APM 2.6 Ayarları-Kurulum Detayları-Deneyimler ve Tarot Fy680

Apm Reset için
Sayfanın en üstünde var
Terminal desteği yok yani terminalden
Resat atamazsınız
Reset için Şuan apm ye ne yüklediyseniz örneğin uçak
Yeni bir kurulum başlatın örneğin Hexa kurulumu tamamlayın
Daha sonra yeniden Asıl yükleyeceğiniz Programı yükleyin yani uçağı
Reset Bu şekilde yapılıyor
---------------------------------------------
Compass
Apm sormaz manuael ayarlıyacaksın
Senin gönderdiğin resimdeki
Rotation_Roll_180
yazıyor oradan ayarlayacaksın
tam orası açılır penceredir

Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum, dediklerinizi gerçekleştirdim amp ye hexa yükledim. Accel Calibration kısmında direktiflere uyarak gerekenleri yapınca succes calibration dedi (sonunda bu yazıyı görünce mutlu oldum :) ) ve sonra compass a geçince yine yapamadım. live compass da beyaz noktalar da çıkmıyor sample 0, sonra uçağı geri yükledim access calibration bile yapamadım. İlk başından beri uğraştığım uyarıları aldım yine, resimdeki gibi direktifleri tam yapacakken initialising apm yazısı kendiliğinden çıkıyor.
apm de bir arıza meydana gelmiş olabilir mi_? çinden aldım sonuçta.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

succes verdiyse apm de problem yok
Tekrar resetle ve baştan kur

Compass
Apm sormaz manual ayarlıyacaksın
Senin gönderdiğin resimdeki
Rotation_Roll_180
yazıyor oradan ayarlayacaksın
tam orası açılır penceredir
onu
manual işaretle
rototion_roll_180_yaw_45
e çevir çalışma ihtimali yüksek gps ler imiz farklı olabilir
bu ayarları görmek için flight dataya git neyi kurdu isen onu sağa sola çevir
bulunduğun konumu yani kuzey ve diğer yönleri görebilmen lazım
uçağın veya hexanın (apm) nin önünün baktığı yön kuzey ise Flight datada kuzey yönü nü görmelisin
eğer farklı yöne bakılıyor ise compass taki roll ve yaw seçeneklerini tek tek dene olacaktır

live calibration da noktaların çıkmaması bütün kurulumlar doğru yapılmış ise
gps ile apm veya gps te kablolardaki temas sorunu veya gps sorunu

Teşekkürler. Bugün kalibrasyon yapabildim sonunda compass yapamadım. Sabah gps bağlantılarını kontrol edeceğim ya da başka bir gps ile deneyeceğim. Çok soru soruyorum ama kusura bakmayın yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Büyük ilerleme kaydettim sayenizde.
Kumanda ayarlarını yapıp modları ayarladım ch5 manuel ya da stabilize olarak ayarladım. manuel de maksimum hareket eden servolar, stabilize mod a aldığımda çok yavaş hareket edip az açıda duruyorlar. Abaca bu mod çalışma mantığı mı böyle? Compass hatası yüzünden mi? Radio calibration bölümünden sticklerin max, min hareketlerini kaydettim gerekenleri reverse ettim fakat yine aynı yavaşlıkta çalışıyor.

Apm ve Servolar konusunda
Bilgim yok Şu anki forum konusu da
apm ye multikopter kurulumu
Özel ayarlar için Seçtiğin konudaki Deneyimli olan Arkadaşlar
Yardımcı olabilir
Çalışmalarında başarılar

Hocam merhabalar. Gps bağlantıları kontrol ettim problem bulamadım. compass yaparken ise roll 180 de yapamadım, roll 180 yaw 45 seçip yaptım yine live kalibration hata verdi beyaz noktalar çıkmadı. Hocom şöyle bir durum gözlemledim; apm yi sabit tutuyorum roll 180 ve yaw 45 de ama yaw değeri sürekli düşüyor North a gelme eğiliminde ortalama 4 saniye de 1 derece düşüyor. tam 45 yapamıyorum.

Merhabalar ;

Yaklaşık bir haftadır uğraşıyorum yapmadığım şey kalmadı çok şey öğrendiğim sizin paylaşımlarınızdan bir seviyeye geldim.
Ama bir yerde tıkandım. Ekipmanlarımıda hatırlatmak isterim Skywalker, 3dr pixhawk, dx7s, t motor ve esc.
Benim sorunum ne yapdıysam kumandadan servoları ve motoru hareket ettirememem. Tüm kalirasyonları yaptım çalışması lazım ama çalışmıyor kalibrasyonlarda sorun mu var kumandaya ayar mı yapmam lazım, ppm encoder mı bozuk anlamadım. Pixhawk üzerindeki ışık sarı yanıp sönüyor.Ekteki fotoğrafda gyro ve mix kullanarak modu değiştirebilmem gerekirken onuda değiştiremiyorum. Teşekkür Ederim şimdiden :RCKolik:

Bir haftadır hareketsizlikten kilo aldım yaa :eek:

Bir de fotoğraf eklemek istedim

Pixhawk ve uçak 2 sinin deneyimim yok ama

1 - Mp da motor test e girip motorun çalışıp çalışmadığını test edin
2 - Hangi modda arm etmeye çalışıyorsunuz ? (gps isteyen uçuş modunda ve gpsleri oturmamış bir sistemi arm edemezsiniz)(stablize ye alıp deneyin)
3- (birde pwm değerini kontrol edin)

Motoru denedim motor çalışıyor

Ekteki resime göre manuel moddayım ama tam emin olamadım..

Eve gidince pwm değerlerine bakacağım.

İlgin için teşekkür ederim.

selçuk kardeş özelden bir mail adresi yollarmısın bana

Herkeze iyi forumlar. Selçuk bey allah razı olsun benim gibi bu konuda zır cahilin bile anlıyacağı bir anlatım olmuş. Benimde nacizane bi sorum olacak kumandam radiolink at9 bende 3 pozisyonlu iki sviç var ben apm yi zagi de kullanacağım rtl modu nu nasıl aktif edeceğim yani fpv deki görüntüyü kaybettiğimde bi tuşa basıp geri çağırabilirmiyim. Kalktığı yeri bilmesi için ek birşey yapmalımıyım. Benim için geri gelsin tepemde dolaşsın şimdilik yeter. Bu arada dji de gps aktif etmek için dans ediyoruz bizim apm de buna gerek varmı.[emoji122]

uçuş modlarını yukarıdaki gibi ayarlayacaksın
3.pozisyon
RTL
Return To Launch
(başlatmak dönmek)
uçak kurulumunda RTL
nasıl davaranıyor bilgim yok

--------------------
Gps in aktif olması içinde
Live calibrasyonu
yapacaksın
Yani
APM Dansı

semih Balkar' Alıntı:

uçuş modlarını yukarıdaki gibi ayarlayacaksın
3.pozisyon
RTL
Return To Launch
(başlatmak dönmek)
uçak kurulumunda RTL
nasıl davaranıyor bilgim yok

--------------------
Gps in aktif olması içinde
Live calibrasyonu
yapacaksın
Yani
APM Dansı
Bu dansı yapmak mecburi bunu anladım. Ama her seferinde gereklimi. Yani 3 ayrı gün 3 ayrı mekanda uçtuğumuzu düşün. Herseferinde bilgisayara bağlayıp bu yapılacakmı. Yoksa kalibrasyondan sonra bidaha gerek yokmu. Naza da herseferinde yapılıyor ve kalibre olunca ışıkla kendini belli ediyor. Bunda nasıl anlıyacağım ?

Ben her seferinde yapmıyorum. Ama benim bir rahatlığım var uçuş öncesi telemetry ile mp yi açıyorum. Pusula, gps doğru yönlerde mi kontrol ediyorum.

Ama havada yapmaması gereken bir hareket yaparsa, yada çakılırsa bir kırım olmasa bile ayarları baştan yapıyorum.

Semih abi farklı yüksekliklerde uçurulacağı zaman (kalkış yüksekliği diye anlıyorum. Dağdır, denizdir.) ayar yapılmalı demişti.

Sanırım barometre doğru çalışsın diye ayar yapılmalı diyordu?

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk