Align Esc Sürekli Bip Sorunu

Berkay Eğmür

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Herkese merhabalar . Bugün bir sorunla karşılaştım bunun hakkında sizden yardım istiyorum . Bugün gittik alana açtım kumandamı , modele pili taktım esc dıt dıt sürekli ötmeye başladı ama hiç susmuyor .Bakıyorum alıcı ışığı sabit bind olmuş tekrar çıkarıp taktım gene aynı sonra bind plug ile tekrar bind ettik gene sorun aynı ayrıca servolar felanda komut almıyor. Daha sonra başka bi 9x ile bind ettik onda sorun çıkarmadı ve çalıştı. Kumandamın bozulmuş olmasından korkuyorum geçen modülünü felan çıkarmıştım acaba bi sorun mu var kablo felan mı koptu diye kumandayı açtım baktım onda da bir şey göremedim kısacası sorun hakkında hiçbir fikrim yok :) Esc Align 35A kumandam t9x yardımlarınızı bekliyorum.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Video biraz acemice oldu kusura bakmayın :)

Berkay,,
kumanda da trottle kanalını kontrol edermisin reverse etmişsin sanırım...

Berkay , esc bu durumu genelde gaz kanalın reserve ise veya idle up açıksa yapar.

Fakat ben bunlar düzgün olmasına rağmen videodaki gibi bir tepkiyle karşılaşmıştım. Daha sonra esc nin alıcıya giden kablosunda bir sıyrığın frameye temas ettiğini gördüm.İzole ettim ve problem çözüldü.

Alıcıya giren kabloyuda kontrol etmeni tavsiye ederim.

Ynt: Align Esc Sürekli Bip Sorunu

kumanda aliciya komut vermiyormus servolar hareket etmiyormus arkadaslar, yani esc sinyal alamadigi icin aynen boyle oter , elektrikli modeli olan biri kumandayi acmadan esc y epil taksin ve girsun boyle surekli esc nin ottugunu

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

kadir kocaman' Alıntı:
Berkay,,
kumanda da trottle kanalını kontrol edermisin reverse etmişsin sanırım...
Kadir ne yazık ki bu ses, ESC programa mod sesi değil :(

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mesut AKIN' Alıntı:
kumanda aliciya komut vermiyormus servolar hareket etmiyormus arkadaslar, yani esc sinyal alamadigi icin aynen boyle oter , elektrikli modeli olan biri kumandayi acmadan esc y epil taksin ve girsun boyle surekli esc nin ottugunu

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Üstad sana katılıyorum, problem haberleşme bazlı :( Zaten Berkay problemi tespit etmiş fakat teyid istiyor :-\

Berkay35' Alıntı:
Herkese merhabalar . Bugün bir sorunla karşılaştım bunun hakkında sizden yardım istiyorum ........
Daha sonra başka bi 9x ile bind ettik onda sorun çıkarmadı ve çalıştı. Kumandamın bozulmuş olmasından korkuyorum geçen modülünü felan çıkarmıştım acaba bi sorun mu var kablo felan mı koptu diye kumandayı açtım baktım onda da bir şey göremedim kısacası sorun hakkında hiçbir fikrim yok :)
Berkay başka bir Turnigy 9X ile düzgün çalıştığına göre, alıcı ve heli elektronik problem yok. Problem ne yazık ki senin kumanda da :(

Acaba modulu takarken yerine iyi oturmamış olabilir mi ? Soket ya da pinler içeri girdiği için modül ile kumanda arasında temassızlık yaşanıyor olabilir mi ? Modul ve kumandanın pinlerini kontrol et. Yerinden oynayan ve ya yamulan bir pin var mı ?? Yoksa ve her şey düzgün ise, korkarım yeni bir kumandaya ihityacın olacak :-\

Cevaplarınız için teşekkür ederim . Thr. reserve edipde denedim aynı anlamadım şey neden kumanda açıkken ötüyor kapatınca susuyor ? Bana yeni kumanda almalısın demeyin lütfen :'( Mutlaka bir cözümü olmalı

Olleyyyy çözdüm yeni model açıp bi şansımı denemek istedim yaptım bind ettim ve oldu :) :) Cevap atan herkese teşekkürler

Berkay35' Alıntı:
Olleyyyy çözdüm yeni model açıp bi şansımı denemek istedim yaptım bind ettim ve oldu :) :) Cevap atan herkese teşekkürler
Turnigy bir supriz daha :rolleyes: neyse sorun çözülmüş, gecmis olsun Berkay %p

allah bu turnıgy kumandanın varya.. muhteşem uçuşumun içine etti resmen allahtan ki sadece skidle yırttık olayı

kumanda alıcı sinyalini kesti neden oldu anlamadık bildiğim tek şey turnigy kumandaya güvenip 500 size üzeri bir model uçurmayacaksın..

uğur ilhan' Alıntı:
allah bu turnıgy kumandanın varya.. muhteşem uçuşumun içine etti resmen allahtan ki sadece skidle yırttık olayı

kumanda alıcı sinyalini kesti neden oldu anlamadık bildiğim tek şey turnigy kumandaya güvenip 500 size üzeri bir model uçurmayacaksın..
Evlerini ateşlerrr salsın , birlikleri bozulsun ... :lol: :lol:

uğur ilhan' Alıntı:

Hayırdır Uğur, bu hafta sonu mu oldu bu olay ??

Turnigy ile ilgili bu tuhaf şeylere şahit olup duydukça, gerçekten bu kumanda ile ilgili fikirlerim olumsuz yönde değişmeye başladı :-\

Mesela bir arkadaşın helisini ayarlarken, elimizdeki Turnigy SWASH- Pitch ayarı çalışmamıştı. O akşam Türker ile resmen kafayı yedik. Youtube video bulduk, adamın ki çalışıyor ama bizim elimizdeki kumanda da bu parametre çalışmadı. Sonra geçenlerde arkadaşların paylaştığı GYRO menüsü ile ilgili terslik....

uğur ilhan' Alıntı:

Geçmiş olsun Uğur, neyseki ucuz atlatmışsın. :eek:

Kumanda çok mühim bir ekipman gerçekten, bu zamana kadar Turnigy kumandalarla ilgili edindiğimiz tecrübelere bakacak olursak gönül rahatlığıyla kullanılabilir demek zor. Kabul edilebilirin üzerinde sorun çıkaran bir yapısı var bence. :-\

Türker Akgün' Alıntı:
Geçmiş olsun Uğur, neyseki ucuz atlatmışsın. :eek:

Kumanda çok mühim bir ekipman gerçekten, bu zamana kadar Turnigy kumandalarla ilgili edindiğimiz tecrübelere bakacak olursak gönül rahatlığıyla kullanılabilir demek zor. Kabul edilebilirin üzerinde sorun çıkaran bir yapısı var bence. :-\
teşekkür ederim türker abi en kötü kırımım bu olur inşallah skidler zaten iyi değildi :D kumanda havadayken bir kere daha kesti sinyali ama topladı sonra tam ineceğim sırada yere 1 metre kaldı hold çekecektim pat diye birden indi model videosu mevcut denizde yarın konu açıp videoyu yükleyeceğim. geçen hafta yüklediğimiz videolarda da bardı böyle birşey dx 7 alma zamanı gelmiştir benim için yeni kumanda alana kadar uçmayı düşünmüyorum 500 lira verip kumanda almak 500 liralık kırım masrafından daha iyidir.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hayırdır Uğur, bu hafta sonu mu oldu bu olay ??

Turnigy ile ilgili bu tuhaf şeylere şahit olup duydukça, gerçekten bu kumanda ile ilgili fikirlerim olumsuz yönde değişmeye başladı :-\

Mesela bir arkadaşın helisini ayarlarken, elimizdeki Turnigy SWASH- Pitch ayarı çalışmamıştı. O akşam Türker ile resmen kafayı yedik. Youtube video bulduk, adamın ki çalışıyor ama bizim elimizdeki kumanda da bu parametre çalışmadı. Sonra geçenlerde arkadaşların paylaştığı GYRO menüsü ile ilgili terslik....
başıma gelenleri sorma abi vallaha çooookkk ucuz yırttım sadece skid yeni sıfır edge pal takmıştık. modele sapasağlam en çok onlara üzülürdüm işin iyi tarafı deniz hard hurd cart curt 3D yaptı o esnada olsaydı bu olay paramparçaaa.. turnıgy nin toplu iğnesini bile almam artık.