Yurt dışından 22 euroluk vergi muafiyeti kaldırıldı

Benim de başım "Ticari Ürün" sınıfına sokmaları ile dertte. 20 tane drv8825 step motor sürücü aldım. Ufacık elektronik sürücüler. Başka pakette 10 adet reprap Ramps vardı. İkisini de Ticari sınıfa sokmuşlar. Samsun a bizzat gidip almamı istediler. Tabi ki geri gitti. İlk defa başıma geldi.

Benim de başım "Ticari Ürün" sınıfına sokmaları ile dertte. 20 tane drv8825 step motor sürücü aldım. Ufacık elektronik sürücüler. Başka pakette 10 adet reprap Ramps vardı. İkisini de Ticari sınıfa sokmuşlar. Samsun a bizzat gidip almamı istediler. Tabi ki geri gitti. İlk defa başıma geldi.
Yasal olarak aynı üründen üçten fazla bulunması ticari statüye sokar ama örneğin tanesi 1 Cent'ten 100 tane LED alsam ne olacak bilmiyorum.

Aşağıda göreceğiniz üzere İngiltere'den bir adet manyetik rpm sensörü aldım. Kargosu kendisinden pahalı... Öyle şekilli kargo da değil, sadece kaybolmasın diye takipli kargo. Sonra geldi, gümrüğe girip çıkma haracı vergisinden fazla çıktı iyi mi?..

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bizler için ek gelir kalemleri oluşuyor her seferinde ama yapacak birşey yok malesef üzücü :embarras: