APM 2.6 Ayarları-Kurulum Detayları-Deneyimler ve Tarot Fy680

Apm de
2.6 versiyonda
Terminal desteği kaldırıldı

semih Balkar' Alıntı:
Apm de
2.6 versiyonda
Terminal desteği kaldırıldı
Bad Compass Health neden ola bilir sence?

Selcuk Bey cok tesekkurler aktarmis oldugun bilgiler icin.
F450 dun elime ulasti, bir paket icerisinde paramparca tabi :D azim ile toparladim kabasini. Simdi is cikis saatimi bekliyorum elektronik aksamlarini anlayip calistirabilmek icin :thumbup:
Bir kac foto ekliyorum (APM tamamen uzerinde nasil duracak diye taktim ilk defa APM ile ugrasiyorum "0" bilgi) Montajda yanlis buldugunuz birseyler var ise yazarsaniz cok sevinirim :RCKolik:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Özgür Bey, Resim yükleme sırasında "TinyPic" server kullanmanızı tavsiye ederim. Detaylar ekte :)

arkadaslar aksam bunu siparish edicem.bir eksiyi falan varsa soyleyin lutfen

Üstat lar bende apm 2.6 ile bir hexacopter toplamaya çalışıyorum temel bağlantılarımı ve kalibrasyonları skıntısız yaptım. Şöyle bir problemim var. Apm bilgisayara bağlı iken sıkıntısız gerek test bölümnde gerekse arming yapıtığımda motorlar çalışıyor. Fakat bilgisyara bağlı değilken pili takıp arm yaptığımda motorlara ilk hareket geliyor bir kaç saniye kontrolsüzce kendi kendine hızı yükseliyor ve küt diye duruyor motorlar. SOnra hiç tepki vermiyor kumandaya. Esc kalibrasyonu falan herşeyi yapıyorum ama anlam veremedim. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar...

merhaba arkadaslar. apm 2.6 seti bugun elime gecti.ama alıcıyla apm bağlantısını anlayamadım.alıcı üzerinde hiç bir kanalda kırmızı kabloyu kullanmalı değilmiyim? power module var. bide apm ile receiver arasında sbus ile yapa bilirmiyim?alıcı : V8FR-II olursa nasıl yapmalıyım?bir kabloyla tüm kanalı apm-e bağlaya bilirmiyim?google-da gezinirken PPM diye bir şey okudum anlamadım.
Teşekkürler

Merhabalar telemetri ile apm ye bağlanmaya çalıştığımda bu yüklemeler geliyor ve çok uzun sürüyor, her bağladığımda bu olmaya başladı. Kalıcı bir çözümü var mı? Her zaman bunları yüklemesini beklemelimiyim.? Teşekkürler.

Telemetri
bağlantısında parametrelerin yüklenmesi 5-10 saniye sürer
bu yüklemede beklenmek zorunda
çok uzun dediğin 5 dakika 10 dakika gibi sürüyorsa alıcı ve cerici kablolarını
giriş çıkış soketlerinin kontrollerini yap
yani problemin var demektir
telemetriyle ilgili

semih Balkar' Alıntı:
Telemetri
bağlantısında parametrelerin yüklenmesi 5-10 saniye sürer
bu yüklemede beklenmek zorunda
çok uzun dediğin 5 dakika 10 dakika gibi sürüyorsa alıcı ve cerici kablolarını
giriş çıkış soketlerinin kontrollerini yap
yani problemin var demektir
telemetriyle ilgili
Teşekkürler. Dışarıda deneme yaptığım için internet bağlantısıyla alakalı olduğunu düşünüyordum ki öyleymiş düzeldi. Daha çözemediğim asıl büyük problemim ise compass yapamamak. Ne yaptıysam bir türlü compass ı yapamıyorum. Compass yaparken söylenen direktifleri gerçekleştiriyorum aralarda sürekli "initialising apm" yazıyor, kalibrasyon sonucu "calibration failed" uyarısı geliyor her seferinde.

compass
ayarlarını nasıl yaptığınızı bilemediğimizden
link i incelermisiniz

Öneriniz için teşekkür ediyorum. verdiğiniz linkteli direktifleri uyguluyorum daha doğrusu plane için olan kısımdaki direktifleri uyguluyorum "calibration failed" uyarısı alıyorum veya canlı kalibrasyonda hiçbir "samples" bulamıyorum samples=1 error:99 göstermekte sürekli. bu problemle bugün yine uğraşacağım umarım sorunu çözebilirim, çözemezsem sizlerden yardım isteyeceğim. Teşekkürler.

Merhabalar, Bu compass ayarlarını bir türlü yapamıyorum basit bir hata da olabilir ama göremedim yapamadım bir kaç gündür.
malzemeler = amp 2.6 - m8n gps
ekran sürekli bu şekilde. yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

kararlı olduğundan MP 1.3.30 u kullanıyorum
gps ler farklı olabilir eğer uymazsa tek tek seçerek pusulanın yönü doğru gelene kadar denersiniz
manuel rotation roll 180 yaw 45
flight datadan pusula yönünü kontrol edin

Hocam yapamıyorum ne yazık ki compass ayarlarını, apm ilk kurulumda sormamıştı compass vb ayarları. tekrardan kurulum yapmaya karar verdim, apm ye reset atamıyorum. üzerindeki buton sadece işlemciyi yeniden başlatmak içinmiş. epprom silebilmem için aşağıdaki ekranda setup yazıp reset yazdığımda olacakmış lakin bu ekranda bağlandığımda bu gibi karmaşık kodlar yazılar çıkıyor sürekli bağlantıyı kesene kadar bu yazılar çıkmaya devam ediyor. reset için gerekenleri yazamıyorum.