APM 2.6 Ayarları-Kurulum Detayları-Deneyimler ve Tarot Fy680

ustadlar yardiminiza ihtiyacim var:( bu oriyantasyon bolumunu galiba anlamamisim ben.quad tami tamina ters yonu gosteriyor.apm -in ön tarafi quadin ön tarafını gösteriyor.ama mp-de eksi istikameti gosteriyor.kalibrasyonu 180 derece verdim successfulıl yazdı.ama bilemedim ben hangi dereceyle kalibrasyon yapmalıyım.PS: afedersiniz boyle sorularla sizi yorduğum için.RCKOLİK -den başka güvenicek yer bilmiyorum

Merhaba
İhtimalen kalibrasyon hatası var
İlk Kurulum altında, sol taraftaki menüden Accel Kalibrasyon seçin.
Bu link sana yardımcı olacaktır.
İngilizce sayfa google translate ile türkçeye çevirebilirsin

Oktay Saraç' Alıntı:
Merhaba
İhtimalen kalibrasyon hatası var
İlk Kurulum altında, sol taraftaki menüden Accel Kalibrasyon seçin.
Bu link sana yardımcı olacaktır.
İngilizce sayfa google translate ile türkçeye çevirebilirsin
Tesekkurler Oktay bey.usb kabloyla harbiden cok yordu beni.kablo ikide bir yerinden cikiyor.onun icin cok zorlaniyorum bu kalibrasyon isleminde.accel. calibrastion-u ben apm frame uzerine baglamamistan yapmistim.ondan ola bilirmi?bide bu kalibrasyonda apm-i istedigin tarafa dondure bilirmisin?yoksa apm yazdigi gibi yellow-green ,green purple falan filan gibi istikametler olmalimi?yapa biliyormusun orda yazilani?anlayamadim ben.soyluyorki apm simala bakicak,90 derece olucak ve dondureceksin.dun yaptim 6bin sample goturdu ama bitmedi kalibrasyon.

Bu konunun ilk sayfasında kalibrasyon dansı olması lazım. Eklemiştim. Onu uygulayın kalibrasyonu öyle yapın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Bu konunun ilk sayfasında kalibrasyon dansı olması lazım. Eklemiştim. Onu uygulayın kalibrasyonu öyle yapın.

kalibrasyon dansina bakmistim ama usb kabloyla yapamam onu :( ani bir hareketde apm tarafinda olan usb girishten kablo cikiyor.buyuk ihtimal apm -in usb girisi zedelendi.bluetooth -u ayarlaya bilsem yapicam.

Hala bluetooth diyo :) abicim al bi telemetry az fiyat farkı var. Kafanda rahat etsin. Ben satmasaydım valla sana hediye ederdim. :/

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Hala bluetooth diyo :) abicim al bi telemetry az fiyat farkı var. Kafanda rahat etsin. Ben satmasaydım valla sana hediye ederdim. :/

abi siparish vere bilirim en az 1 ay cekicek.oyle guzel olucakmi? ))beklemeye sabrim yok.turkcem o kadarmi zayif yani anlatamiyorum sana? :laugh:

Selçuk TUNÇER' Alıntı:

alirsam zaten mini apm icin vibrasyona karsi dump alirim bide apm acikta kalmasin diye ustune gecirilen plastigi alirim.bekleme problemi var diye bu duruma dustum yani ))

Bluetoothun bağlantılarını mı ayarlayamadın?

Aşağıdaki resimdeki şekilde bağlaman gerekecek. Giriş pinleri bu resimdeki gibiyse böyle;
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aşağıda ki gibi ise yine tx rx gnd pinlerine sadık kalarak lehimleyeceksin. Bunun için ise 1 adet aşağıdaki girişi olan telemetry kablosu lazım. diğer ucunu kesip bluetootha lehim yaparsın.

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Bluetoothun bağlantılarını mı ayarlayamadın?

Aşağıdaki resimdeki şekilde bağlaman gerekecek. Giriş pinleri bu resimdeki gibiyse böyle;

Aşağıda ki gibi ise yine tx rx gnd pinlerine sadık kalarak lehimleyeceksin. Bunun için ise 1 adet aşağıdaki girişi olan telemetry kablosu lazım. diğer ucunu kesip bluetootha lehim yaparsın.

coook tesekkur ederim.bugun aksam deniycem bakalim nolucak.

Konunun gidişatını merakla takip ediyorum. Bakalım ucu nereye çıkacak :laugh: .

Zafer SAHIN' Alıntı:
Konunun gidişatını merakla takip ediyorum. Bakalım ucu nereye çıkacak :laugh: .

Zafer abi güldüğüne göre bişeyler gizliyosun söyle noldu :D saklama bizden acı gerçeği :lollol:

bluetooth baglanti ok,ama mission planner-de baglanti olusmuyor.birazda boyle olsa naza lite gibi bi sey alicam.valla cok yordu bu apm.belkide 2.6 -i alsaydim bundan kolay olurdu.diger hangi flight controller biliyorsunuz?

ilk yalnisimi banggood-dan aldigim icin yaptim(usb portu arizali cikti) ikinci yalnisimi ise apm 2.6 almak evezine 3.1 mini aldim.

subhi taghiyev' Alıntı:
ilk yalnisimi banggood-dan aldigim icin yaptim(usb portu arizali cikti) ikinci yalnisimi ise apm 2.6 almak evezine 3.1 mini aldim.

Bağlantı hızını mission plannerda 115000 olarak seçtinmi ? Veya diğer frekansları ?