ar 8000 alıcı satelite olmadan çalışıyormu arkadaşlar

ar 8000 alıcı satelite olmadan çalışıyormu arkadaşlar....i

Muammer Akbulut' Alıntı:
ar7000 ve ar8000 6 kanalmı biz satellitesiz kullaniyoruzda ;D

Ar7000 i bilmem, konu AR8000 olduğundan ben önceki sayfalarda tecrübemi anlattım. Oğulcan da aynı şeyleri tecrübe etmiş. Yabancı bazı arkadaşlar da...

Heli için, satellitesiz, baştan başlayarak bind edip akabinde servoları kumandadan kontrol edebilen ve bunu çok değil 1 dakikalık videoda aktarabilecek varsa minnettar olurum.

(baştan başlamadan kastım şu; malum satellite ile bind edip akabinde satellite'i çıkarınca model hala komutlara yanıt veriyor. Havada kablo çıkmış gibi algılıyor bu durumu ve sinyal alma işini kesmiyor. Ne zaman enerji kesiliyor, sonra yeniden enerji veriliyor. Alıcı bu sefer satellite'i algılayamadığından hiç sinyal almayayım ben diyor. Üzerindeki anten süs diye değil, sinyali alıyor ama bunu servolara iletmiyor. Muhtemelen spektrumun ayrıksı eksenlerde anten olsun, haliyle satellite olsun, satellite'siz bu sistem sağlıklı çalışmayabilir o bakımdan ben hiç gelen sinyali servolara iletmeyeyim tarzında yazılımsal bir engellemesi var.)

Yılan hikayesine döndü bu iş yaaa neler konuşulmuş valla işe gittim geldim siteye girememiştim 5 sayfa olmuş bilgi veren herkese çok teşekkür ederim arkadaşlar bu arada lütfen marka savaşına girip birbirimizin kalbini kırmayalım ...

Anlaşıldı satelite alınacak şart oldu az önce yide denedim başaramadım ..... bu arada orange alıcılar için satelite gerekli değil demi ...... bide o çıkmasın başıma heliyi elime alamadım haftalardır zaten...

Muammer Akbulut' Alıntı:
dediğim gibi alıcıyla hiç ugraşmayin helide fbl ünite + pahalı bir heliyse cifþ orjinal satellite orta yollu bir heliyse 3gx + tek satellite devam bence en saglıklısı bu benim fikrim ama futabacılar tabi bu niģmetten faydalanımıyorlar onlarda kumandayı değiştirsinler artık model seçimi konusunda bizim guruptada modelini kıranlar oldu futaba 14g kumandayla üstelik ben sevemedim ilk spektrumla başladım ama graupnerin renkli ekranlı dokunmatik kumandalarıda çok hoşuma gidiyor ama yinede spektrum

Futabacılar o nimetin biraz daha iyisinden faydalanıyorlar: Sbus

hakan aygan' Alıntı:
...Anlaşıldı satelite alınacak şart oldu az önce yide denedim başaramadım ..... bu arada orange alıcılar için satelite gerekli değil demi ...... bide o çıkmasın başıma heliyi elime alamadım haftalardır zaten...

Sen alıcıyla hiç uğraşma Hakan. İki tane satellite al, 3gx ile kullan. 3g iki sat destekliyor mu bilmiyorum bu arada, ona da bir bak. Oriinal yada klon tercihi sana kalmış.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ar7000 i bilmem, konu AR8000 olduğundan ben önceki sayfalarda tecrübemi anlattım. Oğulcan da aynı şeyleri tecrübe etmiş. Yabancı bazı arkadaşlar da...

Heli için, satellitesiz, baştan başlayarak bind edip akabinde servoları kumandadan kontrol edebilen ve bunu çok değil 1 dakikalık videoda aktarabilecek varsa minnettar olurum.

(baştan başlamadan kastım şu; malum satellite ile bind edip akabinde satellite'i çıkarınca model hala komutlara yanıt veriyor. Havada kablo çıkmış gibi algılıyor bu durumu ve sinyal alma işini kesmiyor. Ne zaman enerji kesiliyor, sonra yeniden enerji veriliyor. Alıcı bu sefer satellite'i algılayamadığından hiç sinyal almayayım ben diyor. Üzerindeki anten süs diye değil, sinyali alıyor ama bunu servolara iletmiyor. Muhtemelen spektrumun ayrıksı eksenlerde anten olsun, haliyle satellite olsun, satellite'siz bu sistem sağlıklı çalışmayabilir o bakımdan ben hiç gelen sinyali servolara iletmeyeyim tarzında yazılımsal bir engellemesi var.)

5 sayfalık konuda halen bu durum netleşemedi.

Tarot s2 takılı biliyosun Emre abi benim helide o sat desteklemiyormu acaba :(

gaui x3 almayı planlıyorum zaten..... adam akıllı bi sistem yapıcam .

quad projem netleşti buarada sistem hemem hemem hazır linkleri özelden yollarım sana bi bakbakalım Emre abi ;)

Ha, karıştırdım pardon. Tarot tek sat destekliyo uygun kabloyla. Çift sat desteği için ek bir parça daha almak gerekiyo.

Edit: Yeni gördüm x3 kısmını mesajın. Sen alırsan ben de alırım bak gaza getirme :lollol:

Alıgn falan boş valla yabancı bi kaç forum da da inceledim GAUİ diyorum o kadar.... zaten daha üst bi kalite alayım desen o kadar para gözden çıkınca biraz daha verir goblin 500 falan alırım o yüzden gaui ye gönlüm kaydı hadi bakalım...... goblin falan plotajı daha artırdıktan sonra bakarız artık alıp uçuramayıp evde kalacağına sonradan alır keyfimize bakarız ;)

Mevlüt abi x3 diyor, Hakan x3 diyor, Emre abi yerin dolmayacak x3 diyor... Sonra da neden yerde durup dururken esc yandı :p Yanar tabii :D

Modelim satılık değil bu arada :laugh: :laugh: :laugh:

Rasim abi emre abiden aldın ama sana yar olmayacak bu heli gel sat bana x3 ü bak daha bi ay sürer esc nin gelmesi ;)

Göz koymayın Rasim'in x3'üne. Alalım kendimize birer tane, x3-MaNiAcS diye grup kuralım :lol:

Not: Konu mundar

Emre Kaman' Alıntı:
....
Edit: Yeni gördüm x3 kısmını mesajın. Sen alırsan ben de alırım bak gaza getirme :lollol:
Emre bence sen er yada geç zaten birtane X3 alacaksın kendinle mücadele ediyorsun sadece almamak için. :lollol: :lol: :lol:

Arkadaşlar ben quadcopter f450 De ar8000 kullanıyorum video Zaman'ım olmadığı için koyamadım ama bindli bir şekilde şuanda kullanıyorum fakat modelin emniyeti için fazla mesafenin dışına çıkmadım bilmiyorum benim şansımamı çalışıyor Yada çalışmaması gerekir diyorsanız size müsait bir zamanda videoda atabilirim

Ekli dosyalar

• ImageUploadedByTapatalk1414178401.293831.jpg
    ImageUploadedByTapatalk1414178401.293831.jpg
    130.8 KB · Görülme: 21

Rasim Öztürk' Alıntı:

Spektrum 6 kanal alıcıları ve bazı 7 kanal alıcıları haricinde satellitesiz çalışmıyor demiştik. AR8000 de bu satellitesiz çalışmayan grup içinde. Özellikle yukarıda alıntıladığım yerde son paragrafta ifade etmeye çalıştığım durumu ise üçüncü videoda görsel olarak da sundum.

Buyrun Spektrum AR8000 alıcının rc heli için gerçekleri...

Video-1.... Satellite olmadan bind etmeye çalışma durumu

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Video-2.... Satellite ile birlikte bind etme durumu

Video-3.... Satellite ile birlikte bind edip pil takılı iken satellite'i çıkarma, alıcının tek başına yanıt vermeye devam etmesi, enerjiyi kesip tekrar verdiğimizde ise satellite'siz olduğu için artık verilen komutları servolara iletmemesi durumu

:saygilar: :saygilar: :saygilar: :saygilar: :saygilar:

Ynt: ar 8000 alıcı satelite olmadan çalışıyormu arkadaşlar....i

benim JR dsx9 kumandaın 9 kanal alıcısı satelliti takmadan canavar gibi çalışıyor hiç sorun yaşamıyorum, 8 yada altı alıcılarını bilmiyorum denemedim çünkü elimde olmadığı için, ayrıca spekturumunda 6 kanal olanları satellitsiz kullandık sorunsuz şekilde, sanırsam her modeller için geçerli değil satellitsiz çalışma durumu.
hatta bende kumandayı alırken araştırmıştım satellite olmadan çalışmaz alıcılar dikkatli ol falan denmişdi ondan yedek satallitmi alsam ek alıcı alırsam zorlanmim diye düşünmüşdüm ama gerekde olmadı hiç,
arkadaşın sorununu bilmiyorum tabikide dediğim gibi 8 kanal denemedim hiç.

Videolar eklendi arkadaşlar, iki mesaj önceye... On dakikanız varsa izlersiniz, bütün ihtimalleri anlattım.

Daha önce dediğim gibi şu anda elimde 4. kumandam var, öncekilerin hepsi de spektrumdu. Mevlüt abinin DX7'sini de kullanıyorum ayarlamalarını yaparken. Kullandığım farklı tipte spektrum alıcı sayısı en azından 6-7 tanedir. Marka fanboyu değilim ama en uygun fiyata en kaliteli kumanda kabul edelim ki spektrum. DSM2/DSMX protokolü ile mikro modeller de cabası.

Sadede gelirsek kendim defalarca bizzat da tecrübe ettim, rcgroups ve helifreak de kurcaladım. AR8000 böyle yani... Ama forumda bildiklerimden şüphe etme noktasına geldim ve sonunda bi esc bulup yukarıdaki videoları çektim.