ücreti var. Belki de almazsak geri gönderip 500tl iade ücreti cezası gelir mi diye düşünüyorum. Bu kadar absürtlükten sonra herşeyi bekliyorum. Gidip alayım bari.. En iyi çözüm, ücretsiz kargo + vergiler dahil olan ürünlerden almak gibi..
Bi kaç gün önce bende aynı durumu yaşadım 15₺ vergi ödedim freebie ye.

Benim paller muhtemelen Rusyada hem modelci, hem de posta çalışanı birisi tarafından indiragandi..:lollol::lol::lol:
çünkü benim takip numarası "RU" ile başlıyordu.. Yadaaaa, havada ikmal ile uçak hala uçuyor. :coolxf:
Valla adamların günahını aldım,,:)
Meğersem uçak havada ikmal ile bütün dünyayı dolaşmış...:lollol::lollol:
Bu gün aklıma geldi bir bakayım dedim ne oldu bu kargo diye, hoş parasını da iade aldım ama, 9 Ağustos da Türkiye'ye giriş yapmış.

Bakalım 175 liralık Pallere ne kadar gümrük çıkacak bayram sonrası.

25.05.2019 sipariş..
06.06.2019 uçak kalktı..
09.08.2019 uçak indi..
şimdilik 2 aydan fazla...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol