Yurt dışından 22 euroluk vergi muafiyeti kaldırıldı

Paylaşım için teşekkürler Selçuk %p

Fatura bedeli neydi peki ? Bir de kutu açılıp kontrol edilmiş mi, yoksa direkt fatura üzerindeki bedel üzerinden belgelendirmeme yapılmış ?

Fatura bedeli 25$. Ben kargo dahil toplam 29$ ödemiştim. Faturada ki rakamı baz alıp ücretlendirmeyi o şekilde yapmışlar. Özellikle dikkat ettim Kutuda herhangi bir açılma izi yoktu.

mayis ayinin baslarinda verdigim siparisim 21 mayistan beri yurtdisina sevk edildi seklinde bekliyor , benim gibi bir cok kisininde kargolari bu durumda , sanirim bundan sonra sadece gumruk vergisi sorunumuz olmayacak , aldigimiz her urune 2 aya yakin bekleyecegiz

Sanırım Mayıs ayındaki siparişlerde problem var. USPS ile siparişim yola çıktı,Amerika'dan. PTT'nin işlemleri,bekletmesi dahil toplamda 11 günde eve kadar geldi.

Düzenleme: Haziran Ayında sipariş verdim.

Son düzenleme:
Getiğimiz mayıs ayında pil almıştık piller gümrüğe takıldı gerekli belgeleri istediler gönderdik gümrük vergisini ödeyip almıştık.Bu ay başında tekrar pil siparişi geçtik cumartesi gümrüğe girdi herhangi bir belge istemeden 39₺ gümrük yazdılar ve bugün elime geldi sistem biraz değişik ne olduğu belli değil..

• Şaşırdım
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Anlaşılan o ki sistemin oturması biraz zaman alacak. Bu ara süreçte paranın yanı sıra süre kayıpları yapacağız gözüküyor :angry:

• Üzüldüm
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
mayis ayinin baslarinda verdigim siparisim 21 mayistan beri yurtdisina sevk edildi seklinde bekliyor , benim gibi bir cok kisininde kargolari bu durumda , sanirim bundan sonra sadece gumruk vergisi sorunumuz olmayacak , aldigimiz her urune 2 aya yakin bekleyecegiz
Abi aynı dert bendede var

OrderId:101548800439871
Sipariş Zamanı2019-05-10 03:56
10.05 de verilen siparis hala yolda görünüyor mesaj atıyorum biraz daha beklememi söylüyor lar yada cevap yazmıyor lar malzemeler gelecek mi gelmeyecekmi belli değil
Aynı tarihte verdigim bir diger sip ise 10 gunde geldi

Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum bu konuyu gördüm, aliexpress ten takip cihazi sipariş ettim. 35 Dolar civarı fiyata. 200TL ( Ben aldığımda dolar daha yüksekti) eğer %20 vergi alınsa 40 lira falan vergi gelmesi lazım bana çıkan ücret 11.14 TL vergi + 4.5 TL Gümrüğe sunum ücreti + 0.7 TL damga verigisi = 16.34 TL kargo henüz elime ulaşmadı ama takip numarasından gümrük verigisi işlenmiş.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gümrük sunum ücreti bedeli sabit ve ürünün bedeli ile ilişkisiz. Dolayısıyla 3 liraya aldığınız bir ürün için bile 4,5 TL gümrük sunum ücreti ve 70 kuruş da damga vergisi olmak üzere 5,20 TL ödememiz gerekecek.
Gümrük sunum ücreti hariç sipariş etmiş olduğum 3 ₺ lik transistöre 3,5 ₺ vergi çıkarttılar. Bu vergiye bi itiraz mekanizması olması lazım. Oradaki memurun cehaletinin bedelini vatandaş ödememeli.

Gümrük sunum ücreti hariç sipariş etmiş olduğum 3 ₺ lik transistöre 3,5 ₺ vergi çıkarttılar. Bu vergiye bi itiraz mekanizması olması lazım. Oradaki memurun cehaletinin bedelini vatandaş ödememeli.
sadece 3.5 tl ise bence sanslisin , 10 tl lik urune 130tl vergi cikanlar var ?