ah 1w cobra helikopter

ah 1w cobra helikopter

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Abiciğim yapıyorsun ,kesiyorsun eline sağlık.Kapak da çok güzel olmuş.Kapağın içeriye kaçmaması için, destek kontürünü hangi malzemeden yaptın ? Menteşe koyacak mısın? Yoksa sabit vidalı sistem mi olacak ?

Hakan, bu malzemyi ben sihirli malzeme diye isimlendirdim tabelacilar bunu kesip bukerek buyuk tabelalardaki kabartma yazilari yaziyorlar 2 mm den baslayip 20 mm ye kadar kalinliklarda plaka seklinde satiliyor her turlu sekil aliyor kolay yapisiyor ve asla birakmiyor zimparalaniyor sekilleniyor ve cok guzel boya veya folyo kaplama tutuyor kisaca sihirli malzeme iste :) hafifligide cabasi :)

mentese deyilde bir tarafa gecme ustten vida yaptim bir kac dakika sonra modelin son halini paylasacagim boyama bitti bu gece percim ve tel kesiciler yarin aksamda novigasyon montajim var

ah 1w cobra helikopter

Arkadaslar boyama bitti bu sabah basladik aksam bitirdik. ve bu gun bir reklam ajansinda modeli olceklendirip Turk kara kuvvetlerinin cobra birliginin kullandigi helikopterlerin tum logo ve yazilarini bu olceklere gore yazilmasi islemine basladik iki gun sonra teslim alip modele yapistiracagim bu ara novigasyon sisteminin montaji ve modelin percinlenmesini yapacagim

simdi buraya boyama asamalarini koyuyorum iyi seyirler :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan
ah 1w cobra helikopter

Mehmet bey oyle yukledim olmadi boyle yukledim olmadi, vesselam bu resimleri bir duzeltirmisin bide nasil yuklersem bi seye benzerler bana yazarmisin?

ah 1w cobra helikopter

Abi eline sağlık, sen işi baya sanayi ortamına dökmüşsün, seri imalat misali , boya profesyonel, çok hoşuma gitti. :thumbup:
Bu arada , sihirli malzemenin adı dekota - forex sanırım . ;)
Boyaya da gelir , asitten de etkilenmez.Doğru malzeme :thumbup:

ah 1w cobra helikopter

Burdan renkli bonibon şekerleme gibi duruyor, son çalışma mükemmel ellerine sağlık.

A8i-Q2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ah 1w cobra helikopter

Biraz daha detay

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Levent Suberk
ah 1w cobra helikopter

emin keles' Alıntı:
Mehmet bey oyle yukledim olmadi boyle yukledim olmadi, vesselam bu resimleri bir duzeltirmisin bide nasil yuklersem bi seye benzerler bana yazarmisin?
Bu işçiliği gerçekten çok güzel gözüküyor, ellerinize emeğinize sağlık :thumbup:

Emin bey, yeni platformda resim yükleme işi çok daha kolay olacak. Şimdilik resimleri şu şekilde yükleme yapabilirsiniz. Bu yükleme de resim boyutu önemli değil, yani daha rahat yükleme yapıp paylaşabilirsiniz :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ah 1w cobra helikopter

Emin abi ben senin yerine olsam bu akşam uyumam , seve seve çalış işte benim boya boyacı için daha basit olacak ama nasıl olacak hala aklım orda .hemen söyleyeyim percinler siyah olsa daha iyimi olurdu.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ah 1w cobra helikopter

ishak parmak' Alıntı:
Emin abi ben senin yerine olsam bu akşam uyumam , seve seve çalış işte benim boya boyacı için daha basit olacak ama nasıl olacak hala aklım orda .hemen söyleyeyim percinler siyah olsa daha iyimi olurdu.

ishak percinleri monte etmeye paylastim ama transfer kagitlari bazi noktalarda kolgeli boyayi kaldirdi acele ettim ve o kadar emegi azicik bozdum onun icin yarin aksama kadar modele dokunmamaya karar verdim ancak fuzeleri boyadim ve uzerine taktim en guzel yesil renk oldu metal ve siyah denedim ama olmadi fuzelerimiz orjinalinde oldugu gibi yesil

ah 1w cobra helikopter

emin keles' Alıntı:
ishak percinleri monte etmeye paylastim ama transfer kagitlari bazi noktalarda kolgeli boyayi kaldirdi acele ettim ve o kadar emegi azicik bozdum onun icin yarin aksama kadar modele dokunmamaya karar verdim ancak fuzeleri boyadim ve uzerine taktim en guzel yesil renk oldu metal ve siyah denedim ama olmadi fuzelerimiz orjinalinde oldugu gibi yesil
Boyanın kalkması kuruma süresini yoksa alt yapı astar cila vs.neden olmuştur.bu arada bana cesaret verdin as 350 bakıma aldım bazı çatlak ve gereksiz delikler epoxsi ve fiber kumaşla tamir yaptım gerekli macun ve zımpara yapıldıktan sonra sprey oto boyası ile boyanacak.

ah 1w cobra helikopter

Nevigasyon montaj baslar

ah 1w cobra helikopter

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kolay gelsin %p Bu arada perçinler uzaktan gayet hoş gözüküyor ;)
tesekkurler Mehmet bey, percinleme isini simdilik yarim biraktim zira kolgeleme yapilan boyalar aktarma kagidina yapisti kurusun bekledim ama bence problem kolgelerin cok ince olusu onun icin modeli komple verniklemek zorunda kaldim birazdan vernikleyecem ve daha sonra tekrar percim isine donecem yani nevigasyon bu gun yatar artik yarin aksam devam ederim

yarin aksam ayni zamanda modelin yazilarida reklamcida basilmis olur sanirim obur gun model govde olarak gosterime ciksar meanik icin motorun gelmesini beklerim

ah 1w cobra helikopter

Pilotlarin migfer ve omuzlarina Turk bayragini koydum [emoji7][emoji7]

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan
ah 1w cobra helikopter

Calismalar devam ediyor