APM 2.6 Ayarları-Kurulum Detayları-Deneyimler ve Tarot Fy680

Merhaba arkadaşlar. Apm yi zagiye kurdum. Stabil modda yada rtl modda sağa ve sola yatışlarda kanatlara ters komut vererek işini yapıyor. Ama yukarı ve aşşağı hareketlerde kanatlar ters hareket etmeli ki zagi düz dursun. Sorunda burada yukarı aşşağı pozisyonda ters hareket etmiyor böylelikle aşşa giden zagiye dahada aşşağı gitme komutu veriyor. Mp den baktığımda yönler ekranda doğru gözüküyor. Fikri olan paylaşırsa sevinirin [emoji4]

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İyi günler arkadaşlar. Elimde Apm 2.8 var. Netten yaptığım araştırmalarda kart üzerinde pusula yok. Açıp baktım yok. İlk kurulumunu yaptığım zaman lar pusula yokmuş gibi davranıyordu. Pusulayı gps üzerinden alıyordu. Gayet güzel çalışıyordu. Şimdi olaylar değişti. Kart gps i görüyor ama pusulayı görmüyor. Gps i söküyorum. Kart doğru bir şekilde yönü gösteriyor.. Bütün ayarları sıfırladım. Tik yok. Çok saçma bi durum. Nasıl olurda pusula varmış gibi davranıyor.?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba..
Mision planer programını indiriyor ve kuruyorum çalışıyor fakat pc de açılan menüde yani pencerede TERMİNAL butonu çıkmıyor benim kurdugum program demo mu indirebilecegim bir link varmı selçuk ustamızızn veridig link eror diyor teşekkürler

Husnu Ustundag' Alıntı:
Merhaba..
Mision planer programını indiriyor ve kuruyorum çalışıyor fakat pc de açılan menüde yani pencerede TERMİNAL butonu çıkmıyor benim kurdugum program demo mu indirebilecegim bir link varmı selçuk ustamızızn veridig link eror diyor teşekkürler
Biz de öncelikle rica etsek profil kısmında 2017 olarak gözüken yaşını bir düzeltip, tanışma konusu açsanız.. :eek:kuyun: :kural:

NOT: Aynı soruyu birden fazla konuya sormayalım lütfen ki gereksiz konu karmaşası olmasın

Herkese merhaba. Apm ile zagi kullanmaktayım. Ama son günlerde problem yaşamaya başladım. Fbwb moduna geçtiğimde uçağın o anki yüksekliğinde sabit kalıp uçması gerekirken kendini aşşağı vermeye başladı manuel moda geçip ya kurtarıyorum ya çakılıyor. Nedeni hakkında bilgisi olan varmı acaba.[emoji17]

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar konu için sağ olun.Sormak istediğim bir soru var.Programlamayı kaçıncı adıma kadar motor esc ve gps yi bağlamadığımız şekilde programlamamız gerekiyor.Compas yani gps için programlama ile birlikte mi sistemi kurduktan sonra yapmalıyız.

Selçuk Bey hayırlı akşamlar.Escleri apm ye bağladım ve motorlar sırasıyla çok az bi şekilde sağ sol dönüyor Şimdilik bir sıkıntı var mıdır sizce ?.Alıcıyı daha bağlamadım fs-ı6b alıcım var bunu apmye nasıl bağlayabilirim bilgi verme durmunuz var mıdır.5 tane 3 erli olacak şekilde F-F jumperları sırasıyla reciver ve apmye mi bağlamam gerekiyor.

Ahmet selam ,

Aşağıdaki video apm ile ilgili 8 bölümlük efsane bir kurulum kaynağı,

Bunların hepsini sırayla ve dikkatlice izle lütfen.

Tüm sorularının cevapları bu abi de mevcut.

Sorduğun sorularla hiç araştırmadığını görüyorum. Burası emek veren arkadaşlara sonuna kadar destek olur ama sadece armut piş ağzıma düş modunda olan, onlarca soru sorup sonra forumun yüzüne bakmayan onlarca arkadaşla karşılaşınca, kusura bakma ama yardım etmek isteuen insanın da hiç içinden gelmiyor.

İstanbul da isen topla ekipmanı gel buyur başakşehir tarafına, elimden geldiğince yardımcı olayım.

Ama önce şu video serisinin tamamını bir altını üstüne getir.

https://youtu.be/30cCs4aHdB0

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ayrıca kullanılan kablo aşağıdaki gibi olması kafi

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Ayrıca kullanılan kablo aşağıdaki gibi olması kafi

Ercan Bey cevabınız için çok sağ olun.Aslında o attığınız videoyu izledim fakat Alıcı ile Apm yi jumper kablolarla bağlasam olur mu.
şu şekilde yoksa İllaki şu ürüne mi ihtiyacımız var :)

Konu çok iyi olmuş,Türkçe kaynak yokken internette böyle bir eksikliği gidermişsiniz .

Ahmet bey alıcınızda PPM encoder var diye biliyorum.O yüzden gerek olmayabilir.

Genel konu diye buraya da yazayım forum dışından yazınca ilk buradı çıkıyor .İzlemediğim video kalmadı bundan dokayı biraz çaresizim ,yardımcı olan arkadaşlara duadan başka bir şey edemem heralde :(arkadaşlar ama bir türlü motorlar dönmüyor.Pili taktığımda motorlara sisnyal gidiyor ve iki kere sağ sol yapıp ses öıkarıyor sonra duruyor.Wizard sekmesinde tüm adımları uyguladım ondan önce de Mandatory sekmesinde ESC calibration harici diğer adımları tamamladım,Esc calibte ederken Set param ertor please ensure yout version is AC3.3+ verdi araştırdım aynı hatayı alanlar var ama çözüm bulamadım.İzlemediğim video bakmadığım konu kalmadı yardım ederseniz sevinirim.

Calibrate Esc sayfasında Set param error.Please ensure yout version is AC3.3+ gibi bi hata aldım çözüm bulamadım halen .İnitial setup kısmında son sürümü yüklü olduğu halde

Öncelikle böyle bir konu açıldığı için tekrar teşekkür ederim sayenizde cc3d kartımı söküp yerine apm 2.6 7m gps ve telemetri özellikli hale getirdim 1-2 haftadır ayarlarları kurcalıyorum ve sonun da 2 gündür uçuş yapmaktayım bu gün hem loiter hemde rtl modunu tam anlamıyla kullandım fakat kötü bir olay başıma geldi acemiliğimden sanırım arduya çok yabancıyım hep okuduklarım ve izlediklerimle bişeyler yaptım çünkü rtl yaptıktan sonra cihaz yerde durdu sonra tekrar havalandırdım bu sefer biraz daha uzaktan rtl denemek istedim fakat cihaz failsafe moduna geçti ve gözden kayboldu Cihazı Windows tabletimle mission plannera bağlamıştım ve en son haritadaki konumundan takip ederek bana 600-700 metre uzakta bir mandırad buldum cihazı allahtan mandıra sahibi inkar etmedi oraya düştüğünü söyledi ve kırıkda olsa cihazımı geri aldım

Şimdi bu olaydan sonra ardunun üzerine daha çok düşmek istiyorum çünkü bişeyler yaptığını gördüm ve bu beni çok heyecanlandırdı beni bu failsafe ve compass konusunda ince ayar olarak aydınlatırsanız sevinirim

Her uçuştan önce live calib. Yapıyorum gps bağlanmasını bekliyorum öyle uçuyorum.
En son böyle kaldı mission planner