Zırollı P-51B 1/4.6 Üretim Maliyet Analizi

Barkın Özer

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba,
Başlıkta belirttiğim gibi epeydir modeline girişmek gibi bir delilliği düşünüyorum , ancak daha önce maket yapma deneyimim olmadığından bu işe girişmem sonucunda bana ulaşacak fatura konusunda da pek bir bilgim yok. Yukarıda hyperlink olarak eklediğim modelin ortalama (sadece balsa) üretim maliyeti günümüz koşularında sizce ne kadar olur diye size danışmak istedim.

Teşekkürler.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

7000₺ ile açılışı yapıyorum. Kanat açıklığının 98" olduğunu düşünerek. Tabi sadece balsa değil kontra ve çıtalar dahil.

Bir de aynı modelin kompozit gövdeden üretim planı bulunuyor ama daha yüksek fiyat olacağını düşünüyorum. Doğru mudur?

7000'i rahat geçer imalatın maliyeti. Kompozit de daha az olmaz bence.

Bu modelin gövde maliyeti 7bini geçer söylendiği gibi, hatta günümüz hallerinde 8-10 binlerde dursa derhal şükretmek gerekir bence:(
Ama soruda sorulduğu gibi "maket" ise; 7bin liraya bundan 3-4 tane haydi haydi yapılır;)

Merhaba,
Başlıkta belirttiğim gibi epeydir modeline girişmek gibi bir delilliği düşünüyorum , ancak daha önce maket yapma deneyimim olmadığından bu işe girişmem sonucunda bana ulaşacak fatura konusunda da pek bir bilgim yok. Yukarıda hyperlink olarak eklediğim modelin ortalama (sadece balsa) üretim maliyeti günümüz koşularında sizce ne kadar olur diye size danışmak istedim.

Teşekkürler.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Daha önce kitten model inşası yaptınız mı ? Warbird uçuş tecrübeniz var mı ?

Niye böyle kinayeli, heves kıran, saçma sapan sorular soruyorsun? 🤣
Amaç seni ve diğer warbird'çüleri de IMAC'e çekmek Sümer abi :lollol::lollol:

Sen kalk P-51'i bile kaldırıp indirip, eve de tek parça getirecek(kanat gövde ayrı tabi:p:p) beceriye sahip ol da IMAC yapma... Olacak iş değil... Aklım almıyor :):)

Esasında hata ettik, bizim @Ali Haydar GÖK 'e bir P-51 aldıracaktık... Şimdiye Extra'yı pamuk gibi konduruyordu :lol: