Zohd Nano Talon İncelemesi ve İlk Uçuş Tecrübem-2019

Savaş bey yazınızı okudum azmin zaferini modelciliğe yeni başlamış olan ben de önemli kılavuz oldu. Yolun çok başındayım lipo pil nedir, Mah neye göre seçilir uçağın burnunun aşağıya doğru yönlendiğini nasıl kavradınız Vs Vs bu bilgileri ben de bir an önce öğrenmek için forum da didik didik geziyorum ? Herşey Gönlünüzce olsun ? ( bu yazıdan sonra simiiulasyın ve teknik bilgim yeterince iyi olunca sanırım ben de bu uçağı alıcam ?)

Savaş bey yazınızı okudum azmin zaferini modelciliğe yeni başlamış olan ben de önemli kılavuz oldu. Yolun çok başındayım lipo pil nedir, Mah neye göre seçilir uçağın burnunun aşağıya doğru yönlendiğini nasıl kavradınız Vs Vs bu bilgileri ben de bir an önce öğrenmek için forum da didik didik geziyorum ? Herşey Gönlünüzce olsun ? ( bu yazıdan sonra simiiulasyın ve teknik bilgim yeterince iyi olunca sanırım ben de bu uçağı alıcam ?)
Teşekkür ederim yorumunuz için. Simulasyon için çok fazla bütçe ayırmanız gerekiyorsa cep telefonuna indireceğiniz bir uygulamada yakın derecede işi görür. Önemli olan oryantasyonu sağlamak. Uçak size doğru gelirken ters stick yapmak. Eğer ilk uçuşta yanınızda birisi olmayacaksa dahi ağırlık merkezini kontrol etmeyi unutmayın. Aslında o kadar zor bir iş değil benim gibi zor olanı seçmez iseniz :)

Sim konusu cok onemli, ama sadece beynimizi calistirmak icin degil, ayni zamanda kas hafizasi yaratmak icin de onemli. Bu yuzden telefondaki sim’in yeterli olmayacagini dusunuyorum. Ozellikle ilk ucuslarda en buyuk kirim sebebi yanlis komuttan daha ziyade dogru komutun eksik veya (genelde) fazla verilmesidir. En azindan benim icin oyleydi.

Sim konusu cok onemli, ama sadece beynimizi calistirmak icin degil, ayni zamanda kas hafizasi yaratmak icin de onemli. Bu yuzden telefondaki sim’in yeterli olmayacagini dusunuyorum. Ozellikle ilk ucuslarda en buyuk kirim sebebi yanlis komuttan daha ziyade dogru komutun eksik veya (genelde) fazla verilmesidir. En azindan benim icin oyleydi.
Haklısınız Emre bey telefon yetmeyebilir tek başına. Ben en imkansız durumdan bahs etmek istedim.

• Beğen
Tepkiler: Sezer KARATAŞ
Ben de en azından bir sim kumandasına ihtiyaç olduğuna inanıyorum. Benim öğrenirken kullandığım thk den alınms bir arkadaşımın hediyesi olan basit bir sim kumandasıydı. Sim yazılımı ise bence ikinci ve hatta üçüncü sıradaki önemli. "rcDeskpilot" adında ücretsiz bir sim yazılımıyla başlamıştım. Tavsiye ederim. Hatta internetten yığınla model ekleyebiliyorsunuz, özellikle deprondan yapılan modelleri. Daha 'prof' yazılımlara dongle aldıktan sonra geçmiştim.

• Beğen
Tepkiler: Sezer KARATAŞ