[Anket]: Scale Fuselage Projesi - 600 sınıf - %100 Yerli Üretim Model Seçim Anketi

• EC 135-145

Oy: 14 37.8%
  • Bell 222-Airwolf

Oy: 15 40.5%
  • Agusta A109

Oy: 4 10.8%
  • Hughes MD500 D-E

Oy: 2 5.4%
  • Bell 206 Jet Ranger

Oy: 2 5.4%

• Kullanılan toplam oy
    37
  • Anket kapatılmış .
[Anket]: Scale Fuselage Projesi - 600 sınıf - %100 Yerli Üretim Model Seçim Anketi

Görmeyenler için bir kez daha anketi gösterelim... :)

Abi gövdeyi nasıl imal ediyosun. 3d printer vs mi,yoksa alüminyum bükme falanmı?? Merak ettim.

İmalata başladığımda adım adım göreceksin inşallah Servet...El yatırması fiberglass işçiliği diyelim...Dediğin yöntemler hem ağır hem maliyetli olur....

Hakan abi yeni modelin hayırlı olsun. Allah kırım yüzü göstermesin :) Scale işinden hiç anlamam ama sen en güzelini yaparsın nasıl olsa :thumbup:

Kalıbı hangi malzemeden yapacaksın abi? Ve fırın imkanı var mı civarında?

Rasim Öztürk' Alıntı:
Kalıbı hangi malzemeden yapacaksın abi? Ve fırın imkanı var mı civarında?

Rasim , fırın mırın sorduğuna göre sen bu işten çaktırmadan anlıyorsun herhalde...... ;)
Kalıbı jelkot , epoksi reçine , kumaş cam elyaf malzemelerini kullanarak yapmayı düşüyorum.Takviye olarak yine kalın cam elyaf ve polyester ile sağlamlaştıracağım.
Fırın imkanım yok , çok olsa oto boyacı bir arkadaşım var , onun fırında boya atabilirim en çok.......

Arda Erkan' Alıntı:
Hakan abi yeni modelin hayırlı olsun. Allah kırım yüzü göstermesin :) Scale işinden hiç anlamam ama sen en güzelini yaparsın nasıl olsa :thumbup:

Ardam sağolasın , ben de büyük sınıf heliden anlamıyorum ama yardımlarınızla uçururuz artık herhalde.. :D

Abi çok kimyasal var herhalde işin içinde. Maskeni eldivenini falan tak. Yakışıklı adamsın. Bişey olmasın. :D

servet karadan' Alıntı:
Abi çok kimyasal var herhalde işin içinde. Maskeni eldivenini falan tak. Yakışıklı adamsın. Bişey olmasın. :D

Merak etme Servet , nitril eldivenimi zaten takacağım , ama bunlar kimyasal tabi , affı olmaz biliyorum..... :saygilar:
Yakışıklıya gelince , bizden geçti artık ,iltifatına teşekkür ederim , bilakis sizlerden bekliyoruz gerçek resimli avatarlar.Belki ilerde buluşmalarda falan karşılaşırsak , tanıması kolay olur.......

[Anket]: Scale Fuselage Projesi -

Daha önce paylaşmıştım fikir vermesi açısından tekrar paylaşıyorum.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bunu yaptıktan sonra uçtuğunu görmek yeniden doğmak gibi bişey olur herhalde. :yuppi:

Servet , yakışıklılık konusunda sen de fena sayılmazsın .... :p :D Allah nazarlardan saklasın.... ; O avatara göre bu resmin mükemmel olduğu kesin...

Kaptanım , evet o videoyu defalarca izlemiştim bende , adam ne işçilik yapmış değil mi , demek ki azmedip , uğraşan yapıyor..

[Anket]: Scale Fuselage Projesi - 600 sınıf - %

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Servet , yakışıklılık konusunda sen de fena sayılmazsın .... :p :D Allah nazarlardan saklasın.... ; O avatara göre bu resmin mükemmel olduğu kesin...

Kaptanım , evet o videoyu defalarca izlemiştim bende , adam ne işçilik yapmış değil mi , demek ki azmedip , uğraşan yapıyor..

Kalıp yapımında faydalı olur kanaatindeyim.

Agusta a109

Sürükleyici bir model mavi olan.)
Oyum ondan yana hakan abi.

Mllet yollara düştü :laugh: , anket de benim açımdan bitti diyebilirim ama son bir defa daha güncelleyelim.. :saygilar: