Zutor güzel dediler yaptık.

Berkan YILANLI

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Herkese Merhaba.

Kadir ile beraber başarısız mig3 denememizden sonra "balsa uçar" mantığıyla yapımlarına başladım. Malesef işyerindeki bir çalışan tarafından uçağım katledildi. İlk olarak uçağın son halini paylaşmak istedim. onarım yapılabilir belki fakat yapım aşamasında karşılaştığım sorunları gidererek 2. Zutor'un yapımına önümüzdeki günlerde başlayacağım.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

yapım aşamasında çok fazla fotoğraf çekmedim. bulabildiğim fotoğraf ve uçuş videoları şimdilik bunlar. Birçok Türk RC hobici olarak ben de evimin salonunu kullandım :D
Elektronik:
Motor: Turnigy D2836/8 11kv
ESC: Turnigy 30A
Lipo:Turnigy 2200 x2
Servo: 9gr ucuz mavi olanlardan x4
daha sonradan motorun yetmeyeceğini düşünerek elimde bulunan Emax GT2815/07 1100kv montajını yaptım.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Öncelikle paylaşım ve bol görselli konu için teşekkür ederiz :thumbup:

Hem modeli hem de sisin pilotajınızı beğendim, iniş de gayet başarılı sayılır, sticklerinize sağlık :)

Öncelikle paylaşım ve bol görselli konu için teşekkür ederiz :thumbup:

Hem modeli hem de sisin pilotajınızı beğendim, iniş de gayet başarılı sayılır, sticklerinize sağlık :)
Rica ederim. Videolardaki pilot @Kadir Kurt. Ben henüz simulasyon çalışmalarımı tamamlamadım :)

Rica ederim. Videolardaki pilot @Kadir Kurt. Ben henüz simulasyon çalışmalarımı tamamlamadım :)
Ben de tam maşallah yetenekli bir pilot daha aramıza geldi diye düşünmüştüm :D Neyse sim çalışması sonrası siz de kısa sürede bu seviyelere gelebilirsiniz. Hele ki yanında @Kadir Kurt gibi tecrübeli bir modelci kardeşimiz olduktan sonra :thumbup:

Eline sağlık. :saygilar:
Kadiri de kutlamak gerek, o tarladan kalkıp öyle güzel yaklaşma yapıp inmek %p :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Kadir Kurt
Tebrikler, modelciliğe çok güzel bir başlangıç yaptığınızı düşünüyorum. :bravo:

Kadir'de önemli bir şans, birlikte keyif oranı git gide artacaktır. :RCKolik:

Ben de tam maşallah yetenekli bir pilot daha aramıza geldi diye düşünmüştüm :D Neyse sim çalışması sonrası siz de kısa sürede bu seviyelere gelebilirsiniz. Hele ki yanında @Kadir Kurt gibi tecrübeli bir modelci kardeşimiz olduktan sonra :thumbup:
Eline sağlık. :saygilar:
Kadiri de kutlamak gerek, o tarladan kalkıp öyle güzel yaklaşma yapıp inmek %p :saygilar:

Tebrikler, modelciliğe çok güzel bir başlangıç yaptığınızı düşünüyorum. :bravo:

Kadir'de önemli bir şans, birlikte keyif oranı git gide artacaktır. :RCKolik:

Teşekkür ederim :saygilar: Berkan abi ilk defa balsa model yapmasına rağmen bence iyi iş çıkardı. Kanat uçlarındaki burulmayı ve menteşelerdeki sıkıntıyı saymazsak modelde önemli bir hata yoktu bence. En azından model 2 defa gökyüzü ile buluştu ve sağ salim indi :D
Arazimizi mandalarla paylaşıyoruz. Bazen düzlük bulmak sıkıntı oluyor. Önden tekerlekli model olduğu için çukuru denk gelip sıkıntı yaşamamak için biraz erken kalktım.

Merhaba öncelikle ellerine sağlık,uçağın toplam ağırlığı ne kadar oldu

Şimdi videoyu görünce farkettim. Yerde yaptığım testte 1280gr görünüyor. Rakamı yanlış hatırlıyorum. İlk motorun thrust değeri 1100 gr yeterli geliyordu ve ağırlık 1 kgin üstündeydi. 1000-1100 gr diyebilirim. Bayramdan sonra net rakamı yazarım.

Şimdi videoyu görünce farkettim. Yerde yaptığım testte 1280gr görünüyor. Rakamı yanlış hatırlıyorum. İlk motorun thrust değeri 1100 gr yeterli geliyordu ve ağırlık 1 kgin üstündeydi. 1000-1100 gr diyebilirim. Bayramdan sonra net rakamı yazarım.
Teşekkürler bekliyorum